FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Celowa Interwencja Żywieniowa (TNI) - NuTriVene-D
Autor Wiadomość
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2009-03-01, 20:17   

no popatrz, mówisz i masz ;-)
nasi moderatorzy działają jak błyskawice :-)
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-03-01, 20:41   

No więc: Suplementację witaminami wymyślili sami rodzice w latach 90 (jak dobrze pamiętam). Lekarze byli przeciwni, głównie dlatego bo to nie oni wymyślili. Prym w Suplementacji wiedzie USA, a w firmie która produkuje Nutrivene-D pracuje (chyba jako gł. naukowiec) ojciec dziecka z ZD. Dr Ganowicz ma rację bez badań nie można tego podawać (sposób prof Sadowskiej) i nie wszystkie dzieci je mogą brać, u niektórych trzeba zastosować indywidualnie. Jednak nie jesteście wstanie kupić wszystkich witamin i enzymów z osobna w aptece. Najlepszą metodą byłaby mieszanka indywidualna i ktoś wspominał, że jest możliwość w kanadzie zrobienia takiej. Udowodnione jest, że dzieci z ZD mają zabużone wchłanianie i gospodarowanie niektórymi minerałami i witaminami z tąd jest potrzebna kompleksowa suplementacja.
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-03-01, 22:12   

Czytam o tych suplemetach i też mam ochotę za to sie zabrać, ale do kogo najlepiej się udac, aby pogadać na ten temat? Neurolog czy pediatra?

Piszecie dużo obadaniach? ale jakich? czytałam (tylko teraz nie wiem w jakim dziale) żeby zrobić gospodarkę wapniowo-fosforanową-czy o to może chodzi? Jak zapytałam się pediatry, to powiedziała, że wymyślam. Nie wiedziałam co jej odpowiedzieć, bo za mało wiem jeszcze na ten temat, myslałam, że ona mnie wtajemniczy :cry:

Jak ktoś z Was mnie oświeci to będę wdzięczna, bo jak nawet te wyniki wyjdą nie takie to co dietą je się poprawia czy preparatami?

A teraz jak jej powiem, że chcę jakiś suplemet może wprowadzić to nie wiem co mi powie :-? I rozumiem, że przy podawaniu tego specyfiku również trzeba coś kontrolować
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-03-02, 08:38   

Na początek wprowadź preparaty z kwasami tłuszczowymi (odrobinę poprawiają koncentrację i są budulcem dla mózgu) np Eye Q lub po prostu zwykły tran. W ich przypadku trzeba kontrolować co jakiś czas HDL,LDL i trójglicerydy. Żeby zastosować suplementację Nutrivene-D musisz zrobić badania (prywatnie ok. 450-500zł) i stosować się do zaleceń producenta. Z wyników wyjdzie czy możecie ten preparat stosować. Nie jest on dostępny w Polsce. Trzeba go ściągać z USA (hurtowo można wynegocjować spory rabat). Oto linki:
http://www.stowarzyszenie-razem.org/zdrowie/2.html - o suplementacji
http://www.nutrivene.com - producent
http://www.stowarzyszenie...suplementy.html - znowu o suplementach
http://www.stowarzyszenie...nak-na-tak.html - wyniki badań "suplementacja to nie cud"
http://www.stowarzyszenie...suplementy.html - jakie badania i jakie dawkowanie
http://www.stowarzyszenie...mentacji-2.html - dlaczego warto
Od razu zaznaczam, że na moją córkę działa on w takim sensie, że nie choruje i to wszystko.
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2009-03-02, 08:49   

Dedi - zobacz tutaj :arrow: Jak zrobić link?
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-03-02, 08:50   

Dedi napisał/a:
W ich przypadku trzeba kontrolować co jakiś czas HDL,LDL i trójglicerydy. -


Dlaczego trzeba to kontrolować? Czy EyeQ może szkodzić? Za co odpowiedzialne są HDL,LDL i trójglicerydy?

