To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - Szczepienia

zizka21 - 2015-06-11, 20:53
Temat postu: Szczepienia
Witam ;)
Dzisiaj moja koleżanka będąc na szczepieniu usłyszała od pielęgniarki stwierdzenie, że dzieci z ZD mają za darmo szczepienia (3 w 1, 5 w 1 i tak dalej). Ja osobiście słyszałam tylko o darmowych pneumokokach i takowe szczepienie Nasz Tymuś za darmo otrzymał. Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat ?
Pozdrawiam Natalia i Tymuś ;*

Maria74 - 2015-06-11, 21:49

Ja za wszystkie szczepionki płaciłam szczepiąc synka z zD, ostatnie miał miesiąc temu jak miał ok. 18 miesięcy, za pneumokoki też płaciłam.
Roksanka - 2015-06-11, 22:30

Jak dobrze pamiętam to za pierwsze szczepieni płaciłam,( może dlatego że przeszłam z innej przychodni i tam nie było jeszcze przesłanej karty szczepień, a było to drugie szczepienie)Już przy kolejnych szczepieniach nie płaciłam :spoko:
Maria74 - 2015-06-11, 22:33

Ciekawa jestem jak inne dzieciaczki. Napiszcie proszę. Ciekawe czemu nam nic nie powiedzieli w przychodni :-?
aagatuss - 2015-06-11, 22:52

My mamy za darmo 5 w jednym z uwagi że musi być acelularny krztusiec + pneumokoki.Tylko nie wiem czy to wynika z zespołu, bo u nas na karcie wypisowej z porodówki wskazaniem była wada serca i wcześniactwo
zizka21 - 2015-06-11, 22:55

Wcześniaczki mają na pewno szczepienia za darmo :) nie wiem tylko właśnie jak to się ma do dzieciaczków z ZD :)
renia33 - 2015-06-11, 22:59

Nam polecono szczepionkę 5 w 1, ale za każdą płaciłam ponad 200 zł ;/ ; i tak razy cztery. Weronika wcześniakiem nie jest.
zizka21 - 2015-06-11, 23:04

My też za każdą (oprócz pneumokoków) płaciliśmy. Jutro wizyta u pediatry i mam zamiar poruszyć ten temat ;) na pewno podzielę się z Wami tym czego się jutro dowiem ;)
Maria74 - 2015-06-11, 23:05

Mój Krzyś ma wadę serduszka - ASD II i drożny otwór Bollata, czekamy na wizytę w CZD kwalifikującą do operacji, a pediatra nawet się nie zająknęła o możliwości bezpłatnego szczepienia, choćby przeciw pneumokokom. Zapłacone, zaszczepione - ok, tylko nie wiem co mam myśleć o lekarzu, który nie powie nawet o takiej możliwości. Generalnie mam odczucie, że nie bardzo interesuje ją ten pacjent. Fakt, że Krzysiek generalnie nie choruje, może rzeczywiści nie należały nam się bezpłatne szczepionki.
aagatuss - 2015-06-11, 23:13

Choroba serca kwalifikuje Cię do bezpłatnych pneumokoków
Maria74 - 2015-06-11, 23:17

aagatuss napisał/a:
Choroba serca kwalifikuje Cię do bezpłatnych pneumokoków


Dzięki za informację, ale my już po 3-ciej odpłatnej dawce. Najbardziej mi szkoda nie pieniędzy, tylko podejścia do nas pediatry.

Malina87 - 2015-06-11, 23:25

Błażej miał 3 w 1 nie płaciliśmy . Zastanawialiśmy się też kiedyś nad szczepieniem przeciw pneumokokom dowiadywałam się u pediatry i też byłaby bezpłatna podobnie ze szczepionką na ospę.
Roksanka - 2015-06-12, 16:08

Roksanka też miała wadę serca i może dlatego nie płaciliśmy.
efcia - 2015-06-16, 09:28

Wada serca kwalifikowała nas do darmowego szczepienia na pneumokoki
anna30 - 2015-06-16, 10:09

Maria74 napisał/a:
. Fakt, że Krzysiek generalnie nie choruje, może rzeczywiści nie należały nam się bezpłatne szczepionki.

Tu nie chodzi o to, czy dziecko choruje czy nie. Wada serca = możliwość darmowych szczepień. Dziecko z wadą serca częściej bywa w szpitalach, choćby z powodu operacji, zabiegów itp. Ma więcej inwazyjnych zabiegów (badania krwi, cewnikowanie, operacja, dojścia centralne itp) niż zdrowe dziecko, więc tym samym większe ryzyko zakażenia.
Moja Madzia miała sepsę pneumokokowo-meningokokową. Typowe zakażenie szpitalne. Z racji wady serca i niemal ciągłych infekcji i pobytów w szpitalu nie została zaszczepiona na nic prócz żółtaczki :cry:
Pediatrę to trzeba po prostu "upomnieć", żeby następnym razem, przy innym dziecku nie zapomniał dodać tej informacji. I tak rodzic sam zadecyduje.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group