To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - rezygnacja z umowy/usługi a zwrot kosztów

szałwia - 2022-09-28, 21:59

Sąd wydał nakaz zapłaty .
Pozwana ma zapłacić w terminie 2 tygodni od dnia doręczenia ( tylko nie wiem kiedy jej skutecznie doręcza …) lub wnieść sprzeciw.

Iga - 2022-09-29, 06:56

To nie jest tak, że za którymś razem uważa się za doręczone?
baronek - 2022-09-29, 07:30

O! Ale była sprawa, czy po prostu rozpatrzył dokumenty i zaocznie zdecydował? Jest postęp. :spoko: Ciekawa jestem ciągu dalszego, znając tej pani uniki....
Maria74 - 2022-09-29, 08:48

Jak tak szybko nakaz to myślę, że w e-sądzie, bez rozprawy. Oby babka teraz zapłaciła. Nie sądzę, że się odwoła, ale czy zwróci pieniądze to inna sprawa.
groszek - 2022-09-29, 11:13

Sprawa prosta więc dobrze że reakcja sądu też szybka. Bo np. Maria chyba nadal nie ma odzewu na sprawę związaną z nieprzyjęciem do szkoły.
Maria74 - 2022-09-29, 11:25

Nie mam. Sprawdzam przez internet wokandę WSA i w październiku też nie będzie mojej sprawy, choć wniosłam o jej rozpatrzenie w trybie uproszczonym ,bez rozprawy.
szałwia - 2022-09-29, 19:47

Nakaz wydany przez referendarza sądowego na niejawnym posiedzeniu :roll:
Dziś rozmawiałam z panią lektor, która zrezygnowała w grudniu z pracy w tej szkole. Wypłatę za 3 miesiące ( od października ) dostała w lutym….
Dam znać jak się sytuacja dalej potoczy… :cool2:

Maria74 - 2022-10-25, 19:48

I jak, zwróciła Ci babka kasę?
groszek - 2022-10-26, 13:30

Jak by dostała to by napisała. Tak myślę.
Maria74 - 2022-10-26, 18:42

No nie wiem, Szałwia nic nie pisze, może szleje po sklepach z odzyskanymi pieniędzmi :lol:
groszek - 2022-10-27, 07:48

:lol: :nradosc: ROTFL :smiech: :nrechot: :nrechot: :nrechot:
szałwia - 2022-10-27, 16:08

Oczywiście, że nie … Wczoraj byłam w mieście ( ale nie szalałam po sklepach ;-) ) i weszłam do sądu zapytać jak się sprawa ma. Dostałam odpowiedź, że wyrok się jeszcze nie uprawomocnił, odwołanie nie złożone, pismo przez nią odebrane 11.10. Na moje powinien być już prawomocny, no ale może nie umiem policzyć 14 dni …
No i co teraz ? Muszę sama wnioskować o tego komornika, tak? :-?

Maria74 - 2022-10-27, 17:02

Dobrze liczysz, wczoraj minęło 14 dni, z tym, że babka mogła wysłać odwołanie pocztą, a wtedy będzie się liczyła data stempla pocztowego. Dla tego trzeba odczekać jeszcze kilka dni. Potem musisz wziąć ze sobą nakaz zapłaty i pójść do sądu złożyć wniosek o nadanie mu klauzuli wykonalności - chyba w sądzie będą mieli wzór takiego wniosku. Tu się nic nie płaci. I dopiero z tym tytułem wykonalności (to chyba będzię taka pieczątka na tym nakazie zapłaty) składa się wniosek do komornika - tu się chyba coś płaci.
szałwia - 2022-11-09, 09:38

Nie, nie - przelew nie dotarł :lol:
Zajechałam do sądu. Wyrok jeszcze nieprawomocny . To chyba po tych 14 dniach ląduje na jakiejś kupce do przybicia pieczątki i czeka na swoją kolej ?! ;/
Pan kazał sprawdzić za 2 tygodnie :roll: Ale mam druk / wniosek o ta klauzule wykonalności …
Bosz… to całe słownictwo to dla mnie jak po chińsku … :roll:

groszek - 2022-11-09, 09:45

Podobnie z pismami z urzędu skarbowego. Chcesz zapłacić podatek od spadku, a tam tak piszą jakbyś miała popełnić przestępstwo.
Wchodząc tu liczyłam na lepszą wiadomość.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group