To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - świadczenie uzupełniające dla rodzica (>=4 dzieci)

groszek - 2019-01-22, 21:03
Temat postu: świadczenie uzupełniające dla rodzica (>=4 dzieci)
Rada Ministrów przyjęła 22 stycznia 2019 r. projekt ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym, przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

Projekt ustawy przewiduje wypłatę rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego osobom, które urodziły i wychowały lub wychowały co najmniej czwórkę dzieci, i z powodu długoletniego zajmowania się potomstwem nie wypracowały emerytury minimalnej (zrezygnowały z pracy lub jej nie podjęły) lub ich emerytura jest niższa od najniższego świadczenia.
:arrow: Świadczenie uzupełniające

Według projektu ustawy, świadczenie będzie można przyznać matce po osiągnięciu 60 lat lub ojcu po osiągnięciu 65 lat, w przypadku gdy nie mają oni niezbędnych środków utrzymania albo mają prawo do emerytury lub renty, jednak w wysokości niższej niż najniższa emerytura.

odzicielskie świadczenie uzupełniające będzie mógł przyznać – co do zasady – na wniosek osoby zainteresowanej (matki lub ojca): Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w decyzji administracyjnej, po zbadaniu m.in. sytuacji dochodowej danej osoby. Świadczenie przysługiwać będzie w wysokości najniższej emerytury, tj. 1100 zł brutto.

efcia - 2019-01-24, 15:52

Moja mama ma emerytury 1200zł, nadal pracuje by mieć więcej, bo z taką kwotą to niewiele można zrobić. Urodziła 5 dzieci i zawsze wracała do pracy po macierzyńskim czy wychowawczym. Ot taki przykład innej kobiety z tej samej miejscowości: urodziła 6 dzieci i w nosie miała pracę, wciąż narzekała, a jak mogła iść do pracy to nie szła, żyje z zasiłków, zapomogi i innych celowych, wciąż dostawanych z gminy co roku. Dostanie teraz emeryturę. I gdzie tu sprawiedliwość. Moja mama nie dostanie rządowej emerytury, nie należy jej się.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group