FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pieluszki-dofinansowanie
Autor Wiadomość
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-11-04, 22:22   

Nie czuję, że okradam NFZ.
Chcę tylko to co uważam za najlepsze dla mojego dziecka. I tak jak pisała ewelka, jak nie dostanę pampersów z dopłatą NFZ to trudno. Będę kupować tak jak do tej pory.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
ewelkaa 
złotousty


Pomogła: 10 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 3805
Skąd: Tarnów / Corby UK
Wysłany: 2011-11-04, 22:23   

Tuśka napisał/a:
Może gdyby ludzie nie brali tego co im się należy tylko to czego potrzebują byłoby inaczej?
Kto wie...


Widzisz Tusiu tak się składa, że robię dziecku badania prywatnie, chodzę do lekarzy również prywatnie więc ta paczka pieluch lub dwie to chyba nie wygórowane oczekiwania wobec państwa?
_________________
Ewelina - mama Cyprianka z ZD ur. 03.10.2008
Cypiskowe fotki
Cypiskowe filmy
Cypiskowe sukcesy
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2011-11-04, 22:26   

Ewelinka, ale po co ty mi to tłumaczysz? Czy ja się do kogoś personalnie zwracałam?
Poprostu napisałam co uważam i tyle.
Ani ja nie mam zamiaru przekonywać was do mojej w temacie opinii ani nieoczekuję że wy mnie do swoich racji przekonacie, bo racja jak zwykle po środku gdzieś leży zapewne.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-11-04, 22:28   

Iga napisał/a:
vagabunda8 napisał/a:
Iga napisał/a:
vagabunda8 napisał/a:
Tuśka napisał/a:
Dziewczynki czy wy nie możecie się poprostu cieszyć z tego co macie? Nie jest różowo, ale zawsze to jakaś w końcu ulga, więc możeby tak przestać narzekać?


:tak: Tuśka ma rację, używałam tych "beznadziejnych" Happy, bo na inne nie było mnie stać i wcale Antek na tym nie ucierpiał, zmobilizowało mnie to też do intensywniejszego treningu toaletowego. Antek nie robił już w pieluch jak miał 3,5 roku, a ile kasy zaoszczędziłam.


Nie, Tuśka nie ma racji. Nie chodzi o to, że mi spadnie z głowy korona, bo Majka ma pieluchy Happy, albo ucierpi na tym mój snobizm. Pieluchy Happy są TANIE, 60 sztuk kosztuje około 40 zł. Biorąc na zlecenie płacę za nie 90-100 zł! To jest przesada. Do żadnych pieluch nie powinno się dopłacać, bo mieszczą się kasowo w dofinansowaniu NFZ, a dopłacanie do Happy to już jest przegięcie.


Oczywiście masz rację wszystko powinno być za darmo z NFZ , a służba zdrowia powinna się kłaniać w pas i pachnieć różami, Oczywiście że tak, Jeśli narzekasz na dofinansowanie do Happy to kupuj Pampersa i już Twoja wola panie. Masz kaprys na Pampersa ok, Happy są be! Ok! Tylko że NFZ z założenia dofinansowuje do najtańszej opcji, a że są inne możliwości to i fajnie. Myślę Iga że każdy może napisać co myśli. Ty uważasz że ja i Tuśka nie mamy racje, a my uważamy że Ty nie masz racji. Może tak zostać?


Moja droga ja nie narzekam na NFZ i dofinansowania tylko na sklepy medyczne, ich marże i dopłaty. Nie wmawiaj mi słów ... których nie napisałam ... , że wszystko ma być za darmo i bardzo Cie proszę czytaj ze zrozumieniem, a mianowicie rozchodzi mi się jedynie o to, że Happy (które tak jak piszesz są be) za 100 zł/paczka to lekka przesada! I nie licz tylko tych 17 zł naszej dopłaty, ale dodaj również te 80 zł które dopłaca NFZ. Więc nie dziw się, że musisz robić badania odpłatnie, skoro NFZ daje zarobić sklepom medycznym ponad 100% na każdej paczce.

Nie wiem czy może tak zostać. Ja bym chętnie na ten temat porozmawiała. Jeżeli nie masz ochoty brać udziału to nie oczywiście nie musisz się wypowiadać.

EDIT: Tuśka, ale patrząc na tych co nie biorących tylko dlatego, że dają. Potrzebuje pieluchy, dostaje pieluchy za 100 zł!! Potrzebuje szkła warte 200 zł, NFZ daje mi 24 zł. Ja już wolę kupić te pieluchy co miesiąc z własnej kieszeni a dostać w miarę normalne dofinansowanie na szkła i buty. Te proporcje dopłat są trochę dziwne.


