To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Szkoła - Wpisy w orzeczeniu a dodatkowy nauczyciel

ewa12023 - 2015-09-24, 10:43

Dziewczyny mam pytanie, czy któraś może słyszała, że jeśli dziecko ma w orzeczeniu kod 12-C, to ma możliwość od 2016 roku w przypadku edukacji szkolnej na dodatkowego nauczyciela przypisanego wyłącznie do jednego dziecka?
anuszkaa - 2015-09-24, 11:58

Tak, jeśli dziecko ma C-12 i w orzeczeniu z PPP wpisane jest zalecenie - asystent, może dostać własnego nauczyciela wspomagającego. O takiego nauczyciela na podstawie orzeczenia stara się w gminie (finanse) dyrektor szkoły. Znam z autopsji taką sytuację. :tak:
To już się dzieje.
Od stycznia 2016 będzie można starać się o nauczyciela wspomagającego dla klasy, gdzie znajdzie się choć jedno dziecko z niepełnosprawnością sprzężoną lub C-12.

Maciejka - 2015-12-18, 15:05

Czy wnioskować o dodatkowego nauczyciela ma rodzic do dyrekcji szkoły? Syn ma wpisane sprzężenie w papierach z ppp.

Edycja: właśnie znalazłam odpowiedź :-) jaka jest procedura zatrdniania asystenta

Pisała też o tym Stokrota tutaj

Jakby ktoś miał taki wniosek rodziców do dyrekcji już gotowy to chętnie skorzystam :-)

Maciejka - 2015-12-30, 11:22

Nauczyciel wspomagający będzie w klasie obowiązokowy. Ale nie zawsze.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group