FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kucyk - czym się kierować przy zakupie
Autor Wiadomość
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2009-08-25, 21:03   

Już myślałam, że dziś Adaś będzie miał swojego kucyka, ale na miejscu, po rozmowie z właścicielem stada okazało się, że żaden kucyk, który mógłby nam sprzedać nie nadaje się do terapii. Chyba pierwszy raz nie trafiłam na kogoś, kto nie uznawałby zasady "byleby tylko sprzedać".

Kupując konika dla małego dziecka do terapii zaleca (powtarzam tylko jego słowa):
- aby było to starszy kuc tj. co najmniej 8-9 letni (kuc może przeżyć ok 25 lat)
- może być klaczka, ale dodał, że klaczka klaczce nie równa i on jednak bardziej skłonny byłby polecać wałacha tzn. ogiera po kastracji
- kuca należy raz do roku zaszczepić przeciw tężcowi oraz co 6 miesięcy odrobaczać
- kuca nie należy przekarmiać, zbytni dobrostan im szkodzi. Trzeba uważać żeby go dzieci nie dokarmiały
- ważne żeby miał siano i wode, od czasu do czasu owies. Zasugerował szklankę owsu na dzień :wow: dla mnie jakoś wygląda to na strasznie małą porcje.
- kuce nie wymagaja jakiś specjalnych zabezpeiczeń na zime :shock: , podobno wystarczy im wiata.

Jeśli chodzi o cenę to taki kuc dla dziecka, już nieco starszy nie jest drogi. ok 1000 zł
Koszt siodła do kuca ok 300-400 zł, ale ogólnie zaleca się, żeby dziecko siedziało na koniku bez siodła - na oklep (podróże kształcą - nowy termin poznałam ;-) .)

Mi dziś nie udało się kupić kuca, ale zostawiłam hodowcy swoje dane, czekamy na informcje. Ma popytać wśród znajomych koniarzy. Jak będziemy już mieć kucyka to na pewno pochwalimy się na zakątku.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
  
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-26, 11:59   

Elu, wydziliłam Twój post do nowego wątku, bo jednak informacje, które zawarłaś są bardzo istotne i szkoda by było, aby utonęły wśród innych kwestii wątku Poszukuję następującej rzeczy :tak:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
mm 
trajkotek


Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 1656
Wysłany: 2009-08-26, 12:15   

Elu! Mój szef w pracy ma hodowlę koni. I jedna z koleżanek w pracy prowadzi hipoterapię również hoduje własne konie. Dowiedziałam się, że koń musi być rasy zimno krwistej. Nadaje sie do tego kucyk Pony lub koń polski. Mój szef sugerował, że małe dziecko trzeba na początku bardzo powoli oswajać z koniem. I należy to robić po okiem instruktora, aby nie wylać "dziecka z kąpielą". Konia też należy przyzwyczaić do dzieci. To nie może być koń, który wcześniej nie miał do czynienia z dziećmi. Jeżeli miał dawno to trzeba go od nowa przyzwyczaić. Te kontakty muszą być codzienne. Nastepną sprawą jest sprawdzenie czy Adaś nie ma uczelenia na sierść końską i pot konia. Są to silne alergeny.
A pomysł super.
Buziaki
_________________
mama aniołka Piotrusia
(ur.9.12.2007r - 1.02.2009r), Agatki (ur.20.05.2003r.) i Marietty (ur.14.03.1991r)
"Nie ma sytuacji bez wyjścia.
Kiedy Bóg drzwi zamyka to otwiera okno."
ks. Jan Twardowski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu