To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - rezygnacja z umowy/usługi a zwrot kosztów

Maria74 - 2022-11-09, 10:42

Ja też liczyłam na lepsze wiadomości. Najbardziej mnie jednak przeraża, że oszustem jest nie jakaś anonimowa osoba, a dyrektor szkoły językowej. Nawet wyrok jej nie rusza.
groszek - 2022-11-09, 14:18

Tak to smutne...
szałwia - 2022-11-28, 10:35

Złożyłam dziś w sądzie wniosek o nadanie klauzuli wykonalności. Zapytałam o czas oczekiwania , myśląc ze to taka formalność , jednak pieczątka , raptem z dnia na dzień … Miły pan w okienku powiedział, ze w sprzyjających okolicznościach za miesiąc otrzymam poczta … ;/
groszek - 2022-11-28, 17:07

To się w głowie nie mieści...
baronek - 2022-11-29, 07:37

Sylwia, ile to już trwa? :wow:
szałwia - 2022-11-29, 07:49

baronek napisał/a:
Sylwia, ile to już trwa? :wow:

Spokojnie, roku jeszcze nie ma … ;-)
Na początku maja zadeklarowałam się pani dyrektor… ;/

szałwia - 2022-12-15, 18:43

Dostałam poczta ta cała klauzule i idąc za ciosem , byłam dziś u komornika. Pani w kancelarii zdradziła mi, ze maja już taką sprawę , ale narazie bez efektów. Konto ma pani zablokowane, ale jest ono puste. Szkoła nie działa, pani na chorobowym … Można liczyć na zablokowanie zwrotu podatku z us , lub przeczekać , bo wyrok jest ważny 6 lat ;/
groszek - 2022-12-15, 19:06

Musiała wiedzieć jak to wygląda prawnie , że na dobrą sprawę nic jej nie zabiorą. Przez 6 lat pauza, a potem nowa szkoła albo inny biznes
Maria74 - 2022-12-15, 19:19

Też mi się tak wydaje.
szałwia - 2022-12-15, 20:34

No i obawiam się , ze sprawdza się słowa mojego męża , ze pani nic się nie boi, bo nie ma nic zapisanego za siebie… ( a żyje w związku nieformalnym ) ;/
groszek - 2022-12-16, 09:43

Znam taką sytuację. Super się im powodziło i dobrze żyło , ale wszystko było na pana. Potem znalazł młodszą a pani została z niczym... Osobiście nie polecam układu, ale co kto lubi.
baronek - 2022-12-16, 10:47

Sylwia, dla zasady. W sumie to już chyba nawet nie chodzi o odzyskanie tych kilku stów, ale o całokształt. Pani może i sprytna, ale nie chciałabym być w jej skórze. Za to z Ciebie jestem dumna, Sylwia. Konsekwentnie i do końca wyegzekwowałaś, co mogłaś. :spoko:
Maria74 - 2022-12-16, 11:45

baronek napisał/a:
Sylwia, dla zasady. W sumie to już chyba nawet nie chodzi o odzyskanie tych kilku stów, ale o całokształt. Pani może i sprytna, ale nie chciałabym być w jej skórze. Za to z Ciebie jestem dumna, Sylwia. Konsekwentnie i do końca wyegzekwowałaś, co mogłaś. :spoko:


Też tak mi się wydaje, że było warto.

groszek - 2022-12-16, 11:46

W sumie to zastanawia mnie to, jakie ludzie mają układy nerwowe. Mnie taka sytuacja by zjadła. Listy z sądu , od komornika...nie dopuściłabym do tego. Tym bardziej, że kwota jest (, przepraszam że tak napiszę), śmieszna i łatwo ją oddać.
Co innego jak ludzie mają kredyty , nie mają jak spłacić , zabiera im się domy...dramat

Mieliśmy podobną sytuację po przeprowadzce. Nie przenieśli nam telefonu stacjonarnego , bo niby nie było jak, a komornik dzwonił żebyś płacili rachunki za telefon(była umowa na dwa lata)
Niby byłam w porządku ,ale nie wiedziałam jak to zakończyć. Na szczęście Aniak miała kolegę, które podał mi numer do kogoś kto że strony tp.sa. rozwiązał umowę i dopiero udetchnęłam z ulgą.

szałwia - 2022-12-16, 17:21

No ja bym tez nie potrafiła żyć w takim przeświadczeniu … Pani w kancelarii , tez powiedziała ze ponieważ to mloda osoba ( rocznik 93) , to myślała, ze będzie chciała sprawę szybko i honorowo zakończyć … Dostałam dziś 6 maili od komornika : informacje ogólna, o zajęciu 3 kont bankowych , a także te do zusu i us .
To tyle - zrobiłam co mogłam i jestem z sobie zadowolona.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group