Ależ czytam Cię ze zrozumieniem, jak najbardziej i uważam że w całokształcie wszędzie i zawsze masz rację. Też wolałabym większe dofinansowanie do szkieł, nawet tych w wersji podstawowej, Ale jest jak jest i wiadomo że nikomu tak naprawdę nie zależy na naprawie systemu. Może jak kiedyś zlikwidują NFZ i ZUS, to będzie lepiej?
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-11-04, 22:28   

Na drugi raz może lepiej pisać w temacie i niepotrzebnie burzy w szklance wody nie wywoływać.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2011-11-04, 22:30   

A dlaczego? bo to dla kogoś niewygodne racje?
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-11-04, 22:33   

Nie, z powodu przestrzegania regulaminu forum.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2011-11-04, 22:37   

To obie mamy problem. Ja temat zaczęłam ale ty go pociągnęłaś.
A nie rozmawiamy o dofinansowaniu do pieluch? Bo i o jakości tychże też tu wspominano a temat jakości pieluch przecież nie dotyczy.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-11-04, 22:42   

Tak Tusiu, masz rację - obie.
Dla ścisłości jest jeszcze temat jakich pieluch używacie.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2011-11-04, 22:44   

Tam więc należy narzekać na jakość pieluch a tu na jakość dofinansowania.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-11-04, 22:45   

Ja nie narzekałam, zapytałam tylko o punkt, który realizuje dofinansowania konkretnych pieluch.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
ewelkaa 
złotousty


Pomogła: 10 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 3805
Skąd: Tarnów / Corby UK
Wysłany: 2011-11-04, 22:48   

Tuśka napisał/a:
Ewelinka, ale po co ty mi to tłumaczysz? Czy ja się do kogoś personalnie zwracałam?
Poprostu napisałam co uważam i tyle.
Ani ja nie mam zamiaru przekonywać was do mojej w temacie opinii ani nieoczekuję że wy mnie do swoich racji przekonacie, bo racja jak zwykle po środku gdzieś leży zapewne.


Tusiu ależ ja się wcale nie tłumaczę..
Czytając Twoje wypowiedzi w wątkach o dofinansowaniach często odnoszę wrażenie, że według Ciebie wielu dzieciom się nic nie należy/ nic nie potrzebują.

eelusiaa napisał/a:
Dla ścisłości jest jeszcze temat jakich pieluch używacie.


O to nawet nie wiedziałam :wow: zaraz sobie poczytam :-)
a potem do łóżka "przedsypiać"? odsypiać ? jutrzejsze Jagodowe down party.
_________________
Ewelina - mama Cyprianka z ZD ur. 03.10.2008
Cypiskowe fotki
Cypiskowe filmy
Cypiskowe sukcesy
 
 
mama kubusia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 03 Kwi 2008
Posty: 1573
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-11-04, 22:59   

Pozwolę sobie się wtrącić, choć tego nie lubię.
Tusiu masz rację- macie problem, ale dlatego, że chyba do końca siebie nie czytacie ze zrozumieniem.
W tej całej dyskusji chodzi o to, o czym Iga napisała.
Że nie wiadomo dlaczego pieluchy, które normalnie w sklepie kosztują 40zł, nagle jak ma za nie zapłacić NFZ kosztują 100zł.
Do tego powstaje też pytanie dlaczego NFZ nie refunduje lepszych pieluch np.Pampersów wartych w sklepie 60zł?
Wydaje mi się czasami, że tak samo jest z cenami za turnusy. Ośrodki wykorzystują to, że rodzice zazwyczaj płacą za nie pieniędzmi z PFRONu lub 1%. Jakby nie było takiej możliwośći ceny na pewno byłyby niższe.
Mam nadzieję, że nie namieszałam w tej dyskusji.
_________________
Ania- mama Kubusia 19.01.2008
 
 
dorota3 
trajkotek
JULCIA


Wiek: 51
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 2182
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-11-05, 17:02   

Ja w moim sklepie zawsze kupuję pampersy ,bez najmniejszego problemu.
Dopłacam 81 zł za 3 miesiące.
_________________
Dorota mama Oli 24 lat , Julci ur(27.02.2008)z zd i Krzysia ur.23.07.2010.




https://www.facebook.com/julciakontrabialaczka
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-11-05, 19:06   

mama kubusia napisał/a:
Pozwolę sobie się wtrącić, choć tego nie lubię.
Tusiu masz rację- macie problem, ale dlatego, że chyba do końca siebie nie czytacie ze zrozumieniem.
W tej całej dyskusji chodzi o to, o czym Iga napisała.
Że nie wiadomo dlaczego pieluchy, które normalnie w sklepie kosztują 40zł, nagle jak ma za nie zapłacić NFZ kosztują 100zł.
Do tego powstaje też pytanie dlaczego NFZ nie refunduje lepszych pieluch np.Pampersów wartych w sklepie 60zł?
Wydaje mi się czasami, że tak samo jest z cenami za turnusy. Ośrodki wykorzystują to, że rodzice zazwyczaj płacą za nie pieniędzmi z PFRONu lub 1%. Jakby nie było takiej możliwośći ceny na pewno byłyby niższe.
Mam nadzieję, że nie namieszałam w tej dyskusji.


Nie namieszałaś Aniu. Zgadzam się z Tobą. Też twierdzę, że ceny są zawyżone sztucznie, bo skoro mamy środki na dziecko na subkoncie to jest z czego wyciągnąć ale gdyby ceny były niższe nasze dzieci mogłyby więcej skorzystać. Też nie mogę się z tym pogodzić. Patrząc czasem na ceny turnusów nie mogę uwierzyć :-( .
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu