FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zaczęłyśmy rehabilitację
Autor Wiadomość
myl 
mruczek


Wiek: 44
Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 81
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-02-15, 08:16   Zaczęłyśmy rehabilitację

Cześć Dziewczyny
Wczoraj bylam pierwszy raz na spoktkaniu z zespołem w centrum maltańskim. Na sptkaniu był psycholog, pedagog i rehabilitantka. Po pierwszym spotkaniu nic nie zapamiętałam, za dużo na pierwszy raz. Z tego co mówiły to Klaudia rozwija się dobrze jest pogodna, wesoła itp. Bedziemy pracowały metodą (i tu jest problem bo nie zapisałam tylko pamiętam że ta metoda nazywa sie jakoś"ideti" nawet nie wiem jak to się pisze) moża kttoś wie o czym mówię. Na rehabilitację będziemy jeżdziły co 2 tygodnie a na spotkania z psychologiem i pedagogiem raz w miesiącu. Zaproponowały mi "muzykę bobasa" szukalam w internecie ale są tylko do kupienia.MOże ktoś ma stronę z której można to ściągnąć za darmo.To narzie tyle w przyszlym tygodniu idziemy na pierwsze ćwiczenia i może coś więcej zapamiętam, bo teraz byłam przerażona.Pozdrawiam.
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2007-02-15, 08:32   

Ta metoda to pewnie NDT Bobath bo tak się to mniej więcej czyta. To jest dobra metoda dla naszych dzieci.Muzykę bobasa raczej można tylko kupić , a jest w tej chwili już niedroga.Jak tylko wchodziła to były chore pieniądze. To tak na pocieszenie
 
 
myl 
mruczek


Wiek: 44
Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 81
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-02-15, 08:37   

Dziękuje za odpowiedż.Poszukam tej muzyki na allegro.Chyba trafnie określilaś tą metodę.Dziękuje
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-15, 08:49   

Zajrzyj do :arrow: tego wątku - tam opisana jest metoda NTD Bobath.
Myl, co dwa tygodnie bedziecie tam chodziły, ale rozumiem,że dano Ci instruktaż, jak masz pielęgnować, jak ćwiczyć z malutką w domu? Są zasady Bobathów, które mówią, jak dziecko nosić, jak karmić, jak przewijać itd. - tak żeby jednocześnie prowidłowo je stymulować. W tym wątku, który Ci podałam wyżej, jest poradnik, gdzie pokazano na zdjęciach te zasady - polecam, jest bardzo przydatny.
A :arrow: tutaj są podane ceny płyt z muzyka Bobasa na ich stronie głównej. I jeszcze :arrow: tutaj ceny z Allegro, rzeczywiście wychodzi ciut taniej :spoko:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
myl 
mruczek


Wiek: 44
Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 81
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-02-15, 09:11   

Nie dano mi żadnego instruktażu jak mam pielegnować.Podejrzewam że na nastepnej wizycie coś dostane albo i nie.Może tylko na tych zajęciach będzie mi pokazywała rehabilitantka jak postępować a Ja juz potem w domu będę to kontynuowała
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2007-02-15, 13:04   

Metoda Bobathów jest super polecam,Nicolka od urodzenia była prowadzona tą metodą i są świetne efekty.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-02-15, 13:18   

Na pewno Ci pokażą, ponieważ pomiędzy wizytami codziennie trzeba tę metodę stosować w domu.
Mnie rehabilitant nie wypuścił z gabinetu, dopóki nie powtórzyłem dobrze tego, co mi pokazywał: najpierw na takiej dużej lalce, a później na Michaszku.
A przy kolejnej wizycie mnie sprawdzał. Mówił np.:
- No, to proszę pokazać w jaki sposób pan ćwiczył?
I od razu widział, czy ćwiczyliśmy, czy nie.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-15, 13:37   

Właśnie tak jak opisał Janusz powinno być. Jolanta Stępowska (rehabilitantka) też tak robi. Najpierw ja musiałam wszystko powtórzyć, potem maż - jak powtórzyliśmy dobrze, skończyła się dopiero wizyta. Myl - domagaj się tego i nie wstydź pytać. Przecież masz prawo tego nie wiedzieć, bo niby skąd masz to znać po 10 minutach rozmowy na przykład :roll:
Zatem przy nastepnej wizycie poćwicz po okiem rehabilitantki, abyś w domu robiła to poprawnie. Rehabilitacja musi odbywać się codziennie, nie raz na 2 tygodnie - wtedy malutka nie będzie protestować, bo będzie do tego przyzwyczajona :spoko:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
myl 
mruczek


Wiek: 44
Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 81
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-02-23, 16:44   

Czy ćwicząc tąmetodą będą widoczne jakieś efekty? Zauważę je?Nie wiem na co mam zwracać szczególną uwagę.Po pierwszych zajęciach jestem tak skołowana że boję się że źle wykonuje ćwiczenia.
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2007-02-26, 22:39   

Pewnie my wszystkie się tego baliśmy, ale daj sobie troche czasu,i spokojnie za pare tyg będziesz się czuła jak rehabilitantka zobaczysz. Ze mnie się rodzina śmieje, że powinnam zmienić kierunek i iść na fizykoterapie, bo pójdzie mi jak z płatka.
Ale tak pozatym to myśle że jak pani która ćwiczy twoje dziecko wszystko spokojnie i precyzyjnie ci pokaże,to nie będziesz miała problemów.

[ Dodano: 2007-02-26, 22:43 ]
Wszystkie te ćwiczenia nie wymagają jakiś specjalnych miejsc i czasu. Są to ćwiczenia, które fajnie można włączyć w codzienne obowiązki i zabawe.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Justyna92 
milczek

Wiek: 41
Dołączyła: 02 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-02, 10:22   

Polecam serdecznie . Naprawdę warto, nie byłam osobiście, ale ktoś mi bardzo bliski.[....]


Link został usunięty.
Patrz regulamin forum.
kabatka
 
 
agnesska27 
milczek

Wiek: 35
Dołączyła: 23 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: 2016-06-23, 10:01   

Czy ktoś korzystał kiedykolwiek z Was z fonoforezy? Zastanawiamy się nad rehabilitacją córki, nie wiemy, które zabiegi wybrać, ciężko się w tym wszystkim połapać. Znalazłam kilka miejsc z dobrą ofertą w Trójmieście, choćby Przed kolejnym wpisem proszę zapoznać się z Regulaminem forum, nie umieszczamy tu reklam, ale wiemy ostatecznie na co się zdecydować. W tym przypadku cena chyba tutaj nie gra roli, zrobimy tyle, ile damy radę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu