To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Metody rehabilitacji - Cwiczenia dla 2-miesiecznego malucha

ann - 2017-01-18, 15:41
Temat postu: Cwiczenia dla 2-miesiecznego malucha
Kochani, czy oprócz prawidłowej pielęgnacji i masaży twarzy i ciałka, sa juz jakieś ćwiczenia dla dwumiesięcznego szkraba? Oczywiście kładę Dominiczka na brzuszek zeby ćwiczył główkę, obracam na boczki podczas przewijania, masuje ciałko, itp..ciekawa jestem czy podczas rehabilitacji zalecano Wam cos jeszcze..a jeżeli nie to od kiedy sie zaczną?
Pozdrawiamy wszystkich :)

Katarzyna Wełna - 2017-01-19, 09:22

U nas lekarz zalecił od 3 miesiąca ,a zaczęliśmy dopiero jak Maks miał 8 miesięcy.
hella39 - 2017-01-19, 13:19

My rehabilitację zaczeliśmy, gdy córka miała 3,5 miesiąca. Neurologopedę też mamy od tego czasu. Myślę, że to co robisz jest na tym etapie wystarczające :) Moja sama bardzo dużo wypracowała czekając na wolny termin rehabilitacji :)
ann - 2017-01-19, 16:42

Dzieki dziewczyny za odpowiedz, troche mnie to uspokoiło..tutaj w UK co prawda mamy juz fizjoterapie ale raz na 3-4 tyg..i nie sa to właśnie żadne ćwiczenia tylko rzeczy typu składać rączki i nóżki do siebie, ćwiczyć główkę, masować ciałko..bałam sie zeby czegoś nie przeoczyć bo tutaj ogólnie to troche inaczej rozwijają te dzieciaczki..


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group