To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Metody rehabilitacji - Rehabilitacja. Co jeszcze?

aagatuss - 2015-12-04, 23:29

Na Pilicką mam zdecydowanie bliżej, bo jakieś 10-15 min. a do elfa muszę się tłuc przez pół miasta. Poza tym ona pod koniec zajęć z neurologopedą już wymięka więc raczej nie dołożę nic więcej tego dnia. Ruchowo to co najwyżej myślałam żeby ktoś do mnie przyjeżdżał, ale w tym zakresie u nas nie jest źle. To dziecko mnie zaskakuje, bo dwa dni temu zaczęła sama wstawać, a żeby nie skłamać to zajęć z rehabilitantem miałam jakieś góra 10 sztuk (sporo nas blokowały operacje). A niestety na basen narazie nie możemy iść bo mamy dreny. Miałyśmy jechać na kontrolę do Kajetan, ale narazie walczymy z katarem i dopóki nie dostaniemy zezwolenia dopóty basen odpada :(
Ale dzięki za wszystkie sugestie. Poczekam jak mała zadomowi się w żłobku i najwyżej wtedy coś dołożę.

aagatuss - 2015-12-06, 22:04

A jeszcze się podpytam, bo Amelia ma spory problem z lewą ręką (np. jak robi brawo brawo to lewa cały czas jest zaciśnięta w piąstkę) i myślałam o terapii ręki. Możecie coś polecić w Warszawie oprócz Elfa?
Iga - 2015-12-10, 20:08

Agata, mówiąc o ruchowej, nie miałam na myśli szybkiego chodzenia itp rzeczy. Dobra rech. ruchowa jest potrzebna do budowania prawidłowej postawy i wzmacniania mięśni.
agnesska27 - 2016-06-23, 10:58

Hej, przymierzamy się z naszym małym Groszkiem do rehabilitacji ogólnoruchowej. Mała ma problem m.in. z motoryką. Czy ktoś z Trójmiasta mógłby polecić nam dobre miejce, które jest przystosowane do rehabilitacji dzieci chorych na Downa? Słyszałam dobre opinie o pysioandtherapy Proszę zapoznać się z regulaminem forum, nie traktujemy Zakątka jak słupa ogłoszeniowego. Moderator, ale osobiście nie znam nikogo kto by mógł powiedzieć jakieś konkrety...
Iga - 2016-06-24, 00:02

agnesska27 napisał/a:
dzieci chorych na Downa?


Materdyja i idź do nich na rehabilitacje, jak takie rzeczy wypisują.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group