To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Szkoła - Sprzeciw do MEN w/s zmian wynikających ze zmiany etapów eduk

Marzenia - 2016-12-08, 00:28
Temat postu: Sprzeciw do MEN w/s zmian wynikających ze zmiany etapów eduk
Tylko do 9 grudnia MEN zbiera opinie w ramach prekonsultacji nowej podstawy programowej i ramowego programu nauczania - dwa nowe etapy edukacyjne oznaczają dla nas o 1 rok nauki w szkole mniej dla naszych dzieci w porównaniu z trzema etapami edukacyjnymi, jakie były poprzednio.

Uwaga!
Koniecznie do 9 grudnia trzeba wysłać swój sprzeciw mailem do MEN na adresy:

ramoweplany@men.gov.pl, oraz podstawaprogramowa@men.gov.pl Pomożesz?:-)
https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/podstawa-programowa-i-ramowe-plany-nauczania-prezentacja.html


Projekty podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych oraz ramowych planów nauczania dla wszystkich typów szkół - zaczynamy prekonsultacje

Ania-wiosna08 - 2016-12-09, 09:31

Marzenia a czy w dwóch zdaniach możesz napisać co się tam dzieje co oni wymyślili ???
Maciejka - 2016-12-09, 13:27

Nie jestem Marzenką ale wygląda to tak, że
do teraz było 6 lat podstawówki + 3 lata gimnazjum = 9 lat,
a ma być 8 lat podstawówki.
Wychodzi o 1 rok mniej.

Dodatkowo nie wiadomo jakie będą etaty nauczania, do tej pory na każdym etapie można było wydłużyć edukację o 1 rok:
klasy 1-3 - wydłużenie o 1 rok
klasy 4-6 - 1 rok
gimnazjum - 1 rok.

Jak to będzie z wydłużaniem od września 2017- nie wiadomo.

Marzenia - 2016-12-09, 16:24

Dzięki Maciejka za pomoc - to co napisałaś Ty w swoim poście ja nieudacznie chciałam wszystkim przekazać.

Piszmy maile do MEN dzisiaj ostatni dzień. Walczmy o nasze dzieci. Przekazujmy ta wiadomość innym.

baronek - 2017-02-28, 11:53

MEN zapewnia, że nadal będzie można wydłużać poszczególne etapy nauki:

- w szkole podstawowej: o rok na pierwszym etapie edukacyjnym i dwa lata na drugim etapie edukacyjnym;
- w szkole ponadpodstawowej o rok – przy zwiększeniu proporcjonalnie wymiaru godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

:arrow: Więcej szczegółów tutaj

Marzenia - 2017-03-30, 22:40

Czy ktoś coś wie na temat przedłużania etapów edukacyjnych w obecnej sytuacji
w klasach 1-3 ?

Na fb w grupie zakątek 21 przeczytałam dzisiaj taką wiadomość:

"No i kolejna nowość... Miałam zostawić Martuśkę na 2 rok w trzeciej klasie. Właśnie się dowiedziałam, że 20 marca "nasz kochany rząd" zmienił zapis w nowej ustawie o szkolnictwie i okazało się raptem, że niestety jest to w 3 klasie niemożliwe :-( Normalnie czarny czwartek dziś u mnie :-( "

Ten temat i nas dotyczy Ania jest aktualnie w II klasie w tym roku nie zostaje, wychowawczyni zaplanowała, że Ania miała zostać i powtarzać klasę III...i ciekawe czy będzie mogła!!!!
Czy ktoś coś wie o tej nowej ustawie i zmianie z 20 marca...???

W necie znalazłam tylko coś takiego:

Nowy system edukacji - Harmonogram zmian

emka205 - 2017-03-31, 18:15

a nie będzie teraz tak, że przedłużyć będzie można tylko raz na koniec 8mej klasy?
groszek - 2017-03-31, 20:12

Czytałam to też Marzeniu.
Wiem, że nie ma możliwości niepromowania ucznia w III i VI klasie
U nas w szkole mówili , że będzie można wydłużać etapy, ale wszystko wyjdzie jak zawsze w praniu
Pewnie to też zależy od szkoły, bo wydłuża etapy Rada Pedagogiczna na wniosek rodzica...

Maria74 - 2017-03-31, 20:31

O, to mój Krzysiek szybciej pójdzie do pracy i będzie pracował na Zumbie. Przepraszam, że głupkuję, ale taki mam dzień.
groszek - 2017-03-31, 22:41

Jeśli to będzie praca jego marzeń, to wiek nie ma znaczenie :lol:
Maria74 - 2017-03-31, 23:28

Boję się, że jak tak szybko zacznie i z dużym zaangażowaniem to może go dotknąć syndrom wypalenia zawodowego ;-)
baronek - 2017-04-01, 08:55

Tym więcej zasadne wydaje mi się odraczanie Julka na maksa :roll:
A już sobie wyliczyłam, że przy obniżeniu wieku emerytalnego do 60 r. życia (kobiety) i Julka wyciągnięciu edukacji na maksa do 24 roku życia, jak raz znajdziemy się w punkcie, że ja na emeryturę, a on opieka nad matką. :okular: Muszę nowy scenariusz napisać ;-)

emka205 - 2017-04-01, 21:02

baronek napisał/a:
Tym więcej zasadne wydaje mi się odraczanie Julka na maksa :roll:
A już sobie wyliczyłam, że przy obniżeniu wieku emerytalnego do 60 r. życia (kobiety) i Julka wyciągnięciu edukacji na maksa do 24 roku życia, jak raz znajdziemy się w punkcie, że ja na emeryturę, a on opieka nad matką. :okular: Muszę nowy scenariusz napisać ;-)


szczęściarze! :spoko:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group