To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Przedszkole - Opłaty przedszkolne

joa - 2008-10-10, 10:18

Ja za pobyt dzienny w ośrodu, gdzie Piotrek chodzi płacę stawkę żywieniową 4,20 dziennie (czyli ok.90zł na miesiąc), zapłaciłam ubezpieczenie 43 zł. Kupiłam materiały na zajęcia (bloki,farbki itp.-grosze w sumie). I to wszystko, żadnych innych kosztów.
aga_7415 - 2008-10-10, 12:23

Nas wyzywienie wychodzi około100zł,czesnego nie ma ,a komitet na rok40zł można na dwie raty i ubesopieczenie 37zł.Pieniądze z komitetu sa super wykorzystane.Przedszkole organizuje imprezy integracyjne w których uczesyniczymy całymi rodzinami np: wigilia gdzie łamiemy się symbolicznym opłatkiem lub,piknik rodzinny latem z poczęstunkiem i zabawami,a na święta w tamtym roku dostaliśmy bardzo dużą paczkę z żywnością .
Maciejka - 2008-10-10, 19:03

A u nas (przedszkole specjalne) 40 zł opłaty stałej + 6 zł dzienna stawka żywieniowa.
Obowiązują odpisy za wyżywienie za zgłaszane wcześniej nieobecności.

Ubezpiecznie 41 zł + 50 na różne materiały (chyba na rok albo na pół).

Alicja - 2008-10-10, 19:08

Szkoda,że nie we wszystkich miastach rodzice zwolnieni są z płacenia tzw. opłaty stałej ;/
olcik - 2008-10-10, 19:36

U nas pierwsza opłata za m-c wrzesień wyniosła 500 pln. W tym miesiącu opłata około 350. Musieliśmy we wrześniu zapłacić za wyprawkę i ubezieczenie. Hania ma muzykoterapię i zajęcia plastyczne (glina).
dawid legnica - 2008-10-10, 22:13

u nas nie jest najgorzej 139 zł opłata stała + 4 zł dzienne wyżywienie, całość za miesiąc jest pomniejszana o dni nieobecności w przedszkolu. w ramach tych opłat dawid ma 2 razy w tyg rytmikę, raz w tyg gimnastykę korekcyjną, raz w tyg rehabilitację ruchową i psychologa i co jakiś czas (jeszcze nie określony) logopedę.
aqua - 2008-10-10, 22:28

Z oplaty stalej mozna zwolnic dzieci przebywajace do 5 godzin..
Czesto przedszkola wykorzystuja niewiedze rodzicow i kaza placic oplate stala.
Warto zlozyc pismo do dyrekcji, wraz z orzeczeniem z PPP, opinia specjalistow, i zaswiadczeniem lekarskim.

joa - 2008-10-20, 08:03

Bunt rodziców ws. czesnego w przedszkolach



"Polska": Rodzice przedszkolaków w kilku miastach nie chcą płacić za swoje dzieci tak zwanej opłaty stałej. Powołują się oni na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu, który uznał, że ta sięgająca 150 złotych miesięcznie część czesnego jest nielegalna.
Zgodnie z orzeczeniem, opłata jest pobierana od rodziców niezgodnie z prawem, bo nie jest uzależniona od czasu przebywania dziecka w przedszkolu, czy nawet nadprogramowych propozycji dla maluchów. Jest więc niezgodna z konstytucją, która nakazuje równe traktowanie wszystkich obywateli.

Praktyka ustalania tak zwanej opłaty stałej jest stosowana w całej Polsce. Wysokość jej ustalają samorządy, które są właścicielami przedszkoli. Niedawno dwie dolnośląskie gminy podniosły te opłaty i zgodnie z prawem uchwały w tej sprawie trafiły do wojewody dolnośląskiego. Wojewoda zaskarżył uchwały do sądu administracyjnego, a ten ku zaskoczeniu władz gmin przyznał mu rację. Jednak mimo wyroku sądu z Wrocławia samorządowcy nie zamierzają znosić opłat.

Szczegóły w dzienniku "Polska".

stąd:
http://wiadomosci.onet.pl/1846895,11,item.html

groszek - 2008-10-20, 15:46

U nas opłatę stałą płacą rodzice dzieci, które są dłużej niż 5 godzin, czyli zostają po objedzie . Ja nie płacę 117 zł, ponieważ Maks jest do 12.30 i po objedzie idzie do domu.
kasiazy - 2008-10-20, 18:35

NAtalka jest w przedszkolu integracyjnym od 9.00do 14.00 opłata stała to 70zł, wyżywienie 6zł(śniadanie ,obiad,podwieczorek) rada rodzicielska kto chce ja mam10zł rytmika 10zł czyli wszystko to prawie 220zł Ale trudnu trzeba płacić
bubu0798 - 2008-10-20, 23:21

witam Julka chodzi do przedszkola zintegr. we Wrześni (Wlkp.) i płacę za przedszkole 215zł normalnie jest 250zł z racji tego że mamy orzeczenie jest trochę mniej.Czy jest jeszcze jakiś dokument uprawniający do większej zniżki?
Aśka - 2008-10-23, 09:24

My za miesiąc płacimy ok 150 zł (chyba najmniej ze wszystkich zakątkowiczów ;-) )
+ rada rodz., na materiały plastyczne, paczkę mikołajkową, jakieś wyjazdy, kino, teatr....
Mało, nie? ;-)
Chyba Martynka mnie więcej wynosi w szkole - książki, zajęcia niektóre płatne, obiady, no i kieszonkowe, które zawsze musi mieć w kieszeni :lol: , nawet z panią w sklepiku już się sama dogada :spoko:

Magdalenkaaa78 - 2008-10-23, 10:14

130 zł opłata stała + 3,5 zł stawka dzienna za jedzenie ( jakieś 82 zl miesięcznie ) + 20 zł komitet rodzicielski + 22 zł angielski + 8 zł rytmika ( obowiązkowo ) + 22 zł tańce miesięcznie. Ubezpieczenie, zakup ksążek na cały rok to jakieś 70 zł + wyprawka ( nie przynosimy zadnych farb, kredek, blokow ) 80 zł na rok. czyli placę miesięcznie około 280 zł.
Owszem, za podstawę programową nie płaci się. Ale: w pierwszej koleności przymowane są dzieci na 8 godzin dziennie, gdybym chciala zapisać Kubę tylko na podstawę, najzwyczajniej w świecie nie dostałby się do przedszkola.
Dodatkowo: w przedszkolu intehgracyjnym znajoma za dzieci niepelnosprawne chodzące na 3 - 4 godziny placi pełną opłatę podstawową.

sylpa - 2008-10-24, 12:43

Według mnie opłaty za przedszkole naprawdę są niewielkie
w stosunku do korzyści, które przedszkole dziecku zapewnia.

Nie dajmy się zwariować, przecież niezaleznie od tego czy dziecko jest w przedszkolu czy nie, koszty stałe utrzymania placówki muszą być ponoszone.

Więc z tą odmową uiszczania opłaty stałej to moim zdaniem gruba przesada :roll:

Grażyna O. - 2008-10-24, 13:01

Mój mały chodzi do przedszkola od 9 - 12, nie płacę bo nie dostaje posiłków (dostaje soczek i owoce).
Dzisiaj rozmawiałam z dyrektorką, jak to załatwić, żeby nie było, że ich wykorzystuję.
Dogadałyśmy się, że Tomek będzie w przedszkolu nadal za darmo, ale ja będę opiekunem na wycieczkach i placu zabaw.
Dla mnie dobry układ, bo i tak pilnuję Tomka :spoko:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group