To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Zasiłek opiekuńczy

aniak - 2010-02-03, 17:47

Masz rację Alu, pomyliłam się. Sorki.
Alicja - 2010-02-03, 18:17

Nie ma za co,ale jak ktoś jest zielony w temacie to trzeba napisać precyzyjnie ;-)
bo urzędnicy ( nie wszyscy )mało chętni do pomocy

aleks_j - 2011-03-17, 22:47

Witajcie, dawno tu nikt nie zaglądał. Chciałabym dodać, że te 60 dni opieki nie tylko można wziąć w całości lub dzielić, ale jeśli się chce mieć "ciągłość" np. 4 tygodnie to można brać od poniedziałku do piątku ( NIE do niedzieli !!! ). W ten sposób "zaoszczędzamy" w każdym tygodniu 2 dni. Takie rozwiązanie zaproponowała nam nasza pani doktor. I chwała jej za to. :spoko:
Gdy jesteśmy na turnusie - sąsiadka podchodzi do lekarki z kserem dow. os. i książeczki ubezp. męża i ta wpisuje opiekę. Jedyny problem stanowią panie w rejestracji, którym ta opcja się nie podoba i zawsze mają w tej kwestii coś do powiedzenia ;-)

Alicja - 2012-07-19, 13:04

Nowy zasiłek opiekuńczy wyniesie 520 zł

Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych wprowadza nowy zasiłek dla osób opiekujących się niepełnosprawnym członkiem rodziny. Aby zyskać możliwość jego pobrania, łączny dochód opiekuna i osoby, nad którą sprawuje on opiekę, nie może przekroczyć 583 zł. >>> czytaj dalej

bebe - 2012-07-19, 13:36

Alicjo ten artykuł nie dotyczy naszych dzieci. :tak:
Alicja - 2012-07-19, 20:42

Oczywiście, że nie :tak:
Manu - 2012-10-31, 08:49

Nie wiem czy w dobrym ,wątku piszę ale mam pytanko w sprawie 2 dni opieki na dziecko. Czy gdy ja jestem na świadczeniu na Hankę,mąż może wziąść 2 dni opieki na Hankę czy Maksa.
eelusiaa - 2012-10-31, 09:19

Przypuszczam, że pytasz o dwa dni opieki nad dzieckiem na podstawie art 188 KP.
Jeśli o to właśnie ptytasz, to ma prawo. Drugi rodzic nie musi być zatrudniony, ważne żeby dziecko nie ukończyło 14 lat. Te dwa dni to maksimum, nie mnoży się ich przez ilość dzieci.

Manu - 2012-10-31, 09:21

Dziękuję bardzo :* :* :* :*
groszek - 2019-04-23, 20:08

W listopadzie ubiegłego roku o ok. 100 zł netto wzrósł także specjalny zasiłek opiekuńczy oraz zasiłek dla opiekuna. Świadczenia te obecnie wynoszą 620 zł netto, plus 226,42 zł składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Taki zasiłek przysługuje m.in. osobom, które rezygnują z pracy zarobkowej, aby opiekować się osobą, której niepełnosprawność powstała w wieku dorosłym. Warunkiem otrzymania tego świadczenia jest jednak spełnienie kryterium dochodowego w wysokości 764 zł netto na osobę w rodzinie.
:arrow: źródło

groszek - 2019-04-23, 20:08

W listopadzie ubiegłego roku o ok. 100 zł netto wzrósł także specjalny zasiłek opiekuńczy oraz zasiłek dla opiekuna. Świadczenia te obecnie wynoszą 620 zł netto, plus 226,42 zł składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Taki zasiłek przysługuje m.in. osobom, które rezygnują z pracy zarobkowej, aby opiekować się osobą, której niepełnosprawność powstała w wieku dorosłym. Warunkiem otrzymania tego świadczenia jest jednak spełnienie kryterium dochodowego w wysokości 764 zł netto na osobę w rodzinie.
:arrow: źródło

agatkamilek - 2021-12-07, 19:22
Temat postu: Zasiłek dla rodzica w razie nauki zdalnej
Mam pytanie, czy ktoś może korzystał z zasiłku opiekuńczego, kiedy jego dziecko 18+ przeszło na zdalne nauczanie? Chodzi o osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, dostające dodatek z powodu braku możliwości samodzielnej egzystencji. Na stronach Zusu nic nie ma na temat takich osób 18 + a tu zamykają szkoły od 20.12 do 09.01.2022.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group