To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Usprawnianie mowy - Castillo Morales czy Dr Stecko?

mart690 - 2015-06-22, 22:02
Temat postu: Castillo Morales czy Dr Stecko?
Mam pytanie, nie mogę nigdzie wyszukać jak robić masaż według Castillo Moralesa, zakupiłam (już jakiś czas temu) zatem książkę gdzie jest jak krowie na rowie, punkt po punkcie masaż wedłud Dr Stecko (zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz jamy ustnej), czy wystarczy robić ten masaż, czy jest on równie skuteczny jak Castillo Moralesa?
Czekam na odpowiedź doświadczone mamy:)

anna30 - 2015-06-22, 22:10

Madzi robiłam Castillo, Pyśce też, po szkoleniu poglądowym + kilka kserówek od logopedy :-D . Może właśnie logopeda pomoże? Materiały da, instruktaż?
mart690 - 2015-06-22, 22:14

Pewnie by pomógł gdybym jeszcze znalazła takiego co w ogolę wie coś na ten temat :-? dała mi tylko namiar na kurs (bodajże we Wrocławiu) a my z Koszalina, a przed operacja jakoś nie mam głowy jej ciągać po Polsce... dlatego tez kupiłam książkę i robię sama masaż:) ale jakoś tak mnie dziś wzięło i pomyślałam, kurde... może to za mało? może to zła metoda?;/ sama nie wiem...
Dlatego postanowiłam zapytać się właśnie WAS:)

aniak - 2015-06-22, 22:51

A skąd jesteście ?
mart690 - 2015-06-23, 08:21

Koszalin.
aniak - 2015-06-23, 12:26

Przepraszam za głupie pytanie... za szybko czytam posty :oops:

Też poszperałam i chyba rzeczywiście pozostaje wam Wrocław.
Najlepiej byłoby umówić się prywatnie na 2-3 zajęcia, podczas których terapeuta nauczyłby cię masażu. Gdyby pozwolił to nagrać, to byłby super - filmiki z własnym dzieckiem są najcenniejsze.

edit.
Nie musicie jechać do Wrocławia. Znalazłam w Słupsku dyplomowanego terapeutę - Sylwia Nowosadko - tutaj masz namiary . Zadzwoń, popytaj.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group