FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ranking lekarzy - Poznań i okolice
Autor Wiadomość
gregona 
mruczek


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 75
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-03-10, 18:14   Ranking lekarzy - Poznań i okolice

Doświadczenie ostatnich miesięcy czyli od momentu urodzin Antośka utwierdza mnie w przekonaniu, że należy zrobić ranking lekarzy tych do których warto iść jak i których omijać szerokim łukiem. Wiadomo, że ocena może być bardzo subiektywna, bo lekarz też człowiek i raz może mieć lepszy raz gorszy nastrój. Ale jeśli jego niekompetencja jest rażąca to nie sądzę by miało to się zmienić nawet gdyby wygrał w lotto ;] Czasem cieszę się, że Antek nie słyszy bo te głupoty którymi niektórzy mnie uraczyli mogłyby wpłynąć negatywnie na jego psychikę ;] (Nie)stety trafiliśmy do wspaniałego człowiek i syn jednak zacznie słyszeń dzięki aparatom słuchowym, więc dobrze by było wiedzieć gdzie możemy posłuchać czego konstruktywnego dla odmiany po "ma Pani dałna to czego Pani się spodziewała".
Moja propozycja jest taka.
Piszemy (w tym wątku) specjalizację, imię i nazwisko lekarza, lokalizację jego praktyki oraz ocenę. Zbierzemy to w całość i zyskamy kompendium wiedzy dla wszystkich zainteresowanych. Co o tym myślicie?
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2013-03-10, 19:13   

Georgia, taki temat już mamy :tak:
Możesz dopisać swoich polecanych lekarzy tutaj :arrow: Polecani specjaliści z Twoich stron - zbieramy namiary
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Makowa 
mruczek

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Lut 2012
Posty: 102
Skąd: pow. poznański
Wysłany: 2013-03-10, 21:29   

Niby mamy, ale szczerzę mówiąc trudno jest znaleźć coś w tym wątku. Trzeba czytać całość za każdym razem kiedy się czegoś szuka, a wyszukiwarka też nie zawsze pomaga. Ja już też myślałam czy nie dałoby się zrobić tego w pliku, żeby było przejrzyście i wg miast lub województw (jest na portalu, ale to trochę mało). Zbiór powinien też zawierać ośrodki reha, bo czasem szukamy nie tyle konkretnego specjalisty znanego z nazwiska, ale samego ośrodka/instytucji.
_________________
Mama Heli (ur. 10.09.2010 r.) i Brunona z ZD (ur. 24.05.2012)
 
 
gregona 
mruczek


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 75
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-03-10, 21:50   

Ja się zgadzam, że trudno w tamtym wątku coś znaleźć, bo trzeba szukać. Kiedy urodził nam się Antoś kompletnie nie wiedziałam jak się odnaleźć. Pomogła mi na początku Honka za co gorąco dziękuję. Nie ukrywam, że nadal biegam po lekarzach (pewnie jak większość z Was). Rehabilitantka poszła na "ciążowe" i Antoniem zajmuje się przeładowana pracą inna i nie jestem zadowolona. Wciąż czegoś szukam. Są osoby, które też się przeprowadzają i nagle stają przed dylematem gdzie, do kogo itd. Ze słuchem teraz biegałam, aż trafiłam z polecenia mojej położnej na Grunwaldzką, o czym napisałam w poście o słuchu. Są też lekarze, których radzę gorąco omijać z daleka i też warto o tym sobie powiedzieć. Bo część z nas kogoś znajdzie i pytamy "a słyszałaś o tym i o tym". Co do tego rankingu -obliguję się, że to co zostanie zapisane mogę wklepywać na bieżąco by mieć taką listę pod ręką - zamieściłabym ją na samym końcu wątku lub rozsyłała e-mailem. Tak jeszcze myślę, że przydałoby się dopisywać czy dany specjalista jest na NFZ czy przyjmuje prywatnie.
 
 
baronek 
złotousty
moderator


Pomogła: 16 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 04 Sty 2011
Posty: 5809
Skąd: Budziska/Warszawa
Wysłany: 2013-03-11, 07:39   

Usystematyzowane namiary (zebrane m.in. z forum) do różnych specjalistów w różnych regionach Polski znajdziecie na zakątkowym portalu, :arrow: tutaj
_________________
Marta - mama Krzysia (ur. 8 lipca 2008) i Julka z zD (ur. 27 października 2010)
 
 
Makowa 
mruczek

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Lut 2012
Posty: 102
Skąd: pow. poznański
Wysłany: 2013-03-11, 10:50   

