FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Prężenie i krztuszenie się podczas jedzenia
Autor Wiadomość
jolka1982 
mruczek


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 145
Skąd: okolice Wrocławia
Wysłany: 2012-12-04, 21:50   Prężenie i krztuszenie się podczas jedzenia

Piszę, bo nie wiem co mam zrobić. Od jakiegoś czasu moja 2,5 miesięczna córcia podczas jedzenia pręży się i krztusi. Jeszcze do niedawna zdarzało się to jej przy jednym, góra dwóch posiłkach w ciągu dnia, ale od kilku dni dzieje się tak podczas każdego karmienia, mała pręży się, czerwienieje i krztusi. Martwię się tym bardzo. Do tej pory do butelek używałam smoczków Avent, dzisiaj kupiłam Nuka, ale nic to nie dało. Wydaje mi się że malutka może mieć wzdęcia brzuszka, ale pewności nie mam. Proszę zakątkowi rodzice o pomoc.
_________________
Jolanta - mama Natki z ZD ur. 12.09.2012r i Julii ur. 19.12.2008r.
http://szczescia-dwa.blogspot.com/
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2012-12-04, 22:21   

A smoczki jakiego rozmiaru? Madzi na poczatku mleczko podawałam z "1", tych do herbatek, bo też sie krztusiła, po prostu za szybko leciało z innych smoczków. Zanim dopasowałam jej smoczek to chyba z miesiąc minął. A to sie pojawiło nagle, czy wcześniej tez tak było (no fakt, napisałas, ze wzesniej nie było tak cząsto :oops: )? Nasze dzieci często mają problemy ze ssaniem. Jakie mleczko podajesz? Czy Ona sie pręży tylko podczas jedzenia? Czy później też? Bo gdyby chodziło kolki czy wzdęcia, to by się prężyła nie tylko podczas jedzenia.
Mogą byc różne przyczyny - niewygodna pozycja, za gorąco (mój mały gigant jak je to muszę niemal do rosołu go rozbierać, bo zaraz wariuje jak mu gorąco na moich kolanach), niewłaściwy smoczek, za ciepłe mleczko, ząbkowanie (właśnie przerabiam - masakra ;/ ), afta lub inna pleśniawka w buzi, chore gardełko, ból uszek... A czy córcia ssie smoczek? Taki zwykły smok? Jeśli tak, to ból uszek możesz wykluczyć. Popatrz dokładnie w buzi, czy nie ma białych plamek (afty), bo na ząbki to chyba za wcześnie. A jeśli nic nie wyjaśnisz to zapytaj logopedy :spoko: No i podczas jedzenia pomacaj brzuszek, czy twardy i napięty :tak:
Nic więcej mi do głowy nie przychodzi....
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu