To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek administracyjny - Wyciek haseł

inkkkkkkka - 2022-09-02, 21:13
Temat postu: Wyciek haseł
Dzisiaj dostałam alert google o wycieku mojego hasła z Waszego forum.Zobaczcie czy nie macie jakiegoś szkodliwego oprogramowania.Zmienie hasło ale sprawdźcie co się u Was dzieje bo inaczej będzie ciągle to samo ;) Czy dostaliście podobne alerty dzisiaj o 19 14 zwróćcie na to uwagè.Byl to krytyczny alert bezpieczeństwa.
groszek - 2022-09-03, 09:12

Dzięki za wiadomości. Hasła na forum nie są przechowywane w formie oryginalnej tylko jako skróty SHA256, więc niemożliwe żeby oryginalne hasło wyciekło z forum.
Na podstawie skrótu SHA nie można odtworzyć oryginalnego hasła inaczej niż metodą zgadywania.
Prześlij treść alertu z Google na info@zakatek21.pl

To twój pierwszy post, na forum, a 9.09 będzie trzecia rocznica zalogowania się tu. Szkoda że wpadłaś tylko w tej sprawie. Pozdrawiam :papa:

gr0szek - 2022-09-03, 09:43
Temat postu: Re: Wyciek haseł
inkkkkkkka napisał/a:
Dzisiaj dostałam alert google o wycieku mojego hasła z Waszego forum.Zobaczcie czy nie macie jakiegoś szkodliwego oprogramowania.Zmienie hasło ale sprawdźcie co się u Was dzieje bo inaczej będzie ciągle to samo ;) Czy dostaliście podobne alerty dzisiaj o 19 14 zwróćcie na to uwagè.Byl to krytyczny alert bezpieczeństwa.


Jeżeli nie logowałaś się od momentu rejestracji (3 lata temu), to nie istnieje możliwość, aby Twoje oryginalne hasło wyciekło z forum zakątkowego. Taki mail-alert jest z dużym prawdopodobieństwem próbą wyłudzenia hasła - poprzez skierowanie na nieprawdziwą, ale podobną stronę. Stąd prośba o sprawdzenie adresu nadawcy maila (nie tylko tego, co się wyświetla czyli opisu - tam każdy może wpisać chce!) oraz adresu linku, który w mailu jest podany do zmiany hasła.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group