To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - Karta Dużej Rodziny

groszek - 2018-08-18, 15:53
Temat postu: Karta Dużej Rodziny
Ostatnio poszłam założyć kartę dużej rodziny. Okazało się, że jak mam dwoje dzieci uczących się to jest to niemożliwe.
Zezłościło mnie to, ale mam świadomość jak u nas działają dodatki rodzinne i inne ulgi.
I oto w miesiąc po mojej "złości" ukazała się zapowiedź minister Rafalskiej. To spora zmiana – dotychczas zniżki dotyczyły tylko tych, których dzieci nie ukończyły jeszcze nauki lub nie stały się pełnoletnie.

Karta Dużej Rodziny uprawnia posiadaczy do wielu zniżek, m.in. na stacjach paliw Orlen i Lotos, Polskich Liniach Lotniczych LOT, czy operatorów i dostawców energii elektrycznej.

Od 1 stycznia 2019 roku Karta Dużej Rodziny obowiązywać będzie wszystkich rodziców, którzy kiedykolwiek odchowali trójkę dzieci – powiedziała "Super Expressowi" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Źródło: "Super Express".

Info na portalu Onet

anuszkaa - 2018-08-21, 20:39

Ja i mój mąż mamy katrę dużej rodziny wydaną kilka lat temu bezterminowo (jako rodzice, którzy wychowują trójkę dzieci).
Moja najstarsza córka skończyła szkołę. Dzieci nie dostały prolongaty karty. My z mężem mamy nadal i korzystamy.

Marzenia - 2018-08-23, 07:10

My mamy także :arrow: Karta Dużej Rodziny i bardzo nam się przydaje do tankowania, kilka groszy mniej na Stacji Lotos, Muzea, niektóre sklepy, restauracje, hotele, pkp... Dobrze że zrobili zmianę i wszyscy rodzice z co najmniej 3 dzieci mogą ją mieć niezależnie od wieku dzieci. Dla dorosłych osób niepełnosprawnych karta jest ważna tyle ile jest ważne Orzeczenie o niepełnosprawności.
anuszkaa - 2018-08-23, 09:38

Marzenia napisał/a:
Dobrze że zrobili zmianę i wszyscy rodzice z co najmniej 3 dzieci mogą ją mieć niezależnie od wieku dzieci.


Właśnie pisałam wyżej, że tak w sumie już jest. Przynajmniej dla tych rodziców, którzy zdążyli wyrobić karty, kiedy dzieci się jeszcze uczyły. Zerknij na swoją kartę, czy masz ją bezterminowo? To znaczy, że nawet jeśli Twoim dzieciom nie będzie już się należała karta, Ty zawsze będziesz ją miała.
Być może zmiana dotyczy tylko tych rodziców, którzy z jakiś powodów nie zdążyli wyrobić karty przed ukończeniem nauki swoich dzieci.

Marzenia - 2018-08-23, 19:37

My rodzice mamy już bezterminowo. Ania ma tylko do 1922 roku. Szybko to zleci.
karo22 - 2019-11-30, 20:40

Warto mieć taką kartę, dużo przywilejów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group