FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dogoterapia
Autor Wiadomość
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16799
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-02, 10:44   

Powiem Ci, że jak przeczytałam książkę o autystycznym chłopcu, który dzięki temu, że miał własnego psa, bardzo się otworzył, to gdyby mój Maks w kontakcie z psem powiedział choć jedno słowo - to zawinęłabym jeszcze wyżej rękawy i wzięłabym psa do domu. Niestety, a może stety Maks lubi psy, ale nie ma na ich punkcie kręcioła...no to mi ulżyło!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2010-11-20, 15:49   

My od miesiąca jeździmy z Dawidem na reh do ośrodka Neuron w Małym Gacnie, na początku Dawid nie miał zajęć z psami, wolałam pieniądze przeznaczyć na jakieś konkretne zajęcia :roll: :roll: Jednak kiedy tylko oczom Dawida ukazał się na korytarzu pies, ten oszalał i ciągle do tej sali się wpychał :evil: Nie było innego wyjścia jak tylko zafundować zajęcia z pieskiem, są to jego ulubione. Wiem też że na tych zajęciach uczy się też różnych rzeczy, oczywiście przy udziale pieska. Oto kilka zdjęć:

_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
maj1820 
trajkotek

Dołączyła: 09 Lut 2009
Posty: 1576
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2010-11-20, 16:01   

Dawidku świetnie że lubisz zabawy z psem :spoko: a fajne jest to że dzieci bardzo otwieraja się podczas pracy z pieskami, i przy okazji uczą.
_________________
mama Jędrzeja 30.11.07 z ZD
 
 
daria 
nawijacz


Wiek: 30
Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 642
Skąd: Sępólno Kraj.
Wysłany: 2010-11-20, 20:55   

:-)
_________________
Daria, kuzynka Tosi( ur.30.03.2010r.) z zd
Suwaczek
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2011-01-14, 11:50   

właśnie dowiedziałam się o jutrzejszych warsztatach w Białymstoku:

Dogoterapia we wspomaganiu nauki czytania

dla zainteresowanych tu jest więcej do poczytania

dodam jeszcze (za p. Zofią Pietruczuk), że bez względu na informację o kosztach zawartą w harmonogramie, koszt uczestnictwa w warsztatach rodzica dziecka niepełnosprawnego to 50 zł.
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
natka 
gaduła

Wiek: 47
Dołączyła: 23 Lis 2008
Posty: 413
Skąd: Myszków
Wysłany: 2011-02-04, 19:21   

Dogoterapia jest super,Natalka ma w przedszkolu i jest zadowolona.Pani mówi ,że w ogóle się nie boi.Zresztą co się ma bać jak ma psa w domu,york to nie labrador :lol: ale zabawa jest.
Byłam przeciwna -pies w blokach ale maż z synem się uparli, że to dobrze zrobi Natalce-nie pomylili się.Jeszcze jakby chciała mówić to by było super.
_________________
Mama Natalci ZD (05.07.2007) i Dominika (1997)
 
 
zdziśka 
nawijacz
Bo Maciek, to po prostu Maciek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2010
Posty: 740
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-04, 21:08   

Psiaka odpowiedniej rasy (golden retriever) mam, gorzej z talentem do tresury zwierząt. Moja córcia ten talent posiada, ale to chyba po tacie, bo skubana nawet królika potrafiła wytresować, a mój ojciec podobno stwierdził, że Żanety labka to tylko po polsku mówić nie potrafi, a poza tym wszystko (Żaneta nawet liczyć ją nauczyła) w sumie zna chyba z 50 komend. Lady ma bardzo częsty kontakt z małym dzieckiem, bo moja siostra często tam przyjeżdża ze swoim 16 miesięcznym synem podobno labuś ma niesamowitą ilość cierpliwości do tego dziecka. Szkoda tylko, że mojej treserki... nie mam u siebie w domu... :cry: :nie:
_________________
ZDZIŚKA i :) Żaneta Anna- 20.07.'91r, Arkadiusz Michał- 14.12.'92r- 08.05.'07r, Maciej Arkadiusz- 01.06.'10r, Oskar Michał- 04.05.'12r i Victoria Gabriela-06.11.'13

Bo Maciek... jest jak lodołamacz, mimo trudności na kursie życia prze do przodu, wolniej niż inni, ale do przodu
 
 
dagi 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 2813
Skąd: Nowy Wiśnicz
Wysłany: 2011-02-11, 10:10   

Poszukuję namiarów na dogoterapie na terenie Krakowa bądź okolic, bo u nas w Bochni nie ma :nie:
_________________
Dagmara mama Klaudusi z zd (07.05.2008), Kacperka 12 lat i żona Krzysztofa
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-02-11, 10:22   

Proszę ---> klik,
dopytaj o tą terapię w Domu Pomocy Społecznej w Bochni ul. Karolina 14 d.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
dagi 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 2813
Skąd: Nowy Wiśnicz
Wysłany: 2011-02-11, 10:37   

Dziekuje Alicji :prosze: już tam zadzwoniła i się wszystkiego dowiedziałam :tak:

W Bochni byli tylko jednorazowo, w chwili obecnej prowadzą tylko zajęcia w Krakowie :-)

Dzwoniłam do tej Bochnia i sa tam zajecia ale dla osób między 18 - 60 rokiem życia, mają jakiś projekt unijny.
_________________
Dagmara mama Klaudusi z zd (07.05.2008), Kacperka 12 lat i żona Krzysztofa
 
 
luneczka
milczek

Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-02-16, 20:54   Ankieta

Witam,
Jestem studentka 5 roku Pedagogiki Rewalidacyjnej(Specjalnej) i pisze prace mgr na temat opinii rodziców na temat metody dogoterapii. Interesuje mnie opinia rodziców na temat tego rodzaju terapii i ewaluacja ich poglądów w miarę długości stosowania terapii u ich dzieci.
Temat jest mi bliski gdyż prywatnie czas także poświęcam dogoterapii (poszerzam wiedzę, umiejętności).
Z góry dziekuje za poświęcony czas, wyniki bardzo mi pomogą w napisaniu mojej pracy. Zaznaczam że ankieta jest anonimowa, a wyniki wykorzystane będą wyłącznie w celach naukowych.
http://www.ankietka.pl/an...osprawnych.html
 
 
bluszcz5
cichosza


Wiek: 45
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 26
Skąd: MIKOŁÓW
Wysłany: 2011-02-17, 21:47   

mój Michas ma rok i cztery miesiące i mam pytanko kiedy mamy zacząć zajęcia z dogoterapii? moi rodzice mają goldena, ale carlo nie jest tresowany do pracy z dziećmi.
_________________
Basia mama Michałka (02.10.2009)
czasem słońce czasem deszcz ;)
 
 
monika_szy 
mruczek

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Lis 2011
Posty: 102
Skąd: poznań
Wysłany: 2011-12-13, 17:21   prośba o pomoc w podjęciu decyzji o kupnie psa

Kochani,
Bardzo proszę o radę doświadczonych rodziców którzy nabyli pieska by pomóc w rozwoju dziecka z ZD.Łuki ma 6 lat i niestety ma straszne problemy w komunikowaniu się z otoczeniem. Nam rodzicom tylko spontanicznie odpowiada na pytania, tak samo nauczycielom w przedszkolu jak również nie nawiązuje werbalnego kontaktu a rówieśnikami. Umie nazywać przedmioty, owoce warzywa i inne. Mowa nie zawsze jest zrozumiała ale niestety blokada jest ogromna. Szukając już wszystkich metod jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie i kupić psa z nadzieją że Łukasz otworzy się w kontakcie.Nie znamy jednak żadnych osób które mogłyby potwierdzić że decyzja ta będzie słuszna bo są efekty.Czy macie Kochani jakieś doświadczenia w tej sprawie???Jak pies wpłynął na Wasze dziecko, czy tylko przybyło obowiązków czy jednak przyniósł pomoc?
Wspomnę że prócz zajęć w grupie integracyjnej ma w przedszkolu 2 razy w tyg rehabilitację, 1 raz logopedię a także prywatnie w tyg 1 raz Si, 1 raz logopedię, 2 razy pedagoga specjalnego domu.
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2011-12-13, 17:30   

Kochana polecam :arrow: Pies terapeuta i przyjaciel rodziny zamówiłam bezpłatną broszurę na ich stronie. Bardzo fajnie wszystko opisane. Co najważniejsze. Jakąkolwiek rasę byś nie wybrała (choć najczęściej polecane do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi są labradory, goldeny retrivery, cavaliery, Hania miała też dogoterapię z haskim) pies potrzebuje szkolenia.
Trzymam kciuki za dobrą decyzję :-)
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
effulka90 
gaduła
Alina


Wiek: 70
Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 505
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-12-13, 17:32   

Najpierw się przedstaw w wątku "Czas się przedstawić" tutaj :tak: Tak każdy tu robi :tak:
Ja napiszę, że u mnie po wzięciu psa nic ciekawego w rozwoju dziewczynek się nie wydarzyło, wręcz przeciwnie pies podgryza je, podskakuje i łapie za buźkę :nie: i obowiązku więcej przypadło... Ale może się inni wypowiedzą z pozytywnymi rozwiązaniami.
_________________
Alina mama- Agatki z zD ur.29.12.2006r, Zuzi z zD ur.05.09.2007r
"Te dzieci od początku były moje, urodziły się by, być ze mną. Musiałam je tylko odnaleźć."

Matką nie jest ta co urodziła, lecz ta co wychowała.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu