FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie na turnus rehabilitacyjny?
Autor Wiadomość
gosiulkat 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 4143
Skąd: tychy
Wysłany: 2012-07-02, 23:07   

Na pierwszym miejscu oczywiście stawiam na terapie dla dzieci, a potem na lokalizację. To a centrum jest fajne ale drogie zadzwonię i zapytam czy jak pojadę z 2 dzieci czy dadzą jakąś zniżkę , no i też wszystko zależy też od tego czy dostaniemy dofinansowanie z pefronu i coś z 1% jutro będę dzwonić i pytać.
_________________
mama Wojtusia (*)ur. zm. 09.12.2007, Jasia 21.11.2008, Alusi z zd 28.04.2011
Alusia-malusia
Blog Alusi
 
 
yvette1984 
cichosza

Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: Tychy
Wysłany: 2012-08-06, 08:00   Polecany Ośrodek na wypoczynek z rodziną

Cześć Wszystkim :)...
Tak tu czytam, czytam, czytam... i nie mogę się odnaleźć w tych tematach.

Mam pytanie dla już doświadczonych "turnusowiczów".

W przyszłym roku chcieliśmy się wybrać całą rodzinką na wakacje, na turnus. Chciałam, żeby to było bezwzględnie morze.
I teraz tak: ja + mąż, Kamil będzie miał niecałe 5 lat i prawdopodobnie do tego czasu będzie mu jeszcze potrzebny wózek (zaczyna chodzić ale z pomocą), no i mała Pati (myślę że w przyszłym roku spokojnie będzie poruszać się bez wózka na mniejszych dystansach, będzie miała 2 latka).

Czyli jest nas 4 osoby...
Co do wymagań, to w zasadzie chciałabym żeby jakieś fajne zajęcia były dla Kamila, też bez przesady, grunt żeby była rehabilitacja i logopeda.
No i cena, wiadomo, nie wiem czy się załapiemy na dofinansowanie z PFRONu, bo z tym jest w naszym mieście kiepsko. Trzeba będzie działać na początku roku.
Jeszcze widziałam, że niektóre ośrodki kasują za co się da: parking, dziecko do 3 lat itp. No znowu bez przesady :/... Bo zaraz się okaże że bardziej opłaca się pojechać na zwykłe wakacje i wziąć sobie na rehabilitację rehabilitanta z okolica 3 x tyg...

Pomożecie ??
_________________
Iwona, mama Kamisia z ZD (05.10.2008) i Patrycji (08.09.2011)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2012-08-06, 08:37   

Iwona, być może tutaj znajdziesz odpowiedź ---> Gdzie na turnus rehabilitacyjny?
Ale wiesz ... masz chyba dobry pomysł, bardziej opłaca się pojechać na zwykłe wakacje a zamiast wizyt u logopedy (którą ma pewnie przez cały rok) zafundować synkowi w ramach ćwiczeń logopedycznych lizanie lodów i bitej śmietany z gofrów.
A nudną rehabilitację zastąpcie spacerami brzegiem morza, bieganiem, skokami przez fale, zabawami w piachu :-)


(ten wątek o scalenia)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-08-10, 15:10   

Popieram rozwiązanie Alicji. Też pojechaliśmy w tym roku na zwykłe wakacje, bez żadnych zajęć. Marceli maszerował po lesie i po plaży, szalał na placach zabaw, chodził po murkach i rano i wieczorem jadł kiełbaski (stołówkowe jedzenie :okular: ). Dzisiaj rehabilitantka była zachwycona przyrostem mięśni i sprawności fizycznej. Mimo że moje dzieci przez cały rok dużo czasu na dworze spędzają, wakacje tak bardzo je wzmocniły.