Część postów została wydzielona do oddzielnego tematu o cholesterolu :arrow: tutaj
kabatka
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2009-03-02, 11:54   

Czy ja dobrze zrozumiałam, czy te badania trzeba zrobić, przy podawaniu Eye q,czy chodzi tu o kuracje Nutrivenem-d. Z tego co wiem to wile osób mi znajomych podaje Eye q i nikt nie robi takich obszernych badań,zastanawiam się czy wo gule je robią.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-03-02, 11:57   

o matko, okazuje się że jesetm jednak zielona :-?
Ale dobrze, że mamy takich speców na zakątku ;-)

A bez podawania tych preparatów, tez należy takie badania wykonywać?
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-02, 11:59   

Słuchajcie, wczoraj skrzętnie podzieliłam tematy pod wzgledem preparatów - dlatego proszę trzymajmy się teraz tego podziału. O Eye Q jest tutaj.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-03-02, 12:16   

Ok. Kończymy tu o Eye Q. Odpowiem tylko, że te obszerne badania dotyczą Nutrivene-D, a ja sugerowałbym przy Eye Q raz na jakiś czas zrobić lipidogram.
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-03-12, 08:43   

Suplementacja Nutrivene-D to swoiste połączenie dwóch polskich metod: dr Ganowicz i prof. Sadowskiej. Jest to podawanie witamin, pierwiastków i enzymów (głównie trawiennych), które należy uzupełniać wg. prowadzonych badań od wielu lat głównie w USA. Pierwsza pani dr zaleca badania i wg nich stosowanie indywidualnych dawek pojedynczych witamin, lecz tylko bardzo nielicznych. Druga zlecała stosowanie suplementacji bez badań - no głupota, jednak większość nie jest refundowanych przez NFZ i są bardzo drogie. Nutrivene-D uzupełniają wszystkie powiązane ze sobą witaminy, mikroelementy i pierwiastki oraz zawierają enzymy, które powodują lepsze wchłanianie i uzupełniają niedobory. Badania robi się po to aby nie przedawkować, bo skutki mogą być bardzo poważne. Nie wszystkie dzieci mogą go zażywać, ponieważ każdy przypadek jest indywidualny i ma różny metabolizm oraz dietę. Dlatego jeszcze przed podawaniem powinno zrobić się badania. Z tego co wyczytałem to protokół mówi o pierwszych badaniach po 3 miesiąca stosowania, moim zdaniem to należało by je zrobić przed podawaniem, bo wiele witamin i pierwiastków dzieci dostają w diecie funkcjonalnej (produkty wzbogacane).
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-03-19, 13:13   

Wykaz minimalnych badań przy Nutrivene-D::
Płatane:
Homocysteina - 50 zł
Cynk - 20 zł
Wit. D3 jednym metabolitem - 60 zł
Ferrytyna-15 zł ( w naszym przypadku lekarka zdecydowała się na transferynę, która jest refundowana, jednak zrobimy i tak obydwa)
Na NFZ:
Pełna morfologia
cholesterol z rozbiciem na HDL,LDL i triglicerydy
TSH,FT3,FT4 (tarczyca)
Poziomy: Żelazo, Wapń, Potas, Fosfor, Sód.

W moim przypadku wyszło 145 zł za badanie, więc można to jakoś przeżyć.
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-03-20, 10:52   

Dedi
i jak zrobie te badania, to co? Idę do lekarza? Kto ma mi to zinterpretować? Czy sama dobierem co i jak mają mi przysłać? Czy wysyłam te badania gdziekolwiek?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2009-03-20, 12:00   

W interpretacji najlepszy będzie lekarz o odpowiedniej wiedzy (o takiego trudno) lub samemu metodą prób i błędów, ale to może być ryzykowne. Najlepiej popytać, czy któryś z lekarzy się tego podejmie (np. pediatra, endokrynolog).
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-03-20, 12:18   

Dedi ty to jesteś optymista :-D

Powiedz mi tylko czy te suplementy, witaminy i enzymy my sobie sami dobieramy? Czy kupujemy gotowy zestaw jeden dla wszystkich? Czy ja pisze do nich i mówie, prosze tyle wit A, tyle tego a tyle tamtego. Oszaleje.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu