FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Turnus ze Stowarzyszeniem Graal
Autor Wiadomość
iwusiak 
nawijacz


Wiek: 57
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-27, 22:45   Turnus ze Stowarzyszeniem Graal

Znalazłam w necie stowarzyszenie, które m.in. integruje dzieci z ZD ze zdrowymi dziećmi

http://www.graal.org.pl/.

Słyszeliście może o nim?

Ciekawa jest informacja, że organizują zjazdy terapeutyczne, koszt 10 dni to kwota 690 zł- uważam, że nie jest drogi, a program jest dość ciekawy.

http://www.graal.org.pl/pl/dzialania/terapia.
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2009-12-27, 23:34   

Cena udziału w zjeździe i zajęciach 1 dziecka z 1 rodzicem to koszt 690 zł., ale cena ta nie obejmuje noclegu i wyżywienia. :-(
Ja o Stowarzyszeniu GRAAL usłyszałam po raz pierwszy na tegorocznej listopadowej Konferencji Stowarzyszenia Bardziej Kochani.
Program zjazdu terapeutycznego Stowarzyszenia Graal w Krakowie i mnie bardzo zainteresował. :tak:
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2009-12-28, 11:45   

Program wygląda bardzo interesująco. Jestem już zapisana tym bardziej że byłam z Adasiem przyczynkiem do tego turnusu. Cena jeszcze nie jest dokładnie ustalone. Wiadomo że turnus będzie w małym hoteliku w centrum Krakowa.Nie ma możliwości odliczeń PEFRON.Ważne że będzie możliwość indywidualnej diagnozy u pani Cieszyńskiej.
Turnus styczniowy się nie odbędzie , pierwszym będzie ten lutowy.
Oferta tylko dla dzieci 3-7 lat niestety.Nam do siedmiu brakuje 3 miesiące.
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2009-12-28, 12:03   

Dzięki Bożenko za informacje. Ja zapisałam się na styczeń i ...czekałam cierpliwie na informacje, a tu taka niespodzianka, Ty pierwsza informujesz mnie, że styczniowego zjazdu nie będzie. Wysłalam teraz zgłoszenie na luty. Ciekawe czy tym razem ktoś z Graala się do mnie odezwie.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2009-12-28, 13:25   

Nie dziw się Marzenko. To ich pierwszy turnus stąd niedociągnięcia. Na styczniowym nie byłoby ich najlepszych terapeutów i dlatego zmiana na luty.
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2009-12-28, 18:04   

Bożenko :prosze: a może też już wiesz coś więcej o zakwaterowaniu (może znasz nazwę hotelu, adres), kosztach noclegu, wyżywienia :?: Jeżeli tak to podziel się z nami informacją na powyższy temat.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2009-12-28, 18:20   

Tego jeszcze nie wiem. Wiem natomiast że ma to być niewielki hotel w centrum, bez jakiś rewelacji luksusu. Tam też mają być zajęcia i wyżywienie.
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2009-12-28, 18:27   

Dobrze, że wszystko w jednym miejscu. To najważniejsza i bardzo pozytywna informacja.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2010-01-04, 12:01   

W obecnej chwili wszystko jest już wiadomo. Trzy spotkania z pania Wianecką oraz zajęcia popołudniowe grupowe to koszt 690pln, w tym wykład profesor Cieszynskiej. Całość z wyżywieniem i noclegami 2190 pln. Na miejscu mozna skorzystac z dodatkowo płatnych konsultacji i zajęć.Hotel MISTIA na ulicy Szlak. Ścisłe centrum Krakowa.
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2010-01-13, 09:56   

Jedziemy z Adasiem na ten turnus Co prawda Adaś majużprawie7 lat ale pozwolono nam przyjechać. Może tam cośporadzą na nieporadną mowę mojego chłopaka
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16857
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-13, 22:25   

My z Maksiem też jedziemy, mam nadzieję, że będzie zdrowy.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2010-01-15, 16:32   

czy wiecie może czy w innych terminach też będą turnusy ?
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2010-01-15, 19:44   

Po rozmowie z Panią ze Stowarzyszenia Graal wywnioskowałam, że inne zjazdy a nawet turnusy w przyszłości będą.
Basiu najlepiej, jak będziesz systematycznie zaglądac na ich stronę http://www.graal.org.pl/ lub bezpośrednio do nich dźwonic lub wysyłac maile z zapytaniem. :tak: Ten od 1 do 10 lutego to ich pierwszy Zjazd Terapeutyczny - nie jest to typowy turnus rehabilitacyjny, bo ma mniej godzin i nie trwa 14 dni jak powinien trwac każdy turnus rehabilitacyjny tylko trwa 10 dni (9 noclegów). Nie można też za wpłatę i udział w tym zjeździe uzyskac faktury, gdyż Stowarzyszenie Graal nie prowadzi działalności gospodarczej.
Na razie jedyną formą płatności to darowizna na cele statutowe. :-(
Szkoda bardzo że, jak na razie istnieje tylko taka forma płatnosci i nie jest to turnus tylko zjazd.
Takie warunki umożliwiają tylko wąskiemu gronu dzieci udział w tym zjeździe :-(

A to szczegółowe informacje o Zjeździe Terapeutycznym, który odbędzie się
w dn. 1-10 lutego w Krakowie


"W dniu przyjazdu w godzinach popołudniowych odbędzie się wykład Pani prof. dr hab. Jadwigi Cieszyńskiej, a w tym czasie zapewnimy dzieciom zabawy terapeutyczne.

Codziennie od drugiego do dziesiątego dnia turnusu w godzinach przedpołudniowych odbywać się będą godzinne, indywidualne zajęcia terapeutyczno logopedyczne z Panią mgr Elżbietą Wianecką. Codziennie pięcioro dzieci. Podczas pobytu każde dziecko odbędzie trzy spotkania.

Od pierwszego do dziewiątego dnia w każde popołudnie odbywać się będą zajęcia grupowe z fizykoterapeutą mgr Janem Krupińskim lub zabawy i warsztaty edukacyjne z naszymi specjalistami, dostosowane do wieku dzieci.

Rozpoczynamy w pierwszym dniu zakwaterowaniem, i kolacją, zakończenie w dziesiątym dniu obiadem.

Całkowity koszt udziału w zjeździe terapeutycznym jednego rodzica z dzieckiem to 2120 zł. Na kwotę tą składają się powyższe zajęcia, proponowane przez nas noclegi w dwuosobowych pokojach z umywalkami oraz wyżywienie 3 razy dziennie (dla dzieci mniejsze porcje). Udział drugiej dorosłej osoby razem z wyżywieniem 3 razy dziennie to 940 zł.

Możecie Państwo również sami wybrać i zarezerwować noclegi i wyżywienie w Krakowie, a wówczas koszt samego udziału w naszym zjeździe, bez noclegów i wyżywienia to 690 zł.

Wszystkie zajęcia będą odbywać się w Hotelu MISTIA w Krakowie przy ul. Szlak 73a w Krakowie. W tym samym hotelu proponujemy noclegi. Hotel położony jest w ścisłym centrum Krakowa.

Podczas pobytu uczestnicy będą mieli możliwość dodatkowo płatnych na miejscu, indywidualnych konsultacji."
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2010-01-20, 21:20   

Jeszcze jedna bardzo ważna informacja dla wszystkich wybierających się na zjazd terapeutyczny ze Stowarzyszeniem Graal i płacących za niego przelewem,
jako darowizna na cele statutowe -

proszę pamiętać o tym, że nieopodatkowana darowizna w ciągu 5 lat nie może przekroczyć 4920 złotych.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2010-01-25, 19:55   

Niestety zjazd w terminie 1-10 luty się ni odbędzie. :-( Może uda nam się kiedyś załapać , bo najbliższy planowany termin to 1 marzec a my wtedy jesteśmy w Mielnie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu