FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ośrodek Wiktoria Król w Radzyniu.
Autor Wiadomość
jglan 
cichosza

Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2009
Posty: 40
Skąd: Sławków, śląskie
Wysłany: 2012-07-19, 22:03   tak było w Radzyniu...

Witam wszystkich
Byłam na turnusie neurologopedycznym w Wiktorii Król w terminie czerwcowym ale nie miałam czasu podzielić się z wami moimi wrażeniami. A jest ich trochę i dobrych i złych. Po pierwsze nie było żadnego zakątkowicza, żadnego "zespolaka" w ogóle a szkoda, bo najbardziej na to liczyłam,na wymianę doświadczeń itd. To był nasz pierwszy turnus więc za bardzo nie mam do czego porównać więc po prostu opiszę co i jak. Pokoje były w pawilonie A, w miarę bym powiedziała, żadnych rewelacji ale ok. Uczestników było ok 15-18 dzieci. Tylko my byliśmy pełną rodziną, tak każde dziecko po jednym opiekunie miało. Dzieci były różne od zdrowych, które miały jedynie kłopoty z mówieniem po dzieci "bardzo uszkodzone". Jedzenie było super, zajęcia uważam , że też, najlepsze i najciekawsze z Magdą Zielińską-Stec - pedagogiem. Milenka z reh ruchowej miała: wirówkę, masaż i ćwiczenia indywidualne. Na turnusie była taką biegającą iskierką, wszyscy ją lubili. Dominiczka nazywali "Małym Buddą", bo on tylko w wózku jeździł, wszystkich obserwował, miał bardzo mało włosków na głowie, patrzył na każdego i filozofię miał wypisaną na twarzy. Do tego stoicki spokój hhahahah dobre dziecko on jest
Natomiast jeśli chodzi jeszcze o ośrodek: największy atut tego miejsca pozostał niewykorzystany: jezioro... pomost pozarywany, wózkiem wcale nie wjedziesz, za rękę z dzieckiem też strach, brzeg całkowicie nieprzygotowany, żadnej plaży, z jednej strony jakieś betony, z drugiej wysoki brzeg i gałęzi nawalone. Myśmy tylko tam kaczki i łabędzie chodzili karmić i jakiś gościu tak psa kąpał. Na sąsiedniej posesji jest zrobiona taka jakby plaża, o czywiście tam się rozłożyliśmy raz ale to jest teren prywatny. Pawilon D jest obecnie wysprzedawany, koszt tego pokoju z łazienką to 75000 do własnego remontu.
No i największa rozrywka naszych dzieciaków czyli plac zabaw porażka... wszystko stare, zardzewiałe, obdarte.
Ogólnie na turnusie nam się podobało ale powiniem być organizowany w innym miejscu. Jak macie jakieś pytania to piszcie.
_________________
Asia, żona Marcina i mama Milenki z ZD (4.08.2009r.) oraz Dominiczka (21.10.2011)
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-07-25, 08:54   

My od dwóch lat mówimy, że powinien ten turnus być organizowany w innym miejscu.

Jak widzę, nic się nie zmieniło na lepsze.. pawilon D miał być remontowany, tymczasem okazuje się, że jest wysprzedawany, do tego z pomostem nad jeziorem też nic nie zrobione, a to wielka szkoda... bo jezioro, pomost i kawałek fajnej plaży, byłyby w tym miejscu nie lada gratką dla dzieciaków i opiekunów... :tak: :tak: :tak:

Uważam, że potencjał tej okolicy jest nie wykorzystany :nie:

Szkoda, że tylko Wy byliście całą rodziną.. na naszym turnusie, rok temu, było nas z 6 całych rodzin chyba :tak:

A zajęcia z neurologopedą jak Wam się podobały?
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
AgnieszkaBJ 
mruczek


Wiek: 50
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-07-25, 21:47   Witam...

...z niepokojem czytam Wasze wpisy, ale ponieważ jedziemy tam za 3 dni, pozostaje mi wierzyć,że zajęcia z zespołem p.Miry Rządzkiej spowodują, że wszelkie niedogodności zejdą na drugi plan. Ale nie ukrywam, że mam wiele obaw...
Dzięki jednak tym wszystkim informacjom-myślę, lepiej przygotowałam się i "nastroiłam" na to co ewentualnie zastanę ;-)
Czy ktoś z Zakątka będzie na tym turnusie 29 lipiec-11 sierpień?
Pozdrawiam!
_________________
Agnieszka-mama Marysi ur. 15.02.2009
 
 
jglan 
cichosza

Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2009
Posty: 40
Skąd: Sławków, śląskie
Wysłany: 2012-07-26, 10:25   

o jaka szkoda AgnieszkaBJ że nie zgadałyśmy się wcześniej co do terminu,mamy dzieciaczki w podobnym wieku. Nie martw się, będzie ok. Zajęcia z całą kadrą są bardzo fajne, my logopedię mieliśmy z Mirą i kobietka umie przekazać swoją wiedzę. Pozostaje tylko ćwiczyć w domu a to już nam idzie o wiele gorzej :-( Głowa do góry, będzie ok. Jest tam pralka więcnie warto zabierać zbyt wielu ciuchów, trzeba tylko wziąć kilka spinaczy. Pokoje codziennie sprzątane - tzn podłogi i kosz na śmieci. Ogólnie ok. Pozdrawiamy
_________________
Asia, żona Marcina i mama Milenki z ZD (4.08.2009r.) oraz Dominiczka (21.10.2011)
 
 
jglan 
cichosza

Wiek: 42
Dołączyła: 21 Sie 2009
Posty: 40
Skąd: Sławków, śląskie
Wysłany: 2012-07-26, 10:31   

zapomniałam wspomnieć o pięknej okolicy, ośrodek jest położony wśród pięknych lasów, można spacerować do woli lub jeździć na rowerach, wmiasteczku obok w Sławie jest super deptak, porządna plaża, pomosty, zjeżdżalnie i wiele budek ze smakołykami, warto się tam wybrać któregoś dnia, są tam też duże sklepy jak biedronka a naprzeciwko niej super ciastkarnia z pysznymi lodami. Głogów też jest bardzo piękny, polecam!
_________________
Asia, żona Marcina i mama Milenki z ZD (4.08.2009r.) oraz Dominiczka (21.10.2011)
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-07-30, 21:38   

o tak.. lody pierwsza klasa :-D
i co mi się podobało najbardziej, drogowskaz na Wyspy Wielkanocne :spoko: :okular:

Warto w weekend wybrać się do Nowej Soli do Parku Krasnala :spoko: atrakcji dla dzieciaków co nie miara - pół dnia zabawy :tak:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu