To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Ciekawostki i nowości medyczne - Informacje w wersji uproszczonej o szczepieniu na COVID19

szałwia - 2021-08-19, 13:10

No i super ! Zawsze to człowiek pewniej się czuje :spoko:
renia33 - 2021-08-19, 16:12

Ja jutro mam pierwszą dawkę. Długo się opierałam, jak mnie mąż zapisywał , to chciałam na wrzesień, ale termin dostałam w 1,5 tygodnia. Troszkę zaczynam się bać. ;/
Mąż już po dwóch dawkach. Bez żadnych sensacji.

baronek - 2021-12-16, 08:31

Chcę zaszczepić Julka, ale nie wiem, czy nie przechorował covida trzy tygodnie temu. Zadzwoniłam do naszej przychodni zapytać, czy na badanie w kierunku przeciwciał potrzebne jest skierowanie od lekarza. Nie. Po świętach umawiam się więc do zabiegowego. Koszt badania 120 zł. Będziemy wiedzieć, czy są czy nie ma przeciwciał. :spoko:
Iga - 2021-12-16, 10:30

Ja zrobiłam tylko IgG ilościowe. Majka ma w tych dziwnych jednostkach 4,7 :)
baronek - 2021-12-16, 10:40

A to są jakieś różne rodzaje badań w kierunku przeciwciał? Nie wiedziałam.
szałwia - 2021-12-16, 11:42

Czuje się wezwana do tablicy ;-)
Mamy badania przeciwciał przeciwko antygenowi S (ang. spike, białko kolca) wirusa SARS-CoV-2 - te wyjdą u zaszczepionych i u ozdrowieńców oraz przeciwciała skierowane przeciwko białku nukleokapsydu (N) wirusa SARS-CoV-2 - i te wyjdą tylko u ozdrowieńcow ( tańsze) .
Jeśli chodzi o klasy przecwciał , zależy już od firmy, ale przeważnie testy anty- S są w klasie IgG , a anty N - IgG lub razem / łączna ilość przeciwciał IgM i IgG - ale to w sumie bez znaczenia do interpretacji .
Jeśli chodzi o wartość przeciwciał, która nas satysfakcjonuje i powinna ochronić przed kolejna infekcja, to przyjmuje się dziesięciokrotność ( a na pewniaka to stokrotnosc ) punktu odcięcia dla konkretnego testu.

baronek - 2021-12-16, 11:45

Głowa mnie rozbolała :lol: :lol: Sylwia, a teraz na polski poproszę ;-)
szałwia - 2021-12-16, 11:58

Ło matko…a wydawało mi się ze tak przystępnie napisałam :lol:
Ale ja mam wrażenie , ze nie po polsku jak ZUS i bank do mnie pisze ;-)

Iga - 2021-12-16, 12:40

No super. Ktore to ja miałam :lol: ja z ta wiedzą to powinnam isc do pkt pobrań.
groszek - 2021-12-16, 13:57

Ja też się wybierałam, ale jak się okazało że nie dają paszportu COVID na przeciwciała to się zniechęciłam.
Szałwia a skąd brać te krzywe, żeby zobaczyć punkt odcięcia?.
Macie w diagnostyce takie na każde krzywe porównawcze dla każdych przeciwciał?

szałwia - 2021-12-16, 14:38

groszek napisał/a:

Szałwia a skąd brać te krzywe, żeby zobaczyć punkt odcięcia?.
Macie w diagnostyce takie na każde krzywe porównawcze dla każdych przeciwciał?

Wartość jest na wyniku ( taka niby norma ). Zależy od jednostek, metody i aparatu. Czasem koło 1, czasem 7, czasem 30… różne wyniki widziałam. Wg WHO powinno się wynik podawać w BAU/ml , ale różnie to jeszcze jest ….

baronek - 2021-12-16, 15:38

Jak będę miała wynik, to wtedy poproszę o interpretację. O! :-)
szałwia - 2021-12-16, 19:52

baronek napisał/a:
Jak będę miała wynik, to wtedy poproszę o interpretację. O! :-)

Ok, załatwione :-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group