To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - szpital Rehabilitacyjny dla dzieci w Poznaniu-Kiekrzu

eelusiaa - 2007-04-16, 19:52
Temat postu: szpital Rehabilitacyjny dla dzieci w Poznaniu-Kiekrzu
Witam,
kiedyś na jakimś innym forum przeczytałam pochlebne opinie o turnusie w Specjalistycznym szpitalu rehablitacyjnym dla dzieci w Poznaniu - Kiekrzu. Czy ktoś z was był tam na turnusie?
Pozdrawiam serdecznie i czekam na opinie
Ela

Alicja - 2007-04-17, 09:40

Dla zainteresowanych:

:arrow: Szpital rehabilitacyjny dla dzieci w Poznaniu-Kiekrzu

dawid legnica - 2007-04-18, 09:23

Wygląda obiecująco, być może w przyszłym roku się zastanowię nad tym, a może ktoś tam był i mógłby podzielić się wrażeniami?
szałwia - 2010-01-14, 09:00
Temat postu: Kiekrz
Cytat:
Od kwietnia do października w pawilonach przyszpitalnych prowadzone są trzytygodniowe pobyty rehabilitacyjno - edukacyjne dla matek z dziećmi powyżej 1 r.ż. Ich celem jest edukacja matki lub innego stałego opiekuna w zakresie potrzeb leczniczych , usprawniania ruchowego, logopedycznych, psychopedagogicznych i pielęgnacyjnych dziecka w danym etapie rozwoju.Terapia prowadzona jest indywidualnie.


http://www.kiekrz.com/

Korzystał może ktoś? Poznanianki ? ;-)
Zapisy na ten rok dopiero po połowie lutego , nie ma jeszcze terminów ani opłaty. ( W zeszłym roku około 700zł za opiekuna)

edyta.editt - 2010-01-14, 20:19

My niestety nie,ale wczoraj na zajęciach sensorycznych jesdna z mam wspomniała,że się wybiera.Mogę podpytac jeśli to pomoże,ale dopiero w przyszłą środę.
Edith - 2010-01-14, 21:21

A ja słyszałam z ust jednej z rehabilitantki ( pracowała kiedyś w stowarzyszeniu "NA tak"), ze nie poleca....
nefre - 2010-01-14, 21:29

a mówiła dlaczego nie poleca? ja osobiście chciałabym iść i zobaczyć na czym polegają takie zajęcia :-)
szałwia - 2010-01-14, 22:25

nefre napisał/a:
a mówiła dlaczego nie poleca? ja osobiście chciałabym iść i zobaczyć na czym polegają takie zajęcia :-)

nefre- nie poleca Kiekrza, a nie zajęć sensorycznych :lol:

edyta - spytaj, proszę, ciekawa jestem :-)


Ale udało mi się dziś usłyszeć opinię pewnej Mamy, która była tam 2 lata temu i również nie poleca. Oto jej słowa: "Marta miała jeden raz dziennie rehabilitacje=1 godz. i tyle. Był basen w postaci dużej wanny w której na raz było troje dzieci w kółkach"

edyta.editt - 2010-01-15, 14:49

szałwiazapytam napewno,ale dopiero w środę na zajeciach.
szałwia - 2010-01-22, 21:55

edyta.editt napisał/a:
szałwiazapytam napewno,ale dopiero w środę na zajeciach.


no... i ???

edyta.editt - 2010-01-23, 15:40

Oj przepraszam,mama która wspominała o Kiekrzu nie zjawiała się na zajęciach,zostawiłam nr telefonu rehabilitantce,która prowadzi zajęcia,aby mama skontaktowała się ze mną na temat Turnusu,ale naazie czekam,bez odzewu!
Napewno w środe jeśli sie zjawi to zapytam,ale może ona juz jest na tym Turnusie.

Edith - 2010-01-25, 16:49

Mamy, które znają Roksanę ( rehabilitantkę) niech podpytają ją jeszcze raz o Kiekrz. Tą nie do końca pochlebną opinię słyszałam właśnie chyba od Niej....
edyta.editt - 2010-01-27, 20:30

Dzisiaj mama która wybiera się na turnus powiedziała mi,że ona niewiele wie na temat tego turnusu,jakaś pani doktor dała Jej skierowanie i tyle,ale ona za bardzo nic nie mogła mi powiedziec.
Nasza pani rehabilitantka powiedziała tej mamie,że oni nic dziecku nie pomogą(mały ma obniżone napięcie mięśniowe) i taki turnus nic nie wniesie w jego "poprawę" zdrowia.
Tylko tyle udało mi się dowiedziec,wiem,że to nic konkretnego.

plaza - 2010-01-27, 21:13

Ja też słyszałam mało pochlebne opinie o Kiekrzu od naszych rehabilitantów, zwłaszcza coś o tym basenie. Ja we wtorki spotykam mamę która tam była więc ew. wtedy mogę się wypowiedzieć.
karolina1 - 2010-01-27, 21:15

Ja słyszałam że już o wiele lepsza rehabilitacja jest w Górznie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group