To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - Abonament postojowy dla osoby niepełnosprawnej

Grutom - 2016-07-25, 14:48
Temat postu: Abonament postojowy dla osoby niepełnosprawnej
Witam
W dniu dzisiejszym poszedłem przedłużyć abonament inwalidzki na strefy płatnego parkowania( W Krakowie inwalidzi mają 90% zniżki). Wykupując abonament zapytałem Panią z biura obsługi interesantów dlaczego abonament inwalidzki jest przypisany do konkretnego pojazdu natomiast abonament firmowy jest na okaziciela czy inwalidzkiego abonamentu nie dało by się wystawić także na okaziciela , przecież inwalida nie jest skazany na jednego z opiekunów ani przypisany do jakiegoś pojazdu. Ponieważ z żoną mamy stare auta czasami któreś z nich odmawia posłuszeństwa i wymaga naprawy wtedy na zabiegi wożę syna drugim autem za które muszę płacić w strefach Płatnego parkowania. Pani mi odpowiedziała że zniżka przysługuje tylko na jeden pojazd ! Wiec starałem się Pani wytłumaczyć że dwoma autami naraz nie pojadę w dodatku dostaję tylko jeden abonament który będę przekładał w zależności od tego którym autem pojadę dlatego proszę o wystawienie na okaziciela lub przypisanie abonamentu do osoby a nie do pojazdu bo zniżka przysługuje osobie. Niestety Pani powiedziała żebym napisał do rady miasta w tej sprawie. A jak wygląda sprawa w Państwa miastach? Podzielicie się Państwo doświadczeniami?
Pozdrawiam Tata niepełnosprawnego Tymoteusza

groszek - 2016-07-25, 16:12

My sporadycznie parkujemy w Warszawie, najwyżej raz w miesiącu, więc w ogóle nie wiem jak u nas ta sprawa wygląda, ale postaram się dowiedzieć.
stokrota - 2016-07-25, 21:51

We Wrocławiu dla niepełnosprawnych jest tzw. "abonament 0" - posiadacz tego abonamentu nie płaci za korzystanie ze stref płatnego parkowania. Abonament jest przypisany do konkretnego pojazdu, którego właścicielem jest albo sam niepełnosprawny albo wskazana przez niego osoba albo opiekun prawny.
Mama Ewy - 2016-07-28, 08:09

W Szczecinie też bezpłatny .
Ale przypisany do pojazdu.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group