To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - Leśny Zakątek dawne 12 Dębów

baronek - 2022-09-30, 07:48

szałwia napisał/a:
baronek napisał/a:
A ja się zastanawiałam, czy nie wysłać Julka z Radkiem do Zaździerza na jeden tydzień ferii zimowych :roll: Nie wyślę. Nie zrobię im tego.

A wy nie mieliście jeszcze do wykorzystania jakiegoś zaległego pobytu, który był odwołany w covidzie ???


Nie. Ale rzeczywiście na któreś ferie zimowe zarezerwowałam tygodniowy pobyt Julkowi, ostatecznie jednak zrezygnowałam. Wtedy żadnej zaliczki jeszcze nie musiałam wpłacać.

groszek - 2022-09-30, 09:22

Dziś 25c. Zajeć nie będzie.
Maria74 - 2022-09-30, 20:48

Basen z ciepłą wodą był największą zaletą Zażdzierza. Mój Krzysiek uwielbia wodę, ale tylko ciepłą :-(
angelika kuspa - 2022-09-30, 23:27

Dzięki Aniu za tak obszerną relację zniechęcającą do wyjazdu tam. Już też nie tęsknie . Ada też lubiła ten basen z ciepłą wodą, myślę że do 25st wcale by nie weszła .
Iga - 2022-09-30, 23:42

Jaka jest cena turnusu?
Rachunki pewnie 50% wyższe niż kilka miesięcy temu. Utrzymanie basenu dziennie to kilka stówek. A takiego to tym bardziej. Więc ośrodek obniża koszty nie prowadząc rehabilitacji. Pewnie turnus teraz będzie kosztował 10 tyś. To może się będzie opłacać. Ale czasy nastały.

groszek - 2022-10-01, 09:37

Ten turnus jest poza sezonem więc chyba 6 tyś.
Piec szwankuje od dawna i wszyscy przyjeżdżają tu na basen, ale wlaściciel ma to gdzieś, a reszta...
Wcale nie chcę Was zniechecać do przyjazdu, chociaż ja raczej za takie pieniądze to wybiorę inne miejsce.
Zajęcia z pedagogiem i pisanie po śladzie - ślaczków????
Wiem , bo proszę o zdjęcia z zajęć. Nikt nie posługuje się AAC ani mówikiem, terapeuci na najniższej pensji jak mogą biorą zwolnienie. A nie bardzo ma kto ich zastąpić.
Ale to nie tak, że ludzie nie będą przyjeżdżać . Stale ktoś dzwoni i mimo że są wolne pokoje to z powodu małej liczby terapeutów nie da się ich przyjąć.

angelika kuspa - 2023-04-13, 13:16

Czy ktoś w tym roku wybiera się może na turnus ??? Dostałyśmy dofinansowanie i nie wiem co wybrać . Trochę kusi mnie ten turnus w Dębach Pakiet ruchowy w cenie 4700 zł.
Iga - 2023-04-14, 11:18

O qurcze, a ja zapomniałam złożyć dofinansowanie.
groszek - 2023-04-14, 12:36

Dęby bez basenu , jak gęba bez zębów. Owszem byłam. Miałam fajne towarzystwo, więc przeżyłam, ale na razie się nie wybieram. :nie:
angelika kuspa - 2023-04-14, 12:40

Ale basen już jest i to po remoncie. W tym pakiecie basen jest codziennie
groszek - 2023-04-16, 18:36

:wow: to super novina
Maria74 - 2023-04-16, 21:24

angelika kuspa napisał/a:
Ale basen już jest i to po remoncie. W tym pakiecie basen jest codziennie


:spoko:

baronek - 2024-01-22, 07:47

Chłopaki dojechali wczoraj przed 17:00. Dostali pokój, w którym jest ciepło. Zjedli kolację (Radek mówi, że smaczne, świeże jedzenie), poszli na basen (jest ciepła woda!). Jakaś mama rozpoznała Julka. Była z chłopcem o imieniu Igor i mówi, że zna Julka z Murzasichla. Nie wiem, kto to jest. :oops: Może ktoś z zaglądających na Zakątek? :papa:
W rozpisce na zajęcia uwzględniono moją prośbę i Julek ma więcej godzin logopedii (częściowo za rehabilitację). Wygląda na to, że logopedka przyjeżdża dwa razy w tygodniu do ośrodka, bo kumulacja zajęć z logopedii następuje we wtorki i piątki (nie wiem więc, czy ten pomysł do końca wypali, bo np. w piątek ma godzinę logopedii, godzinę przerwy i znowu godzinę logopedii - nic, zobaczymy).
Zajęcia codziennie zaczyna od 9:20 basenem z panią Agnieszką (czy tą osławioną panią Agnieszką, to nie wiem). Potem terapia ręki i pedagog. Chwila przerwy i rehabilitacja. Zajęcia kończy o 14:20. We wtorki i piątki dochodzi logopedia, a we czwartek godzina SI.
Mało ludzi. Tona papierów do wypełnienia (telefon rozgrzał się do czerwoności). Trochę nie kumam, bo generalnie pytania były mniej więcej te same, co w dokumentach od lekarza (wypełnionych przez lekarza i dostarczonych przez Radka). Radek powiedział, że gdyby wiedział, że ma na wejściu wypełniać 15 stron, to by nie przyjechał. :lol: Dopadła go proceduralna rzeczywistość ON.
Julek szczęśliwy. Obawiam się, że szczęście jego skurczy się, gdy zacznie od dzisiaj zajęcia, ale sam pobyt w ośrodku z tatą, na pewno będzie dla nich fajny. :spoko:
Koszt tygodniowego pobytu w czasie ferii 4200 zł.

angelika kuspa - 2024-01-22, 10:19

Marta jak to nie wiesz kto to Igor z Murzasichla??? Mama była z nami na dwóch turnusach , taki szczupły chłopiec blondynek co śmigał po wszystkich szczytach a mama czarnulka w kręconych włosach . :tak:
Cena turnusu trochę powala.

baronek - 2024-01-22, 11:41

Dzięki Angela. Tak myślałam, że to ten chłopiec. Podpytywałam Radka o mamę, ale mówił, że miała czepek na głowie, a chłopiec wg niego nie miał (chyba) zD. :roll: Więc mąż mnie zmylił.

Dzisiaj nastąpiła awaria na basenie. Muszą go przefiltrować i wezwać sanepid do zbadania próbki wody. Wyrażają nadzieję, że basen szybko ruszy. Radek już się odgraża, że jak basen nie ruszy, to wraca w środę. :-x W gruncie rzeczy basen to główny powód wyjazdu do 12 Dębów vel Leśnego Zakątka...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group