To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Przedsięwzięcia warte uwagi

anuszkaa - 2015-02-21, 09:31

Jeszcze chciałam wrócić do toczacej się wyżej dyskusji na temat lektury obowiazkowej o zD.
Chciałabym zgłosić książkę Twarze sukcesu. Zespół Downa na lekturę obowiazkową. :-D Jeśli nie szkolną to obowiązkową dla rodzin, znajomych, sąsiadów i ... lekarzy wszystkich dzieci z zD.

Oto cytat cytat z premiery książki:

Ważna jest każda książka takiego rodzaju, gdyż poszerza w społeczeństwie obszar wiedzy na temat osób z zespołem Downa, a jednocześnie budzi w naszych dzieciach poczucie własnej wartości, radości życia i sukcesu – mówiła podczas premiery książki prof. Anna Sobolewska, literaturoznawczyni i mama Cecylii, poetki z zespołem Downa.
:spoko: klik

Nie musze chyba dodawac, ze nie ma znaczenia, czy nasze dziecko dorówna w rozwoju bohaterom książki, czy nie. Ukazując możliwości konkretnych osób z zD, pośrednio mówi też o tym, ze w każdej takiej osobie drzemie ogromny potencjał. Nie zawsze uda się go wydobyć, to prawda. Ale jest to poważne ostrzeżenie dla tz. zdrowych ludzi, by nie lekceważyć tych, którzy do tej pory uważani byli za gorszych. :spoko:

baronek - 2016-09-22, 07:12

Pamiętacie dysksuję sprzed dwóch lat o tym, żeby "Żółte kółka" weszły do kanonu lektur?
Wczoraj Krzyś (uczeń 3 klasy) mówi mi, że rozmawiali o zespole Downa w szkole.
- Ooo! - Zdziwiłam się. - A z jakiego powodu?
- Czytanki - odrzekł syn.
Patrzę, a w podręczniku fragmenty właśnie "Żółtych kółek". Te chyba najistotniejsze: o różnicach, o tym, skąd ten zespół Downa i o tym, że nasze dzieci też wiele rzeczy potrafią (fragment o tym jak Inna pływa w basenie).
Dodam, że w tym roku szkoła Krzysia odeszła od podręczników resortowych i wyposażyła dzieciaki w "Tropicieli" (serię podręczników, które cieszą się dużą dużym uznaniem nauczycieli i rodziców). :spoko:

mamagugu - 2016-09-22, 12:05

Fajnie. :spoko: Dzieki za info.
groszek - 2016-09-23, 21:49

:spoko:
Maria74 - 2016-09-23, 21:54

Super!
Marzenia - 2016-09-23, 22:55

Baronek fajną ma Wasz Syn szkołę. :spoko:

Jak się chce to można.

groszek - 2016-12-12, 17:58

Studentki Oligofrenopedagogiki zapraszają nas na wydarzenie na Facebooku, MNIE TO NIE BAWI
groszek - 2017-03-09, 13:26

Myśleliście o tym jak trudno się opiekować osoba leżącą?
Ja to przerabiałam przez dwa pierwsze miesiące tego roku, ale moja podopieczna duzo mi pomagała.
Teraz szykuję się do pomocy przy leżącej ciotce.
W sobotę idę na szkolenie

monikagr - 2017-03-09, 17:21

Opiekowałam się nie raz i nie dwa.
Jakkolowiek by to nie zabrzmiało nie jest to dla mnie ciężkie, trudne. Trudne jest dla osoby leżącej.
Szkolenia, instruktaż jak podnosić , przekładać itp jest bardzo ważny.

groszek - 2018-02-10, 11:09
Temat postu: Światowy Konkurs na szybki internet w polskich szkołach
Czy chcemy szybkiego internetu w szkołach? Jeśli tak:
Zagłosujmy na projekt Ministerstwa cyfryzacji, które
Zgłosiło projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej pod nazwą ,,OSE – fast Internet for all schools” do udziału w corocznym, ogólnoświatowym konkursie Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU). Stawką są prestiżowe nagrody World Information Summit on the Information Society (WSIS).

Głosowanie rozpoczęło się 29 stycznia br. i potrwa do 18 lutego br. (godz. 23.00 czasu polskiego). Zachęcają nas do udziału i wsparcia ich projektu.
Zagłosuj i zaproś do tego znajomych!
Głosowanie nie jest proste i jest do niego 2 stronicowa instrukcja
:arrow: tu instrukcja

Najpierw trzeba sobie założyć konto.
Przysyłają link.
Nie udało mi się na niego kliknąć, więc go skopiowałam i zrobiłam enter.
Potem założyłam konto i obklikałam 18 stron. :tak:

groszek - 2018-02-28, 16:38
Temat postu: Projekt "OSE" jako top5



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group