Tak, ale jak już pisałam to trochę mało, np. jest tam tylko trzech logopedów, a wieku specjalności nie ma wcale
_________________
Mama Heli (ur. 10.09.2010 r.) i Brunona z ZD (ur. 24.05.2012)
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-03-13, 23:19   

Makowa, bo może po prostu nie ma kogo polecać? Ja to mogłabym polecić jedynie endokrynologa, o którym już była mowa..
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
Makowa 
mruczek

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Lut 2012
Posty: 102
Skąd: pow. poznański
Wysłany: 2013-03-13, 23:25   

Nie zgadzam się, tzn. ja mam inne podejście. Uważam, że kompetentnych nie brakuje, ale trzeba się nimi chwalić i polecać. I pewnie jeszcze się odezwę, jak tylko do Poznania wrócę i nasze boje i poszukiwania rozpocznę na nowo...
_________________
Mama Heli (ur. 10.09.2010 r.) i Brunona z ZD (ur. 24.05.2012)
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-14, 16:38   

Chciałam tylko zasugerowac, ze na portalu polecamy tylko lekarzy, których polecą Zakątkowicze. Zatem ilość informacji na portalu zależy od ilości poleceń lekarzy :-) Jeśli jest ich mało, to albo nie ma tylu dobrych, albo nie dzielicie się wiedzą ;-)
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2013-03-14, 17:25   

Makowa napisał/a:
I pewnie jeszcze się odezwę, jak tylko do Poznania wrócę i nasze boje i poszukiwania rozpocznę na nowo...


no to czekamy na Twój powrót i Twoje polecenia.

myślę, też , że ten wątek jest niekonieczny z racji istnienia "polecanych specjalistów...", wnosi lekki nieład :tak:
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
gregona 
mruczek


Wiek: 43
Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 75
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-03-23, 20:18   

to jeśli wątek wprowadza w błąd to można go usunąć, także tu prośba do moderatora (choć i tak uważam, że nadal nie ma jednej ścisłej listy, co chwilę ktoś pyta o jakiegoś specjalistę :( zresztą podobnie jak ja...)
 
 
Honka 
gaduła


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 289
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-03-25, 12:34   

No właśnie – jak dla mnie wątek ok.
I chciałabym skorzystać.

Otóż – szukam okulisty dziecięcego na NFZ – no i jak się uda to żeby był dobry…
( nasza dotychczasowa lekarka, uważana za dobrą, wśród mam w poczekalni chce nas skasować 150zł.
Na nfz znosiłam, że była bardzo niesympatyczna, ale jak mam oddać tyle forsy, to niech ze mną lekarz jak z człowiekiem rozmawia…)

I II pytanie za 100 pkt – jak zrobić żeby dostać się pod nóż najlepszego kardiochirurga na szpitalnej w Poznaniu…

Będę wdzięczna za info
_________________
mama :arrow: Adrianny z ZD ur. 31.01.2012
 
 
monika_szy 
mruczek

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Lis 2011
Posty: 102
Skąd: poznań
Wysłany: 2013-03-25, 14:59   

Ja polecam dr Burdajewicz(ma 2 nazwiska a namiary zawsze sciągam z netu.gdzieś przy placu Wolności jest gabinet przeniesiony ze Składowej)Terminy zawsze odległe o 2-4 miesiące ale zawsze można bardzo poprosic może dla naszych dzieci zrobią wyjątek. Jak Łuki miał gradówkę przyjęli bez czekania.

No i oczywiście do kardiochirurga najlepiej do samego prof Wojtalika. Może umówić się przez sekretarkę lub gabinet prywatny i ....poprosić. Może się uda choć nie wiem czy na dzisiaj to możliwe.Ręce"złote"oby się udało.
_________________
Monika mama Łukasza lat 13 z ZD
 
 
Honka 
gaduła


Wiek: 42
Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 289
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-03-28, 08:52   

dzięki za info
okulistyka nieczynna - a przynajmniej rejestrować się można od 08 kwietnia ;(((
Pozdrawiam i kombinuję jak tu zrobić żeby było dobrze;)
Ale jeśli ktoś ma namiar na okulistę jeszcze to będę wdzięczna;)))
_________________
mama :arrow: Adrianny z ZD ur. 31.01.2012
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2013-03-28, 09:12   

Honka my chodzimy do dr. Fojut na Jasielska do kliniki św Jerzego.
Oni tam przyjmują tez na NFZ a prywatna wizyta kosztuje ok 100zł
Pani doktor bardzo fajna, Dawida jak był pierwszy raz rzeczowo przebadała, dwa razy miał zakraplane oczy, dno oka, szukał kotka na tych metalowych plakietkach, wodził wzrokiem za zabawką i wiele innych badań ale zapomniałam nazwy.
tel: 61 844 27 27
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu