To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Stowarzyszenia zagraniczne działające na rzecz osób z zD

groszek - 2019-01-27, 19:57
Temat postu: Stowarzyszenia zagraniczne działające na rzecz osób z zD
Zapytacie po co ten wątek , jak nie ogarniamy naszych rodzimych organizacji i tego co robią?

Tu generalnie chcę przedstawić organizację, która stworzyła Encyklopedię dotyczącą zespołu Downa . Działają od 2000 roku
:arrow: Down 21 Fundacja Iberoamerykańska
Mają portal poświęcony problematyce zD- Canal Down21
zajmują sie Dorosłością osób z ZD
Wydają miesięcznik
Mają książki dostępne on-line
Oraz DownCiclopedię, w której zaktualizowano terści zebrane przez 15 lat w canale Down 21
Czyli coś takiego co nam się marzy, żeby wiedze z Forum usystematyzować i zaktualizować i żeby włączyli się w to specjaliści -lekarze

:arrow: DownCyklopedia

magura - 2019-01-28, 20:56

Aniu, świetnie - takich informacji też nigdy za wiele, a i przykład zorganizowania materiałów też dla nas ciekawy. Choć ich główna strona działa u mnie fatalnie (przewijanie zbyt szybkie i treści umykają), to encyklopedia wiedzy IMHO lepiej zorganizowana niż nasza - pokazuje się lista tematów i łatwiej z takiej listy wyłowić interesujące niż ta lista tematów, która u nas wyskakuje jako artykuły i trzeba ją przewijać. W tym sensie spisy, które pamietam z forum lepiej się do tego nadawały.
groszek - 2019-01-29, 23:35

Dowiedziałam się, ze będzie międzynarodowa konferencja dotycząca problematyki zespołu Downa w Barcelonie na początku czerwca.

III Konferencja Down 21 w Barcelonie

Nakręcam Gr0szka na wyjazd...czas zobaczyć "co w zespole piszczy" na świecie

:arrow: program



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group