Edit: Marceli miał sporo rehabilitacji (2x w tygodniu) i zajęć pedagogicznych i logopedycznych w ciągu roku. Gdyby takiej możliwości nie było, to też bardzo zależałoby mi na turnusie.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-08-10, 20:34   

Mewa, gdzie chodzisz z Marcelem na rehabilitację?
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2013-01-15, 09:27   

Google nie boli ;-) . Tylko wolę zapytać tutaj, może ktoś zna coś z własnego doświadczenia. Ośrodek nad morzem, las i województwo pomorskie.
Podróżniczki podpowiedzcie coś :-) .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
RENIA 
gaduła
renia129


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 500
Skąd: pomorskie/Łupawa
Wysłany: 2013-01-15, 16:12   

Grażyna ja Ci polecam Jarosławiec" Panoramę Morską" lub "Arkę" a w Łebie "Mazowsze" ośrodek położony nad samym morzem
_________________
Mama Celinki ZD (7.12.2000) Martynki19
Paulinki76
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2013-01-15, 16:22   

Grażyna może Karwia? Nie wiem jakie warunki mają ośrodki, ale miejscowość mała, spokojna. Do plaży niedaleko, łagodne wejścia, głównym wejściem można wózkiem dojechać na plażę.
Są turnusy tutaj 3 ośrodki
2 lata temu spotykaliśmy się z grupą dorosłych zespołowców - byli z opiekunami na turnusie.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9695
Skąd: Dębica
Wysłany: 2013-02-23, 18:38   

<<<< Stąd

Beatta. Wybrać turnus jest naprawdę trudno, szczególnie dla tak małego dziecka. Ja osobiście pojechałabym tam, gdzie jest dużo rehabilitacji ruchowej.
Masz do wyboru Jadowniki, Zabajkę, Michałkowo, 12 Dębów. Jak jesteś podopiecznym Zdążyć z Pomocą możesz zapisać się na turnus u nich. Możesz skorzystać z darmowego turnusu w Centrum Zdrowia Dziecka. Pod warunkiem, że lekarz zleci Ci rehabilitację ruchową i na przykład SI, ponieważ reszta zajęć nie jest za specjalna. Koszt, to koszt hotelu około 1000 zł. Reszta turnusów w granicach 5 000, Jadowniki 2 500. Michałkowo - nie mam pojęcia.

Istnieje możliwość pojechania na turnus stacjonarny do Acentrum i Elfa. Wychodzi o połowę taniej. Jednak nie wszystkie zajęcia będą odpowiednie dla Twojego dziecka.

Najlepiej to znajdź u siebie gabinet rehabilitacyjny z rehabilitantem, który pracuje NDTBobath, czy metodą Vojty (może masz możliwość w szpitalu), weź skierowanie od lekarza rodzinnego i masz dwa tygodnie codziennej rehabilitacji.

Jeżeli w Burym Misiu będzie rehabilitant i będziesz mieć codziennie godzinę zajęć Bobathami, do tego jakieś zajęcia rozwijające. To bym się zastanowiła czy nie jechać.

Ale to moje zdanie, niekoniecznie słuszne.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2013-02-23, 18:50   

Iga, bomba zdanie, bomba odpowiedź, Twój post jest bardzo pomocny dla "maluszkowych" mam, należy Ci się "pomagam" bez dwóch zdań!
:*
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
beatta 51 
cichosza

Wiek: 53
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 39
Skąd: lublin
Wysłany: 2013-02-23, 21:52   

Iguś dzięki trochę przejaśniało mi w głowie. Tak naprawdę co cały czas jeszcze błądzę dzięki
 
 
ewina 
milczek


Wiek: 49
Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 13
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2013-02-27, 16:30   

a macie może namiary na organizatorów takich turnusów gdzie jeżdżą dzieciaki z zespołem? Dzwoniłam dzisiaj do Bardziej Kochanych, ale tam niestety nie odpowiada nam termin :(
_________________
Ewa - mama Majki (22.12.2001) i Igi z ZD (10.01.2003), żona Marka :)

co nas nie zabije, to nas wzmocni
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-02-27, 16:35   

Tutaj--> klik znajdziesz wątki z ośrodkami (np. Jadowniki, 12 Dębów, Rusinowice i wiele innych)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
ewina 
milczek


Wiek: 49
Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 13
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2013-02-27, 17:20   

boszszsz, taki człowiek zakręcony - pod nosem ma a szuka :D dziękuję Ci bardzo :)
_________________
Ewa - mama Majki (22.12.2001) i Igi z ZD (10.01.2003), żona Marka :)

co nas nie zabije, to nas wzmocni
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2013-02-27, 18:03   

Sprawdź jeszcze w stowarzyszeniu Na tak.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu