To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Szkolenie warsztatowe

angelika kuspa - 2021-10-22, 11:22
Temat postu: Szkolenie warsztatowe
Nie wiem gdzie to wstawić, może ktoś jeszcze będzie chętny.

Spotkanie warsztatowe zorganizowane przez Stowarzyszenie ZESPOLAKI, poprowadzi Izabela Fornalik- doktor nauk humanistycznych, certyfikowany psychoterapeuta CBT, pedagożka specjalna i edukatorka seksualna, autorka licznych publikacji m.in. „Dojrzewanie. Miłość . Seks. Poradnik dla rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną”

Warsztaty kierowane są głównie do rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, pedagogów.

Warsztaty odbędą się 6 listopada.

Osoby zainteresowane warsztatami proszone są o wysłanie e:mail na adres: kuspa@zespolaki.pl. Szczegóły warsztatów zostaną podane w e-mail zwrotnym po zgłoszeniu.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

szałwia - 2021-11-07, 12:29

I jak się udały warsztaty???
Żałuję, ze mi ten termin nie pasował i jestem ciekawa Twoich wrażeń , a także refleksji innych uczestników :roll:

angelika kuspa - 2021-11-07, 13:20

szałwia napisał/a:
I jak się udały warsztaty???
Żałuję, ze mi ten termin nie pasował i jestem ciekawa Twoich wrażeń , a także refleksji innych uczestników :roll:

Szkolenie zostało przełożone na 11 grudnia ponieważ pani Fornalik się rozchorowała na Covid. Na całe szczęście na tyle wcześnie mnie poinformowała że udało się wszystko odwołać .

groszek - 2021-12-14, 09:37

Angela napisz jakie wrażenia po szkoleniu.
Na co możesz nas uczulić ;-) w tym temacie?

groszek - 2021-12-25, 16:36

Angela czekamy na krótką relację.
Jak było czy może nie było tego szkolenia?

angelika kuspa - 2021-12-27, 14:47

Relację pisałam już dwa razy i za każdym razem mi się nie zapisało .
Warsztaty bardzo podobne do tych sprzed 12 lat , które mieliśmy na zlocie w Czachówce.
Porady: dzieci traktować jak inne zdrowe, tłumaczyć, nie pozwalać na bieganie na golasa po domu, nie pozwalać na siusianie na każdy krzaczek, bo jak pozwolimy małemu dziecku tak już sobie utrwali na przyszłość, tak samo stawiać granice i tłumaczyć zachowania. Rzeczy intymne robimy albo w swoim pokoju albo w toalecie.
Przedstawiła nam swoje pomoce naukowe, karty pracy.
Zobaczyliśmy filmiki jej pracy z innymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną , jak rozmawiać, pracować i jak oni to wszystko rozumieją. Fajne warsztaty prowadziła z Fundacją z Gdyni na temat rodziny i odpowiedzialności. Pary które chciały być razem i myślały o rodzinie dostały na weekend lalkę (z chipem który rejestrował całą opiekę )- dziecko, musieli się nią zajmować jak prawdziwym dzieckiem, karmić, przewijać, nosić nawet w nocy i tylko ich praca była rejestrowana, nikt innym nie mógł pomagać. Po tych trzech dniach większość tych młodych ludzi stwierdziła że jest to ciężka praca i nie chcą już mieć dziecka bo sobie nie radzą.
Także nie zabraniać i nie mówić, że ty nie możesz bo jesteś chory tylko raczej tłumaczyć i posiłkować się tym ,że za niektóre rzeczy i decyzję co do przyszłości naszych niepełnosprawnych dorosłych odpowiada sąd i on podejmuje takie decyzje.

groszek - 2021-12-27, 21:56

Dzięki Angela.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group