To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wady serca - Wada Serca a lot samolotem.

klaudia - 2015-05-13, 22:58
Temat postu: Wada Serca a lot samolotem.
Mam pytanie :)
Jeśli jest wątek o czymś podobnym to przepraszam i proszę o przeniesienie.
A mianowicie chodzi mi o to czy dziecko z wadą serca (dokładniej rok po operacji) może podróżować samolotem ?
Rozważam taki rodzaj transportu na tegoroczne wakacje ale pojęcia nie mam czy możemy i czy nie zaszkodzę tym Alanowi ..
Do naszego kardiologa dodzwonić się to graniczy z cudem ;/ a wizytę kontrolną mamy dopiero w listopadzie ..
Poratujcie, podpowiedzcie coś. ;-)

alina1970 - 2015-05-14, 09:29

Wydaje mi się że wada jest już zoperowana więc nie powinno być żadnych zastrzeżeń ,ale lepiej poradzić się nawet lekarza rodzinnego :papa: :papa: Powinien się określić :papa:
mija - 2015-05-14, 09:49

Bianeczka jest po korekcie i już latała samolotem.
Żadnych problemów nie było.

Mewa - 2015-05-14, 10:10

Teoretycznie, gdyby były przeciwwskazania, to chyba w wypisie by je zaznaczono? Tak sobie myślę, ale pewnie też usiłowałabym się dodzwonić.
martas - 2015-05-14, 10:27

Rozmawiałam w zeszłym roku z kardiochirurgiem na ten temat, bo planowałam z Franką wycieczkę do Anglii :-) Hania nie ma skorygowanej wady. Powiedział, że nie ma przeciwwskazań pomimo tego, że zmienia się ciśnienie w trakcie lotu. Ciśnienie jest takie jak w niewysokich górach. O tym samym było na konferencji Fundacji Serce Dziecka.
Tylko wydaje mi się, że każdy powinien usłyszeć to od lekarza prowadzącego, który zna dziecko i jego historię.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group