FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pieluszki-dofinansowanie
Autor Wiadomość
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2009-04-27, 11:20   

Dziś załatwiałam dofinansowanie do pieluch :-x
W związku z tym mam do Was pytanie: byłam w sklepie medycznym, mają tam Pampersy, mogę je kupić, tylko że skoro w paczce jest 66 sztuk (kupujemy 4+) to ja za te 6 sztuk muszę zapłacić sama :-x i to w cenie sklepu medycznego - czyli około 1,5 zł za sztukę :wow: , a w marketach płacę najwyżej 80 groszy za sztukę. Czy wy płacicie za pozostałe sztuki z opakowania czy sklep ma na to jakieś rozwiązanie? Bo bardzo mi się to nie podoba, przecież skoro mam zlecenie na 60 sztuk to chcę 60!!! I niech mi nikt nie narzuca,że za resztę muszę płacić.
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-04-27, 11:43   

Ja nie wiem jak to jest.
My mamy zlecenie na 60 sztuk miesięcznie ale do tych 60 sztuk (Happy Junior) dopłacam każdorazowo 18 zł, czyli nie tak do końca 60 sztuk jest refundowanych tylko jakaś ich część.
Czy w każdym mieście jest inaczej, czy to zależy od sklepu czy też od oddziału NFZ?
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2009-04-27, 19:47   

My też do tych 60 sztuk musimy dopłacić, bo NFZ płaci 70 %, ale resztę dopłaci PCPR. Tylko muszę zapłacić dodatkowo za 6 sztuk, które są w paczce, bo nie mogą (podobno) rozpakować paczki.
Irenko a Ty dostajesz 60 sztuk w paczce?
I jeszcze jedno: w NFZ powiedzieli, że sam zD i z. Westa nie wystarczą, by dostać pieluchy, dziecko musi być upośledzone w stopniu głębokim :shock:
Niech potanią te pampersy i dadzą możliwość większej ilości dzieci :-x
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
Rusłana 
mruczek
Rusłana

Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 57
Skąd: Legnica
Wysłany: 2009-04-27, 21:35   

Ja dostaję tyle pieluch, ile jest w paczce np 66 za 15 zł. "Nadmiarowe" pieluchy kumulują się i po kilku miesiącach jednorazaowo dostaję mniejszą paczkę tzn. czterdzieści kilka sztuk. A potem od początku. W sumie wychodzi 60 sztuk miesięcznie
_________________
Mama Grzesia ur. 01.12.2004 r. i Łukaszka
 
 
gaga 
gaduła

Wiek: 58
Dołączyła: 09 Kwi 2008
Posty: 321
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-04-27, 22:51   

Zawsze dostaję 60 szt pieluszek,a korzystam w 3 miejscach.Nawet w aptece jeśli były opakowania problematyczne,rozpakowywano i otrzymywałam tyle ile nam przysługiwało.Ostatnio wykupuję z 3 miesięcy jednorazowo i sklep w którym czynię zakup dowozi mi te 180 szt na miejsce do domku.W orzeczeniu mojego dziecka nie ma oznaczonego stopnia upośledzenia i podejrzewam,że żadne dzieciątko takiego nie ma w orzeczeniu.Z opinii z poradni wynika wstępnie przyjęty umiarkowany,a dofinansowanie do pieluszek dostajemy.
Jeśli rodzina ma niski dochód to co zapłacicie te około 20 złotych w aptece lub sklepie można odzyskać.Trzeba tylko złożyć wniosek w PCPR o dofinansowanie co roku taki jak o dofinansowanie do butów ortopedycznych.A potem co miesiąc bądź co 3 składać faktury i xero zleceń wystawianych przez lekarza.Nam PCPR zwraca środki na konto,inni odbierają je w wyznaczonym terminie sami.
_________________
mama Kuby ZD
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2009-04-28, 10:24   

Dzięki dziewczyny! Czyli widzę, że jak się chce, to można. Nam się w sklepie tłumaczyli, że nie mogą rozrywać opakowań, bo już raz za to zapłacili karę :-? Nic, są jeszcze dwa inne sklepy, popytam.
Gaga, od przyszłego miesiąca też będziemy mieć zlecenia na 3 miesiące. Wiem też, że dziecku 3- letniemu opinii raczej nikt nie postawi, ale jak chcą głupią opinię to niech mają.
Pytałam u nas w PCPR i oni dopłacą do pieluszek, jeśli dochód nie przekracza około 1500 na osobę.
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2009-04-28, 22:09   

karolinko, dobrze czytam?? 1500 na osobę?

a co do tego dopłacania, to popytaj w innych sklepach, bo wydaje mi się, że w tym idą na łatwiznę... kolejny abusrd jakiś.

Nati w orzeczniu nie ma określonego stopnia upośledzenia, bo u dzieci się tego nie określa.. ma za to zaznaczony na TAK punkt 5 dotyczący zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne.. i to NFZ powinno wystarczyć, bez zastnawiania się, czy dziecku z zD i zW pieluchy się należą czy nie. W orzeczeniu wyraźnie jest napisane.
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2009-04-29, 10:37   

Orzeczenia w NFZ nawet nie chciała zobaczyć :-?
Tak 1500 z jakimiś groszami, oni mają inne przeliczniki: żeby się starać o dofinansowanie średni miesięczny dochód nie może przekroczyć: 50% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na osobę we wspólnym gospodarstwie domowym lub 65% przeciętnego wynagrodzenia w przypadku osoby samotnej. (to ze strony PCPR).
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
Wiola2006
gaduła


Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 482
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2009-07-18, 20:21   

Robiłam już dwa podejścia ze zleceniem na pieluszki do NFZ pod który podlegamy i za każdym razem odsyłano mnie z kwitkiem tłumacząc że dzieciom z zespołem Downa nie przysługuje dofinansowanie bo one bardzo wcześnie uczą się korzystać z toalety i żadne moje argumenty że nie wszystkie dzieci do docierały :cry: Chyba muszę zrobić im awanturkę.
_________________
Wiola mama Bartosza 08.05.2006r.
 
 
Amara 
mruczek


Dołączyła: 17 Maj 2009
Posty: 146
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2009-07-18, 21:01   

Wiola2006 napisał/a:
Robiłam już dwa podejścia ze zleceniem na pieluszki do NFZ pod który podlegamy i za każdym razem odsyłano mnie z kwitkiem tłumacząc że dzieciom z zespołem Downa nie przysługuje dofinansowanie bo one bardzo wcześnie uczą się korzystać z toalety i żadne moje argumenty że nie wszystkie dzieci do docierały :cry: Chyba muszę zrobić im awanturkę.


Oj zrób koniecznie :evil: :evil: :evil:
To jest bzdurne tłumaczenie (delikatnie ujmując ;/ )
Pieluchy dziecko dostaje nie dlatego że ma zD tylko dlatego,że jest taka potrzeba :evil: :evil: a wniosek wypisuje ci lekarz rodzinny.

***

jestem ciekawa czy u was też wprowadzono : "Karte zaopatrzenia comiesięcznego" ?
_________________
"Szczęśliwym jest ten co po zachodzie słońca potrafi cieszyć się z rozświetlających niebo gwiazd"
 
 
Asiulinka27 
nawijacz
Patryczek ur.04.02.2006


Wiek: 43
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2009-07-18, 21:34   

Amara napisał/a:

Pieluchy dziecko dostaje nie dlatego że ma zD tylko dlatego,że jest taka potrzeba :evil: :evil: a wniosek wypisuje ci lekarz rodzinny.

***

jestem ciekawa czy u was też wprowadzono : "Karte zaopatrzenia comiesięcznego" ?


Dokładnie tak jest jak piszesz.
Mnie nikt nie pytał w NFZ na co dziecko choruje. Jestem w szoku, że Ci Wiolu odmówili :shock:
Przecież peluchomajtki należą się naszym dzieciom, ale po ukończeniu 3 r.ż.

Nam recepte wypisała pediatra i z nią poszłam do NFZ-tu po wydaniekarty zaopatrzenia comiesięcznego. Teraz tylko latam co miesiąc do pediatry po recepte.

nikt nawet nie chciał zobaczyć orzeczenia o niepełnosprawności, ale to i dobrze bo pkt. 5 odnośnie zaopatrzenia w środki ortopedyczne mamy na NIE Chociaż kożystamy z dofinansowania na pieluchomajtki i cewniki.
W sierpniu mamy nową komisję wiectym razem postaram się by pkt 5 był na TAK.
_________________
Asia, mama Patryczka z ZD lat 11 i Kamilka prawie 9 lat :)
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2009-07-19, 18:35   

Mi w naszym NFZ tłumaczyli, że musi być upośledzenie w stopniu głębokim, żeby dostać dofinansowanie :-x
Też mam kartę zaopatrzenia comiesięcznego, ale nie chodzę co miesiąc, bo lekarz daje mi zlecenie na 3 miesiące.
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
Amara 
mruczek


Dołączyła: 17 Maj 2009
Posty: 146
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2009-07-19, 18:59   

karolina napisał/a:
Mi w naszym NFZ tłumaczyli, że musi być upośledzenie w stopniu głębokim, żeby dostać dofinansowanie :-x
Też mam kartę zaopatrzenia comiesięcznego, ale nie chodzę co miesiąc, bo lekarz daje mi zlecenie na 3 miesiące.


pierwsze słysze :wow:
znam osobe z głębokim upośledzeniem co nie nosi pieluch :roll:
przecież pieluchy dostaje się nie ze wzglądu na stopień upośledzenia tylko dlatego,że jest taka konieczność
my mamy na karcie wpisane Q90 - czyli podstawową jednostke chorobową zD ;-)
_________________
"Szczęśliwym jest ten co po zachodzie słońca potrafi cieszyć się z rozświetlających niebo gwiazd"
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2009-07-20, 19:59   

A my mamy Q90 i F jakieś tam, nie pamiętam dokładnie, czyli upośledzenie. Inaczej by nie przeszło. Ale u nas zawsze coś muszą wymyślić, np. wózek - wszędzie dają dzieciom od roku u nas od 1,5 roku, mnie już nic nie zdziwi ;-)
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
Amara 
mruczek


Dołączyła: 17 Maj 2009
Posty: 146
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2009-07-21, 07:58   

karolina mówisz o kodzie F czyli jedno z poniższych :
F70 Upośledzenie umysłowe lekkie
F71 Upośledzenie umysłowe umiarkowane
F72 Upośledzenie umysłowe znaczne
F73 Upośledzenie umysłowe głębokie
F78 Inne upośledzenia umysłowe
F79 Upośledzenie umysłowe, nie określone

ale ................zastanawia mnie jedno :?:
jak można wpisać jakikolwiek kod skoro stopień upośledzenie ustala się dopiero w wieku 16 lat :shock: (wg przepisów) by później móc starać się o rente
_________________
"Szczęśliwym jest ten co po zachodzie słońca potrafi cieszyć się z rozświetlających niebo gwiazd"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu