To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Pogadajmy na temat zmiany ustawy antyaborcyjnej.

Rafał - 2018-01-28, 22:52

Chyba faktycznie źle zrozumiałem
groszek - 2018-01-29, 16:15

Michał A napisał/a:


Z kolei ja byłem na pierwszej wizycie u pediatry w rejonie, u lekarki, którą znamy już z leczenia Gałganów. To odniosłem wrażenie, (gdy w rozmowie wyszło, że o Zespole wiedzieliśmy w ciąży i podjęliśmy decyzję o urodzeniu) że wzbudzamy pewnego rodzaju zdziwienie i zaciekawienie...


W moim wypadku( starej matki) lekarka w przychodni zapytała
czy robiłam badania prenatalne?
Ja jej na to, -
- nie.
A dlaczego? ona na to.
- Ponieważ ich wynik nie wpłynąłby na moją decyzję odnośnie urodzenia dziecka.
Acha- ona na to i koniec rozmowy.
Ludzie są ciekawi i właściwie to nie jest dziwne. Chodzi tylko o sposób w jaki pytają, jeśli nas nie dotyka - to Ok

Maria74 - 2018-01-29, 17:54

A ja sama zapytałam lekarkę prowadzącą moją ciąże, czy jest sens robić ambiopunkcję, skoro i tak nie zdecyduję się na aborcję. Była bowiem raz taka delikatna sugestia lekarza robiącego USG - tak podobno po to abym była już zupełnie spokojna do końca ciąży. Dopytywałam, czy dzięki jej wynikom możliwe będzie ewentualne leczenie dziecka jeszcze w moim brzuchu ( oczywiście nie chodziło mi o wyleczenie z zD ;-) ) . W odpowiedzi moja lekarka prowadząca dała mi szybko długopis i kazała pisać w mojej karcie oświadczenie, że rezygnuję z ambiopuncji i jeszcze kilku innych badań o których pierwszy raz słyszałam w życiu - tłumaczyła, że to bardzo ważne bo najpierw pacjentki nie chcą a potem jakieś pretensje do lekarzy. Na swoje pytanie odpowiedzi nie usłyszałam. Sama sobie taką lekarkę wybrałam, znałam jej poglądy i choć myślę, że ukrywała przede mną podejrzenie zD u mojego Krzysia, to nie żałuję, że właśnie u niej prowadziłam ciąże. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś sugerował mi terminację ciąży. Ale ideałem byłby dla mnie lekarz, który niczego nie narzuca i szanuje moje własne sumienie :-) i moje własne wybory.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group