To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Szkoła - Dziennik elektroniczny

Iga - 2021-02-16, 08:01
Temat postu: Dziennik elektroniczny
Jakie macie doświadczenie z dziennikami elektronicznymi, jakaś szkoła specjalna ma dziennik? Jak zacząć go wdrażać do szkoły? Ktoś? Coś?
iwi - 2021-02-16, 08:11

My mamy dziennik elektroniczny już od kilku lat.
Vulcan
Jak wdrożyć nie wiem, dyrekcja to robiła z pomocą informatyków.
My podawaliśmy swojego maila, żeby go wprowadzić do logowania.
Teraz jest wszystko na bieżąco (w miarę), bo ponoć nie ma już u nas wersji papierowej.
Oceny, frekwencja, plan lekcji, lekcje zrealizowane, wycieczki, uwagi...

baronek - 2021-02-16, 08:26

W Julka szkole tradycyjnie, bez elektronicznej wersji dziennika.
Iga - 2021-02-16, 08:54

Mnie to drażni, bo nie mam pojęcia co się dzieje w szkole.
Bataga - 2021-02-16, 09:05

U Julki jest dziennik elektroniczny, ale wszystko zależy czy nauczycielom chce się wpisywać coś poza obecnością i oceną.
Joanna - 2021-02-16, 09:25

Moje dzieciaki mają dziennik elektroniczny i o ile u Adriana w masówce działa to super, to ten sam dziennik w szkole specjalnej to tylko fikcja z której nikomu nie chce się korzystać i tylko nieobecności tam są zaznaczone, no i jedna Pani ze swojego przedmiotu wpisuje oceny
iwi - 2021-02-16, 09:49

Iga napisał/a:
Mnie to drażni, bo nie mam pojęcia co się dzieje w szkole.


Nawet jak jest dziennik elektroniczny to nie zawsze wiesz. Tematy wg założeń planu, a w rzeczywistości robią co innego.

Teraz jak mamy zdalne, to wiem wszystko. ;-)
Wcześniej od wychowawcy, z którym mam dobry kontakt i z jego lekcji.

Jak wcześniej nasza szkoła dużo robiła dla uczniów, ciekawe zajęcia, wycieczki zagraniczne, to teraz jestem rozczarowana. Wszystkie szkoły specjalne wkoło uczą się stacjonarnie, a nasza boi się uczniów... Ech...

natan - 2021-02-16, 09:49

U nas w tym roku jest mobiDziennik .
renia33 - 2021-02-16, 11:10

U nas nie ma e-dziennika, ale kadra jest nastawiona przyjaźnie do rodzica, więc wszelkie informacje zarówno od wychowawcy jak i p.dyrektor są przekazywane telefonicznie. Nawet poza godzinami pracy. 🙂
Iga - 2021-02-16, 11:51

Tu nie chodzi o kontakt z nauczycielem, bo po prostu nie da się (chociaż by się nie wiem jak chciało) spiąć wszystko. Lekcje i zajęcia przepadają, nie ma nauczycieli, nie wiadomo czy są odrabiane, nie wiem jakie Majka ma lekcje. Nic nie wiem. Dziecko wchodzi do szkoły i czarna dziura.
baronek - 2021-02-16, 12:08

Rzeczywiście pod tym względem e-dziennik jest wygodny. U Krzyśka widzę, jakie tematy są omawiane. Wiem, którego z nauczycieli nie ma i kto go zastępuje. Nieobecnośći bez mojej wiedzy nie przejdą. W e-dzienniku są terminy sprawdzianów, wypracowań, a nawet kartkówek (co bardziej łaskawi nauczyciele wpisują). niektórzy nawet zapisują zadania. W razie czego mam kontakt e-mailowy z każdym nauczycielem i mogę reagować na różne sytuacje (np. w ubiegłym tygodniu, przy wietrznej pogodzie bardzo rwało połączenie internetowe i Krzyśka wyrzucało z teamsów, ma dwóch nauczycieli mocno przewrażliwionych, więc napisałam e-maila do nich z informacją o problemach techniczncyh i ewentualnych nieoebcnościach Krzysia na ich lekcjach. Dziecko od razu zrobiło się spokojniejsze. E-dziennik pozwala na większą kontrolę tego, co dzieje się w szkole.
aniak - 2021-02-16, 14:17

U Piotrka jest Librus, ale wpisywane są tylko zastępstwa. Czasem obecności, nieobecności.
I nic więcej :-(



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group