To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

"JA TEŻ" - Szkolenia

Iga - 2021-02-22, 08:28
Temat postu: Szkolenia
Bety, podesłała linka do cyklu szkoleń, jakby ktoś coś, to wrzucam. Jedno już się odbyło.

CYKL SZKOLEŃ ONLINE - EFEKTYWNA EDUKACJA DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

TEMATY SPOTKAŃ

13.02 – godzina 9:00 - Spotkanie 1 – Podstawowe założenia. Co wiemy o trudnościach dzieci z zespołem Downa i jakie z tego wynikają zalecenia do edukacji i pracy nad rozwojem. Dlaczego język jest dla nas priorytetem?

27.02 – godzina 10:00 - Spotkanie 2 – Rozwój mowy, języka, komunikacji i pamięci - narzędzia i metody pracy w praktyce. Integracja działań otoczenia dziecka (dom, przedszkole, szkoła, dziadkowie, ciocia, terapeuci)

20.03 – godzina 10:00 - Spotkanie 3 - Czytanie i pisanie - połączenie zaleceń DSE z nauką czytania sylabowego, budowanie rozumienia, praca nad zdaniem. Techniki i narzędzia pracy – przykładowe ćwiczenia

9.04 – godzina 19:00 - Spotkanie 4 - Rozwój emocjonalny i społeczny – dlaczego to bardzo ważne i jak pracujemy nad emocjami. Budowanie włączenia społecznego, czyli bycie uczestnikiem życia

24.04 – godzina 19:00 - Spotkanie 5 – Zrozumienie, uczenie i zmiana zachowań. Obserwacja, budowanie planu, wdrożenie, ewaluacja. Opowieści społeczne

7.05 – godzina 19:00 - Spotkanie 6 - Szkoła – dostosowanie programu dydaktycznego, do możliwości i działania dziecka. Dostosowanie przestrzeni, stworzenie warunków do włączenia

29.05 – godzina 10:00 - Spotkanie 7 - Edukacja matematyczna – kamienie milowe, zagadnienia, metody i narzędzi pracy

19.06 – godzina 10:00 - Spotkanie 8 - Współpraca rodzic / nauczyciel / szkoła / środowisko. Panel podsumowujący – odpowiadanie na pytania zabrane mailowo w trakcie całego cyklu

Iga - 2021-02-24, 08:03

Opłaciłam spotkanie 2.
szałwia - 2021-02-24, 08:11

Super. Sprawdzisz w praktyce, jak Ci dzieci w Murzasichlu do pokoju sprowadzimy ! ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group