To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - Maseczki "antykoronawirusowe" - rozporządzenie

gr0szek - 2020-04-15, 23:18
Temat postu: Maseczki "antykoronawirusowe" - rozporządzenie
W projekcie rozporządzenia o obowiązku noszenia maseczek "antykoronawirusowych" z dnia 15.04.2020 znajduje się zapis ważny dla nas i naszych dzieci:

2. Obowiązku określonego w ust. 1 [tj. § 18. 1. Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki, ust i nosa] nie stosuje się w przypadku:
1) pojazdu samochodowego, w którym przebywa lub porusza się 1 osoba albo 1 osoba z dzieckiem, o którym mowa w pkt 2;
2) dziecka do ukończenia 4 roku życia;
3) osoby, która nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane;

Projekt (a właściwie zmiany w stosunku do poprzedniej wersji) znajduje się TUTAJ (jest to plik DOCX!)

Maria74 - 2020-04-16, 00:15

Dzięki! Też miałam o tym pisać, bo bardzo ucieszyło mnie, że pomyśleli o niepełnosprawnych. A już się zamartwiałam, że nie będę mogła już w ogóle wychodzić z Krzysiem nawet na krótki spacer.
Katarzyna Wełna - 2020-05-05, 19:14

Dobrze ,że Maks nie musi mieć maseczki,u nas wygląda to tak zanim wysiądziemy z auta pytam Maksa założyć ci maseczkę Tak i po przejściu kilku metrów jest już u niego ściągnięta na szyję i tyle z noszenia .
groszek - 2020-05-06, 22:39

Nie dziwi mnie to wcale bo bardzo utrudnia oddychanie, więc ja sama też niechętnie ją zakładam
renia33 - 2020-05-06, 23:06

Więc nasze dzieci nawet bez maseczki się nie zarażą?
Choć my właściwie Weronki nigdzie nie bierzemy. Jak już wyjeżdżamy , to jadę albo z mężem albo z Łucją. Raz wyjechaliśmy razem, mąż wzjął ją do banku w maseczce i chyba się podobało. Tylko nie wiem, czy tak dłużej to by ponosiła.

Maria74 - 2020-05-07, 11:37

[quote="renia33"]Więc nasze dzieci nawet bez maseczki się nie zarażą?
Maseczka nie chroni przed zarażeniem tego kto ja nosi, jeśli już w czymś pomaga to żeby ten kto ja nosi nie zaraził łatwo innych.

groszek - 2020-05-09, 20:47

Żeby maseczka chroniła przed taka drobiną to musiałaby byc z filtra hepa, a i to nie wiadomo czy wszystko zatrzyma..
:arrow: maseczka z filtrem



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group