FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Potrzeba opieki neurologicznej u dziecka z zespołem Downa
Autor Wiadomość
Anulka0
milczek

Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 1
Wysłany: 2007-12-08, 22:47   

Witajcie, poszukuję namiarów na lekarzy specjalistów (psychiatra, ew.neurolog) i psychologów z Wielkopolski (godnych polecenia). Zaprzyjaźniona Rodzina szuka pomocy dla swojej 12 i pół-letniej córeczki z zespołem Downa u której od kilku miesięcy pojawiły się niepokojące objawy mogące wskazywać na autyzm lub inne współistniejące schorzenie. Bardzo chciałabym Im pomóc bo jak dotąd wszyscy lekarze każą tylko czekać aż objawy miną a Rodzice widzą że jest coraz gorzej :(
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2007-12-09, 12:49   

Korzystając z pobytu w Polsce - bo w uk, jak napisała magdalenka, nie robią takich konsultacji - poszłam z kajtusiem do neurologa i w zasadzie badanie neurologiczne wyglądało tak samo, jak pediatryczne. Myślę Magda, że tutejsi gp są przygotowani w podstawach neurologii i w przypadku niepokojących objawów skierują Cię do kogoś o większej specjalizacji.
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2007-12-09, 15:01   

Anulka 0 prosze podaj mi w jakich okolicach dokladnie mieszkaja rodzice poszukam namiarow na specow od autyzmu.
I w jakiej odleglosci mozna ich szukac-specow, bo nieraz warto sie przejechac daleko ale do specjalst duzej klasu. Pozdrawiam
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2007-12-09, 22:42   Re: problemy neurologiczne

plaza napisał/a:
moj dwumiesieczny synek ma problemy neurologiczne, czy ktores z waszych dzieci tez mialo takie problemy, rece mi opadly jeszcze dobrze nie pogodzilam sie ze swiadomoscia zD i towarzyszacymi chorobami to jeszcze teraz to :(



Nie wiem o jakie problemy neurologiczne chodzi, ale jeżeli masz możliwość konsultacji z neurologiem to skorzystaj.
Nam bardzo pomógł neurolog dr Kasprzyk - lekarz z powołania.
Tomek pierwszy raz był u neurologa gdy skończył 3 tygodnie, później co 3 miesiące do 2 roku życia. do teraz spotykaliśmy się 2 razy w roku.
Trafiliśmy na bardzo dobrego doktora, on jeden wcześnie wykrył asymetrię, do tego osłabione napięcie mięśniowe i w tym kierunku był rehabilitowany. Pediatra nigdy nie zezwoliła na szczepienia bez zgody neurologa, tak samo wyniki badań kazała zawsze konsultować.
Neurolog dobiera nam środki zobojętniające (przed badaniem), uspokajające (na podróż) i wypisuje wszelkiego rodzaju skierowania na zabiegi, na dodatkowe badania i zapotrzebowania na sprzęt pomocniczy (wózek, fotelik, krzesełko).
Jak najbardziej powinnaś wybrać się do neurologa i to najlepszego w swojej okolicy.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2007-12-10, 14:59   

Anulka )
prosze opisz mi na priv zachowania dziewczynki i jak sie nasilily
Co prawde teraz jestem dosc daleko ale zastanawiam sie gdzie najlepeij najszybciej ich przyjma.
Pozdrawiam.
 
 
RENIA 
gaduła
renia129


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 500
Skąd: pomorskie/Łupawa
Wysłany: 2007-12-11, 14:35   

Czy ktoś sorzysta z poradni neurologicznej doktor Kozakiewicz-Sroka z Gdańska jaka jest wasza opinia
_________________
Mama Celinki ZD (7.12.2000) Martynki19
Paulinki76
 
 
aqua 
nawijacz

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 1323
Wysłany: 2007-12-11, 23:34   

Kojarze nazwisko, a poniewaz niekojarze zle to chyba bylo ok.
Aczkolwiek chodzilam na jaskowa doline w wrzeszczu i mielismy super doktor neurolog.
Niedwno moja pediatra polecala nam neurolog dziecieca dla innego dziecka z gdyni dabrowy z przychodni-jako niewypalona lekarke.
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-01-20, 19:08   

Alicja napisał/a:
kurde...a ja nie byłam z Jagą ani razu
..i się nie wybieram..


Jak to możliwe?To potrzebna czy nie ta opieka?Bo mamy piszą, że przed zabiegami, narkozą musiały mieć pozwolenie od neurologa, a przecież Jagoda-jeśli dobrze pamiętam-też miała narkozę, chyba nawet nie raz. A co ze szczepieniami itd. (piszą tu o hipoterapii-że też trzeba pozwolenie i Bóg wie jeszcze na co).
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2009-01-20, 19:15   

No to i ja się wypowiem.
Michał był u neurologa raz w życiu, w wieku ok. 3 miesięcy, profilaktycznie. I nie wybieram się, chyba że coś niepokojącego zauważę.
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-01-20, 19:52   

Majka była 3 razy. Jak miała podejrzenie wodogłowia. Za trzecim razem spytałam, czy muszę przychodzić. Nie muszę, chyba, że coś będzie mnie niepokoić lub będę miała jakieś pytania.

A szczepienia....polegam na pediatrze...
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2009-01-20, 20:58   

Ja również byłam z 2 razy ostatnio jak Nicolka miała 2,5 roku.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
joa
trajkotek
joa


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 2361
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-01-20, 20:59   

Oo, to po jakie licho ja się denerwuję wizytami u tej durnej baby. :lol:

Choć...no proszę, zleciła badanie Piotrkowi i wyszło jedno niedobrze. Ja bym na to w życiu nie wpadła...Tylko co z tego-nie dadzą mi go do ręki, bo musi przejść przez ręce doktorki...a ona nie ma czasu mnie przyjąć. Super, nie? :-x A o zawyżonym wyniku wiem od babki z laboratorium-powiedziałam, że musi mi powiedzieć, czy są w normie, bo nie wytrzymam do wizyty.
_________________
Piotruś-zD, ur. 27.08.2006r.
Oleńka-ur. 26.03.2009r.
Adusia-ur. 06.12.2010r.
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5767
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2009-01-20, 21:05   

Piotrek na początku musiał się "stawiać" u pani neurolog co miesiąc (bardzo porządnie - w ramach profilaktyki - zajęła się nami). A teraz idziemy w styczniu po 2 miesiącach przerwy i jeśli będzie wszystko ok, to myślę, że te wizyty będą sporadyczne.
O szczepieniach na początku decydowała neurolog, a teraz pediatra.
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-03-01, 12:23   

Moim zdaniem każde dziecko z ZD powinno mieć opiekę neurologa przynajmniej do 1 roku życia. Powinno mieć badanie EEG i zbadane odruchy. Później to jeżeli nie dzieje się nic niepokojącego to wystarczy raz w roku, kontrolnie.
 
 
martus 
mruczek


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 68
Skąd: Brzeziny k/Łodzi
Wysłany: 2009-03-12, 22:37   

U Anki zauważyłam oczopląś. Jak myślicie, czy powinnam się udać do neurologa, okulisty czy może poczekać. Taki stan trwa dopiero tydzień. U neurologa byliśmy trzy miesiące temu i wszystko było w porządku.


_______________________________________
Marta - mama Ani z zd (8 05 2008)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu