To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Logopedia - pomoce / książki dla dzieci piszących i czytając

groszek - 2021-01-11, 12:38

Pan Arek Mański który zajmuje się m.in numiconem powiedział że sztuka uczenia polega na znalezieniu odpowiedniej indywidualnej ścieżki dla danego ucznia...więc metoda metodą a dopiero wtedy ta metoda jest dobra jeśli dzięki niej uczeń idzie krok do przodu.
Za to go podziwiam :spoko:
iwi napisał/a:
Pozwoliłam sobie podglądnąć. Wszystko super, ale ta papeteria! :shock:


Kupiłam specjalnie na tę okazję.

Iga - 2021-01-11, 12:43

A czy ten pan organizuje jakieś warsztaty? Może byśmy się skrzyknęli? I na jakieś dwa dni w Warszawie? Taki mam niedosyt wiedzy.
iwi - 2021-01-11, 13:38

Bardzo mi się podoba.
Kiedyś na poczcie szło dostać różne papeterie. Teraz to chyba nie ma co na to liczyć.
Brawa dla Was dziewczyny i dla chłopaków. :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

Żałuję, że numicona nie było, jak Igor uczył się liczyć. Myślę, że to by do niego trafiło, on bardzo dużo zapamiętuje wzrokowo. Teraz to chyba już za stary, co?

Ja na starość coraz bardziej luzuję gumkę. ;-)

Żeby było w temacie, to przejrzę, co tam Igor ma za książki logopedyczno, edukacyjne. :-)
Tę fioletową miał na pewno.

bety - 2021-01-11, 14:46

Potwierdzam, papeteria cudna! Ja zawsze czekam na list, bo uwielbiam poczucie humoru Ani (albo Maksa) :lol:
U nas Adrian pisze sam (ja dyktuję), ale za to listy są znacznie krótsze niż Maksa. No i my odpisujemy baaardzo długo. :lol:

groszek - 2021-01-11, 14:48

Iga napisał/a:
A czy ten pan organizuje jakieś warsztaty? Może byśmy się skrzyknęli? I na jakieś dwa dni w Warszawie? Taki mam niedosyt wiedzy.


Nie udało mi się go do tego namówić. Ale może Bety da radę bo on z Gdańska

List wysłany

groszek - 2021-01-11, 16:15

iwi napisał/a:
Bardzo mi się podoba.
Kiedyś na poczcie szło dostać różne papeterie. Teraz to chyba nie ma co na to liczyć

Żeby było w temacie, to przejrzę, co tam Igor ma za książki logopedyczno, edukacyjne. :-)
Tę fioletową miał na pewno.


Papeterie kupiłam na poczcie.
Jak znajdziesz tę książkę to weź na turnus

iwi - 2021-01-11, 21:04

Wezmę Aniu. :spoko:

Przegrzebaliśmy czeluście szafy i takie pozycje ukazały się naszym oczom.
Ta fioletowa zrobiona. Reszta w trakcie.
Igor bardzo lubi Ćwiczenia operacji myślowych. To grube książki z różnymi zadaniami: wykreślanki, budowanie zdań, układanie wyrazów z rozsypanych sylab lub liter...

iwi - 2021-01-12, 21:42

Ćwiczenia operacji myślowych w środku.
Pierwsze zdjęcia są z pierwszej części.
Stron ta książka ma 220.



Kolejne zdjęcia z części drugiej.
Ta ma 320 stron.



Pokazać resztę w środku?

iwi - 2021-01-13, 11:18

Ćwiczenia językowe (fioletowa książka) mają 39 stron.


Spostrzegam i myślę ma 63 strony.


Wykreślanki to książka z 83 stronami.


Uff... Po kliknięciu w zdjęcia powinno otworzyć się duże. Chyba są czytelne.

groszek - 2021-01-13, 16:12

No , no ale się Igor napracował.
Dla Mojego za trudne :-(

aniak - 2021-01-13, 16:24

Ależ on pięknie pisze :wow:
Piotrkowi daleko jeszcze...
Jak myślę o niedalekiej przyszłości Piotrka, to zawsze mam przed oczami Igora, i pragnienie, żeby mój tak kiedyś miał :-(
Piotrek co prawda nie ten temperament ;-) , więc pewnie więcej osiągnie w życiu z działu "sportowo-rekreacyjnego", ale mógłby się nauczyć pisać i czytać. Tak troszkę....

Iga - 2021-01-13, 16:35

Iwi czyje są te Ćwiczenia z operacji myślowych? Ucięte zdjęcie. Z jakiego wydawnictwa?
groszek - 2021-01-13, 16:40

Wir
Iga - 2021-01-13, 16:44

Czy zamiast :spoko: do posta mogę klikać w ten wykrzyknik przy poście? :lol: ;-)
iwi - 2021-01-13, 16:49

Aniu, najłatwiejsze zadania są w Spostrzegam i myślę. Ta sama autorka opracowała jeszcze inne książki, w tym Sokoli wzrok dla młodszych jeszcze (tej nie mamy). Igor ma jeszcze Trenuj wzrok, ale ta jest trudniejsza.

Igo, akurat autorów nie ucięłam. :cool2:
Wydawnictwo WIR
Ćwiczenia operacji myślowych Mariola Czarnkowska, Anna Lipa, Paulina Wójcik-Topór.




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group