To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Suplementacje i leki - Czarny bez

Iga - 2023-06-09, 18:17

Ja już mam soku z 6 litrów wody. Miałam dzisiaj nazbierać, ale mi nie wyszło. Ja daję więcej cytryny i mniej cukru. Na 6 litrów 3 kg. Przez pół.
Również polecam.

szałwia - 2023-06-09, 18:59

Tu też taka proporcja : na 2 litry wody - 1 kg cukru ;-)
agajagoda - 2023-06-12, 11:35

U mnie na ogrodzie kwitnie czarny bez i chyba pozbieram kwiatki na sok - chociaż już tan smak mi się znudził . Kiedyś zrobiłam nalewkę z kwiatów - nawet dobra była
iwi - 2023-06-12, 22:59

Ja robię co roku. Dziś czwarty garnek poszedł w butelki. Piąty naciąga 😀
Do piątego dodałam trochę płatków róży tej marmoladowej.
Gdzieś czytałam, że ktoś dodaje pomarańczę albo truskawki, ale tego nie próbowałam.
Mój garnek ma ok. 2l i sypię 1kg cukru plus sok z dwóch cytryn. Butelki zbieram takie 0,33 i mniejsze. I co roku syropu mam więcej. To przepyszne lekarstwo na przeziębienia i grypę, covida i inne takie.
Z owoców już nie jest takie pyszne, choć smaczne. Owoce zbierałam w Zaździerzu na turnusie i jak pijemy ten sok, to wspominamy. 😊

Markania - 2023-06-26, 17:53

Ja z kolei na litr syropu daje jakieś półtora kilo cukru (według przepisu to maksymalna ilość), ale robię też odmianę z niewielką ilością cukru (chyba pół kilo na litr, ale już nie pamiętam dokładnie), która jest bardziej kwaskowata. Każdemu podchodzi inna odmiana ;) Co jak co ale syrop z bzu jest niesamowicie zdrowy, no i smaczny! Ale nie słyszałam do tej pory o tym, żeby owoce wydłubywać z tych kiści za pomocą widelca, zawsze robiłam to po prostu dłońmi. Będę musiała sprawdzić ten sposób i zorientować się, którą metodą jest szybciej ;) Naprawdę warto postarać się o robienie takiego syropu! Poza tym godny uwagi jest też syrop z kwiatów czarnego bzu, który wychodzi żółty, delikatny i słodki, zazwyczaj dzieci go uwielbiają.
groszek - 2023-06-26, 21:58

Wow Markania widzę że lubisz robić przetwory.
Uchyl rąbka tajemnicy, co Cię do nas sprowadziło :prosze:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group