To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenie "Zakątek 21" - Pażdziernik miesiącem budowania świadomości o zespole Downa

szałwia - 2018-10-19, 10:43

Groszku, bardzo mi się Twój pomysł podoba 👍
Dobra robota, zdjęcia z pomysłem.
Zaglądam w ten wątek z zaciekawieniem 😊

baronek - 2018-10-19, 13:27

Nawet w Dubaju? :cool2:
groszek - 2018-10-19, 14:13

Powiem tylko - nie jest łatwo w całej książce znaleźć jeden cytat, który byłby charakterystyczny...
Jeśli macie jakieś swoje ulubione to dajcie znać:



Jeśli Szałwia ma instagram może nawet w Dubaju oglądać te zdjęcia :-D
Jako #zakątek21 obserwujemy stowarzyszenia i osoby prywatne w tematyce zespołu Downa na Instagramie
:spoko: i kilkoro obserwujących też mamy :roll:

groszek - 2018-10-19, 14:45
Temat postu: poznaj zespół Downa
Dzień dziesiąty.
"Oczywiście chodzi do szkoły. Do normalnej szkoły, razem z innymi dziećmi. Walczyłam jak lwica, żeby jej to załatwić. A teraz jest już prawie dorosła i nie mam pojęcia, co będzie dalej".
Kim Edwards


szałwia - 2018-10-19, 20:13

Aniu, chylę czoła przed Tobą, za wybieranie tych fragmentów.
Instagrama nie mam,ale śledzę wątek na forum.
Tak, baronku, magia internetu....😉

groszek - 2018-10-20, 12:15

:prosze: Szałwio, jest mnie największą satysfakcja, że zachęciło Cię to do śledzenia wątku....z Dubaju ;-)
aniak - 2018-10-20, 14:15

Sylwia, a co za Dubaj ? Co ty tam robisz ?
groszek - 2018-10-20, 14:36

Proszę plotkować w odpowiednim wątku :tak:
groszek - 2018-10-20, 15:16
Temat postu: poznaj zespół Downa
Dzień jedenasty
"Gdybym musiał wybrać jedną osobę, którą podziwiam byłby to...Rich. Tylko pomyślcie: prawie zawsze ma dobry humor, a nawet jeśli czasami się dąsa to łatwo go rozweselić. Nie jest taki przystojny, ani mądry jak ja, nie cieszy się też takim powodzeniem u dziewczyn, ale wcale go to nie martwi.Nie jest o nic zazdrosny, prawdę mówiąc, cieszy się z tego co mają inni. trudno znależć kogoś takiego jak Rich. O osobach takich jak ja i Rich wiele osób mówi, że jesteśmy >>niepełnosprawni<<. Ludziska, nie współczujcie nam! Możecie się wypchać tym współczuciem!"
Lorina Landvik

groszek - 2018-10-21, 16:20
Temat postu: poznaj zespół Downa
Dzień dwunasty

"Dzieci z zespołem Downa wykazują na ogół żywe zainteresowanie światem. O wiele mocniej reagują na bodźce wzrokowe niż słuchowe i dotykowe. Dlatego należy organizować dla nich takie zajęcia, które pozowiłyby w maksymalnym stopniu wykorzystać posiadane przez nie predyspozycje rozwojowe. W przypadku małego dziecka jest to odpowiednio zorganizowana zabawa."
Elżbieta Minczakiewicz


groszek - 2018-10-21, 20:30

:arrow: Ten tekst się wpisuje w dzisiejszy dzień wyborów samorządowych
Ola1968 - 2018-10-21, 20:43

Potwierdzam naocznie :-)
groszek - 2018-10-22, 17:16
Temat postu: poznaj zespół Downa
dzień trzynasty,
( jedna z niewielu książek, która ma kolejne wydanie)
"Wydaje mi się, że rozumiem świat osoby niepełnosprawnej, ponieważ jestem dotknięta chorobą, która nazywa się zespół Downa. Z tą chorobą można żyć i to wspaniale. Pracując nad sobą, daję do zrozumienia innym, że ja też mogę się odnajdywać w społeczeństwie".
Cecylia Sobolewska


groszek - 2018-10-23, 17:43
Temat postu: poznaj zespół Downa
Dzień czternasty
czekacie z napięciem na cytat?

"Sam Sebastian wspomina, że o tym, że ma zespół Downa, dowiedział się, gdy miał około dziesięciu lat.
- Dowiedziałem się, szczerze mówiąc z urzędowych dokumentów, na które natrafiłem w domu. Byłem zaskoczony, pomyślałem: chwila moment, o co tutaj chodzi?! Od kiedy to mam zespół Downa?! To niemożliwe! To się nie zgadza! Ja się wcale tak nie czuję! Poczułem, że cały świat mi się zawalił. Nie wiedziałem, co ze mną będzie."
Sebastian Urbanski
w wywiadzie dla Ewy Dajer i Michała Szarko



groszek - 2018-10-24, 16:23
Temat postu: poznaj zespół Downa
Dzień piętnasty

"Marcin ma 28 lat, włosy ciemnoblond, oczy szare, okulary w ciemnych prostokątnych oprawkach. Dużo się uśmiecha i tym uśmiechem zjednuje sobie ludzi. Ma zespół Downa. Na Szaserów pracuje od sześciu lat, obecnie na umowę o pracę na czas nieokreślony."
Agnieszka Wójcińska





Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group