To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Loteria

grażyna - 2016-07-05, 19:21
Temat postu: Loteria
Chcemy zorganizować loterię w naszym Kole Dzieci Specjalnej Troski. I utknęłam. Straszą mnie, że to bardzo trudne do zorganizowania.
Ktoś już sam próbował organizować?

Grażyna O. - 2016-07-05, 21:25

Zorganizowanie loterii charytatywnej wymaga zezwolenia wydanego przez izbę celną (jeśli pula nagród wynosi w 2015 r. co najmniej 3941,49 zł) lub zgłoszenia jej do urzędu celnego (jeśli pula nagród jest niższa niż 3941,49 zł)

Myślę, że w 2016 r. niewiel się zmieniło.
Źródło info :arrow: Poradnik NGO

kabatka - 2016-07-06, 09:59

hehe Grażka :okular: nie pamiętasz naszej loterii w Zaździerzu jakieś 4 lata temu? Nie mówiłyśmy Ci, jak ją organizowałyśmy? Całe 70 zł zysku, a 3 wizyty w izbie celnej, z 5 wymian korespondencji, ale spoko, byliśmy zabezpieczeni wzorcowo na wypadek "niezapowiedzianej" ;-) kontroli.

Co do zmian przepisów - kołaczę mi się po głowie, że właśnie trochę to uprościli. Bo wtedy jak my organizowaliśmy, to było pokłosie afery hazardowej. Generalnie to jak na urodzinach ktoś chciał zrobić losowanie lizaków i nieopatrznie nazwał głośno to loterią, a ktoś inny życzliwy inaczej by o tym doniósł, to takie losowanie lizaków też należałoby zgłosić :mur: Kojarzy mi się, że w tej materii była jakaś #dobrazmiana :okular:

grażyna - 2016-07-06, 11:29

Matko, już mnie wystraszyłyście :shock:
Poczytam ten poradnik, może przebrnę ;/
Ogólnie moje koleżanki chciały przeprowadzić ją na żywioł, bo"kto ci sprawdzi w niedzielę" i "wszyscy tak robią" ale postawiłam veto ;-)

groszek - 2016-07-07, 20:58

Coś wspominali w Zdążyć z Pomocą, że jak to jest "w swoim gronie" to jest trochę łatwiej, ale szczegółów nie zgłębiałam.
Margola - 2016-07-11, 16:43

Grażyna, dobrze, że postawiłaś veto - życzliwych nie brakuje. Powodzenia, to strasznie upierdliwe.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group