To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Późna diagnoza?

Oliwkana - 2020-08-04, 14:21
Temat postu: Późna diagnoza?
Dzień dobry,

jestem tu nowa chociaż czasami zaglądałam jeszcze w czasie ciąży.

Od początku.... w ciąży miałam wykonany test pappa- wynik bardzo dobry.
Córcię urodziłam przez planowane CC, wszystko super- 10 punktów. Wada 3720. Moją uwagę przykuły skośne oczka, które swoją drogą ma również mój brat. Do tego dziecko było bardzo silne, tzn. trzymało mocno główkę :shock: . Pózniej w domu przeczytałam, że to objawy wzmożonego napięcia mięśniowego. Mała mocno głowę wygina i zaciska rączki.
Kilka tygodni po narodzinach trafiliśmy do szpitala z infekcją, jedna z lekarek zwróciła uwagę na to napięcie- mówiła żeby obserwować.
Ja od dłuższego czasu przyglądam się córci i widzę symptomy ZD
- skośne oczka- nie zauważam fałdy
- marmurkowa skóra- szczególnie jak jest chłodno
- przerwa między dużym paluchem- ale palce długie.
- uszka moim zdaniem zwyczajne- jednak trochę się zawijają.

Wczoraj pojechałam do lekarza i powiedziałam o obawach. Lekarka stwierdziła, żartując, , że "Chyba nie jest tak źle"....
co mnie nie uspokoiło

Proszę powiedzieć, czy jest możliwe że żaden ze specjalistów nie wychwycił ZD?
W szpitalu była oglądana przez 5 różnych lekarzy....

Oliwkana - 2020-08-04, 16:13

Dodam ze Melcia wystawia języczek
boszka59 - 2020-08-04, 20:42

Myślę że dla swojego spokoju powinnaś sie skontaktować z poradnią genetyczną.Mam nadzieję że twoje obawy zostaną rozwiane i będziesz spokojniejsza
groszek - 2020-08-04, 21:20

Można samemu zrobić dziecku badanie kariotypu to daje 100 % pewność
:arrow: tu mamy temat o który pytasz

Oliwkana - 2020-08-04, 21:40

Czekamy na wizytę dotyczącą napięcia mięśniowego, wiem że wzmożone to nie standard przy ZD. Będziemy przyjęte w centrum wczesnej interwencji. Liczę że tam ktoś mnie nie zbyje żartem.
Głęboko zastanawiam się nad wykonaniem badania. Niby każda z wymienionych cech mogła odziedziczyć po nas lub członku rodziny ( np. skośne oczka) ale martwi mnie ich natłok.
Dodam ze u męża w rodzinie dawno temu wystąpił ZD dlatego już u Was na forum bywałem


:roll: :roll:

groszek - 2020-08-05, 10:42

Generalnie jak trafisz na dobrego fizjoterapeutę to Ci pomoże rozeznać sytuację.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group