FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Miłorząb japoński - ginko
Autor Wiadomość
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2010-03-16, 14:02   

Więc co tak naprawdę robić jeśli lekarze nie maja o tym pojęcia.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2010-03-16, 14:07   

Poinformować, a najlepiej dać do ręki wydruk badań. Można też zrobić prywatnie EEG (u nas koszt 120 zł) i dać wynik do interpretacji neurologowi. Jak jest ok to znaczy, że nic się nie dzieje.
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2010-03-16, 22:42   

Umówie się do neurologa,i poprosze jednak o skierowanie na badanie EEG,tylko zastanawiam się jak ja zrobie te badanie mojej córce,bo ostanie miała robione jak miał około 2 lat i to była masakra,a teraz ma 5 i nie spi cały dzień i to jest nie możliwe żeby ją uśpić. :nie:
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2010-03-17, 09:00   

My chodzimy teraz prywatnie, bo jet możliwość zrobienia badania późnym wieczorem, albo w nocy. Za dopłatą to nawet przyjeżdżają do domu. Zwróć uwagę, żeby ośrodek miał czepki, a nie takie śmieszna gumki na głowę. Nam przez to nie udało się zrobić pierwszego najważniejszego badania, ponieważ mała cały czas płakała, bo ją to ciągnęło za włosy.
 
 
meteor 
mruczek


Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-26, 21:46   

hey.mam pytanie chciałbym zakupić dla naszego synka preparat Ginkgo Biloba Extract.z tego co czytam na forum najlepszy jest ze Stanów w płynie bez alkoholu.nasz synek ma 4 miesiące jeszcze sie nie konsultowałem z neurologiem o możliwości podania tego preparatu.jednak chciałbym uzyskać informacje w jaki sposób mógłbym ten preparat zamówic ze Stanów,chyba że mógłby ktos odsprzedać??
 
 
pyskab 
cichosza

Dołączyła: 15 Sty 2009
Posty: 19
Skąd: Będzin-Clonmel
Wysłany: 2011-12-01, 22:30   

Polecam stronke (...) paczka przychodzi poczta.

Wpisy o charakterze reklamowym mogą być umieszczane wyłącznie przez osoby aktywne na forum, biorące udział w innych dyskusjach i mające napisanych minimum 50 postów.


Regulamin forum

Alicja
_________________
mama cudownej Juleczki-Krupeczki 08.11.2008
http://www.garnek.pl/pyskab
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-12-02, 13:45   

Na portalu znalazłam artykuł Zespół Downa - jest szansa na lek ------> tu, w którym jest ostrzeżenie przed podawaniem miłorzębu japońskiego na własną rękę. Chyba o nim już zapomnieliśmy, a może coś się zmieniło od czasu jego publikacji?


Cytat:
Nie próbować na własną rękę

Podobnie jak PTZ na myszy chore na zespół Downa działała również inna substancja: bilobalid. Jest to związek obecny w liściach drzewa - miłorzębu dwuklapowego. Naukowcy podawali go myszom dożylnie.

Suplementy diety zawierające bilobalid są dostępne bez recepty, ale naukowcy z Uniwersytetu Stanforda ostrzegają, by nie próbować leczyć chorych na zespół Downa na własną rękę. Badacze muszą najpierw ustalić, jaka dawka substancji jest dla ludzi najodpowiedniejsza. Badania na osobach chorych na zespół Downa rozpoczną się wkrótce.

Dopiero wyniki doświadczeń na ludziach pokażą, czy lekarstwo będzie skuteczne. Gdyby się okazało, że działa, byłaby to rewelacja. -Tyle innych leków testowano u ludzi cierpiących na zespół Downa bez żadnego skutku - mówi Craig Garner, który kierował doświadczeniami. -Nasze badania stwarzają zupełnie nowe możliwości leczenia ludzi z zespołem Downa.

Oprócz naukowców z Uniwersytetu Stanforda w opisanych wyżej badaniach brali udział specjaliści ze Szpitala Dziecięcego Lucile Packard. Te dwa ośrodki naukowe powołały w roku 2003 Centrum Badań nad Zespołem Downa, którego kierownikiem jest właśnie Craig Garner.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-01-02, 22:32   

Wieści od Jarka klik
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu