To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Rehabilitacja ruchowa - Masaż Wilbarger- szczotkowanie z kompresją stawow

groszek - 2017-12-18, 17:00
Temat postu: Masaż Wilbarger- szczotkowanie z kompresją stawow
:arrow: o masażu

Masaż Wilbarger to metoda szczotkowania, która intensywnie dostarcza stymulacji propioceptywnej i dotykowej poprzez pozytywny wpływ modulowanego ucisku na skórę i kompensacji stawów. Polega na szybkim, energicznym, podawanym z naciskiem szczotkowaniu części ciała w określonej kolejności, a następnie wykonaniu docisków na wszystkie stawy. czas szczotkowania specjalną szczoteczką chirurgiczną powinien trwać nie dłużej niż 4-5 min. Czas trwania pierwszej sesji masażu Wilbarger to 14 dni, co dwie godziny ( w ciągu dnia 6-7 zabiegów)Potem przerwa i po czterech tygodniach ponowna sesja 14 dniowa.
Szczotkowanie powinno się odbywać w następującej kolejności: ręce, dłonie, plecy, nogi, stopy.
Nie szczotkujemy głowy, klatki piersiowej, karku i brzucha.. Natychmiast po szczotkowaniu dociskamy stawy łokciowe, nadgarstki, palce, biodra, kolana, stopy.

Katarzyna Wełna - 2017-12-18, 22:30

Kiedy mieliśmy zajęcia z się nasza terapeuta stosowała ten masaż na powitanie były to zajęcia grupowe wszystkie dzieci bardzo golubiły czasem nasz Maksiu go nie chciał bo nie wiedział co mu będzie robić więc terapeuta zaczynała przez bluzkę, a później sam podciągał rękawy :lol: bo bardzo to przyjemne było i świetnie dziełała na nadwrażliwość i dostymulowanie
baronek - 2017-12-19, 07:01

Swego czasu Julka terapeutka proponowała nam ten masaż. Ale cykl masażu (powtórka co mniej więcej 2 godziny) skutecznie mnie zniechęciły. Przy naszym trybie życia niewykonalne :roll: No chyba że w wakacje, kiedy mam urlop. Ale urlop mam zarezerwowany wyłącznie na odpoczynek. :okular:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group