To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek administracyjny - Zamiana Forum na wersję "statyczną"

Maria74 - 2020-10-05, 20:16

Ja się bardzo bała nowego forum, ale skoro od razu udało mi się zarejestrować, zmienić logo i umieścić post ( choć nie do końca w tym miejscu co trzeba ;-) ), to myślę, że jest naprawdę spoko :spoko:
groszek - 2020-10-06, 11:21

:prosze:
mm - 2020-10-09, 20:29

Aniu, Groszek jest nieoceniony. Zrobił kawał dobrej roboty. :brawo:
groszek - 2020-10-09, 20:44

Ja to wiem, chodzi tylko o to, żeby on sam w to uwierzył :tak:
renia33 - 2020-10-09, 22:37

A co, nie wierzy?
Przecież dla zwykłego śmiertelnika to jest czarna magia. :tak:
Ukłony i brawa się należą :brawo: :brawo: :brawo:

Maria74 - 2020-10-10, 18:12

mm napisał/a:
Aniu, Groszek jest nieoceniony. Zrobił kawał dobrej roboty. :brawo:

Dokładnie tak! Wielkie ukłony :prosze:

Marta Witecka - 2020-10-15, 14:26

Brawa i podziękowania dla Groszka! :tak:
eelusiaa - 2020-11-12, 08:34

Przeoczyłam informacje o nowym forum, ale już nadrabiam - dokonałam rejestracji.
Dziękuję, że mimo wszechogarniającego FB staracie się, żeby zakątek trwał.

I już idę pisać meila z prośbą o archiwum moich postów.

groszek - 2020-11-12, 23:36

Eelusiu nie da się dotrzymać kroku fb,który zrobił wszystko aby uzależnić od siebie użytkowników. Ogromne pieniądze dały efekt Warto zobaczyć film o tym na Netflixie
Na Fb powstają co raz to nowe grupy rodziców Dzieci z zespołem Downa. Każdy grupę zakłada, ogłasza się u nas :roll: a potem decyduje kogo przyjmie do grupy, kogo nie ;-)
Nasze Forum to relikt dawnych czasów Kiedy trudno było samemu zrobić forum więc siłą rzeczy dołączało się do tego, które działało.
Obecnie Fora zostały wyparte przez Fb i jedno po drugim zamiera
Ta formuła nie przystaje do obecnych czasów, więc musi odejść ...
Nie mamy środków by zamienić je w formę statyczną i powiem szczerze, że nie widzę też powodu, by podjąć taki trud, (zrobię o tym post na Portal, w którym podam statystyki)
W każdym razie każdy kto tu pisał może otrzymać na maila swój kontent postów na pamiątkę

magura - 2020-11-13, 15:46

Temat długi i trudny (zdecydowanie nie na 30 minut konsultacji kiedy nie mam studentów akurat ;-) ) ale zdecydowanie powinniśmy zachować przynajmniej kopiębazy danych. Przynajmniej mi osobiście by na tym zależało, nawet jako korpus językowy, który mógłby posłużyć mi i studentom do badań ale w tej sprawie już skontaktuję się z Groszkiem.

W kwestii fb - filmu nie widziałem ale zdaję sobie sprawęz mechanizmów. Inne fora też tego doświadczyły (moje rowerowe, fotograficzne, itp...) Co mnie poraża to to, że zmiana pokoleniowa, a ściślej światopoglądowa i kulturowa, którą "jakość fb" wprowadza jest wręcz niemożliwa. Ludzie nie zdają sobie sprawę, że to co najmniej tak, jakbyśmy nagle zaczęli jedynie oglądać i czytać komiksy na rzecz książek. Zdawkowość i doraźność, którą wprowadził fb i brak możliwości dotarcia do jakiejkoliwke informacji (bo taka jest zasada - wszystko jest przypadkowe albo ściśle "dobrane przez jedynie słuszą instancję dla ciebie" jest niesamowita. Skutek jest taki, że widzimy jedynie te treści i w takich ilościach jakie zostały dla nas dobrane. :-( Masakra

W tym sensie idea Zakątka 21 i innych form "eksperckich" totalnie umarła. Ludzie zadają to samo pytanie po 1000 razy, a i kolejne tysiące będą się pojawiać, nie budując swojej wiedzy, a jedynie kilkając "lajk" :-(

szałwia - 2020-11-15, 18:50

Świetne to porównanie do książek i komiksów :spoko:
Ja się zaparłam, że nie założę konta na FB i nadal dzielnie się tej decyzji trzymam... Ale niestety niektóre informacje (zawodowe czy szkoły , klubu piłkarskiego ) są dostępne tylko tam... Więc jednak korzystam, jako niezalogowany użytkownik... :-?

groszek - 2020-11-16, 17:12

Ja po obejrzeniu tego filmu na Netflix, jak tylko nie będę musiała prowadzić strony Stowarzyszenia, usunę moje konto z FB.
aniak - 2020-11-20, 12:02

groszek napisał/a:
Ja po obejrzeniu tego filmu na Netflix, jak tylko nie będę musiała prowadzić strony Stowarzyszenia, usunę moje konto z FB.


Jakiego filmu ?

groszek - 2020-11-21, 10:46

Dylemat społeczny

To film o tym jak zaprogramowano sztuczną inteligencję do sterowania wiadomościami w serwisie FB i jak to wyrwało się spod kontroli albo jest celowo manipulowane

Iga - 2020-12-06, 10:39

Słyszałam o tym filmie, ale nie mam siły go oglądać.
Staram się nie pisać na FB, nie komentować, zastanawiam się co ze stroną Mai, bo miała być taka niewinna, a konsekwencje będą znaczące.
Ostatnio rozmawiałam z koleżanką ... pamiętam .. bo nigdy na ten temat nie rozmawiałam ... o sztucznym zapłodnieniu. Teraz pojawiają mi się na FB reklamy instytucji działających jako "banki spermy" więc za niedługo wrócimy do Noki 3310 i telewizorów starych co nam na strychach nie wyrzucone leżą.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group