To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Przedszkole - Przedszkole anglojęzyczne

Mama Kamila - 2021-04-06, 20:08
Temat postu: Przedszkole anglojęzyczne
Kochane,
czy znacie w Warszawie jakieś przedszkole anglojęzyczne, które przyjmie 5-latka z zespołem Downa? Rozmawiałam z mama z Rumunii, która mieszka od 8 lat w Warszawie i opowiadała mi, ze to niemożliwe i ze jej syn dlatego chodzi do przedszkola dla autystów, ale przejmuje od nich różne zachowania autystyczne.
Wielkie dzięki!

groszek - 2021-04-06, 21:22

Myślę że po prostu trzeba samej podpytać dyrekcję danego przedszkola. Zaczęli rekrutację to trzeba pisać maile i pytać.
Akadero
podobno żyrafa jest przedszkolem integracyjnym
Wszyscy zapraszają do kontaktu ;-)
integracyjna niezapominajka
A zamierzacie tu się przeprowadzić?

Terapeutyczne przedszkola :arrow: dla dzieci z autyzmem co ciekawe jest ich aż 5 w Warszawie

gr0szek - 2021-04-07, 16:42

Zadałem pytanie w zaznajomionym przedszkolu. Jak dostanę odpowiedź - napiszę w tym wątku.
Mama Kamila - 2021-04-07, 21:40

groszek napisał/a:
Myślę że po prostu trzeba samej podpytać dyrekcję danego przedszkola. Zaczęli rekrutację to trzeba pisać maile i pytać.
Akadero
podobno żyrafa jest przedszkolem integracyjnym
Wszyscy zapraszają do kontaktu ;-)
integracyjna niezapominajka
A zamierzacie tu się przeprowadzić?



Bardzo dziękuję Aniu! Nie, to nie dla nas, tylko dla tej Rumunki, która walczy dla synka. Podeślę jej, może cos przeoczyła. Ona mówi, ze z jej poszukiwań wynika, ze przedszkola nie chcą dodatkowego problemu, jakim jest zespół Downa. Nawet jeśli zapewni na swój koszt asystenta/wsparcie. Oni maja trudna sytuacje, bo tych języków w rodzinie jest za dużo: rumuński, hiszpański, angielski. I do tego mieszkają w Polsce.

Mama Kamila - 2021-04-07, 21:41

gr0szek napisał/a:
Zadałem pytanie w zaznajomionym przedszkolu. Jak dostanę odpowiedź - napiszę w tym wątku.


:prosze: bardzo dziękuję Groszku!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group