FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dofinansowanie z PFRON- u
Autor Wiadomość
Lusi 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 1619
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-04-07, 17:53   

Nieprawda, ponieważ nasze zakątkowe dzieciaki jeżdżą na turnusy z dofinansowaniem nie mając roczku.
O dofinansowaniach do turnusów ze środków PFRON i nie tylko dyskutujemy :arrow: w tym wątku
_________________
Liski_5 to Lusi, Lisu (vel magura) i nasze Liski-urwiski Paweł (09.07.2004), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (22.09.2010)
  
 
 
romaya 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 3402
Skąd: Łomża
Wysłany: 2010-04-07, 17:55   

Nam też tak mówiono, a kiedy poprosiłam o przepis, pani się wycofała i wniosek przyjęła. Na początku wręcz twierdziła, że "nikt pani tak małego dziecka nie przyjmie na turnus" :lol:
_________________
Magda, mama Majki (02.02.2004) i Filipka z zD (29.05.2009)
Fifi podbija świat
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2012-06-09, 11:58   

eBIFRON to nowa elektroniczna publikacja Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych. Informator, dostępny na stronie internetowej PFRON, skierowany jest do wszystkich zainteresowanych tematyką niepełnosprawności.
>>>>> czytaj dalej
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2012-08-08, 12:07   

Nie wiem, czy słyszałyście o programie PFRON-u Aktywyny samorząd . Może komuś się przyda.

Cytat:
Formy wsparcia przewidziane i opisane dalej w programie adresowane są do uprawnionych osób fizycznych. Dotyczą likwidacji barier ograniczających społeczne i zawodowe funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. Program obejmuje następujące obszary wsparcia:

obszar A – pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
obszar B1 – pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem,
obszar B2 – pomoc w zakupie urządzeń lektorskich,
obszar B3 – pomoc w zakupie urządzeń brajlowskich,
obszar B4 – dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu komputerowego i oprogramowania lub urządzeń lektorskich albo brajlowskich,
obszar C – pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
obszar D – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
obszar E – pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,
obszar F – pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2012-08-10, 19:19   

Szkoda, ale chyba z tego programu nasze dzieci nie skorzystają, a jeśli już to niewiele osób. Mogli ponowić dawnego "uczeń na wsi" :okular:
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2013-03-22, 23:23   

W tym roku rusza Pilotażowy program „Aktywny samorząd”
Jak na razie niewiele wiadomo, ale samorządy już dostały formularz wystąpienia w sprawie przyznania środków na jego realizację. Warto zainteresować się w swoim PFRONie o ten program (komputer, oprogramowanie)

W ramach tego programu można będzie uzyskać:

Cytat:
Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową:
Obszar A – likwidacja bariery transportowej:
Zadanie 1 - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
Zadanie 2 – pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,
Obszar B – likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym:
Zadanie 1 – pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,
Zadanie 2 – dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania,
Obszar C – likwidacja barier w poruszaniu się:
Zadanie 1 - pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
Zadanie 2 – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
Zadanie 3 – pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne,
Zadanie 4 – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny,
Obszar D – pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej.

Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Moduł III – szkolenia kadr samorządów oraz organizacji pozarządowych z zakresu problematyki niepełnosprawności.

Źródło
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2013-03-25, 11:14   

Witam. Nie wiem gdzie to napisać. Miałam zamiar kupić, ( a jeśli kupie to za własne pienidze) Bartoszowi rower trójkołowy ( moze ktoś wie czy naszym dzieciom należy sie taki rower???? Bartosz jest sprawny ruchowo, ale nie nauczył sie jeżdzić normalnym rowerem ma zaburzoną koordynację ruchową. niema prawidłowej równowagi, i ja wiem że ten rower jest mu potrzebny, bo ma mniejszy ale wyrasta z niego, i dziś byłam, to nie wiem czy mu sie należy nie chodzimy na żadną rehabilitację ruchową. Musi byc jakaś dydsfunkcja ruchu, to on nie ma, jaki lekarz mi napisze że jest potrzebny. :cry: :-x . JAk myślicie jest po co chodzić i składać. ???????????
Rower nie - turnus nie to co mu się należy w szkole też pod górkę. Ręce nieraz opadają. Pozdrwiam wszystkich.
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-03-25, 12:02   

Kasia, jeżeli tylko uważasz, że dziecku rower jest niezbędny, przyda się w rehabilitacji to nie ma się nad czym zastanawiać,pytać, dopytywać pań urzędniczek czy się należy czy nie tylko zebrać potrzebne papiery i złożyć wniosek :tak:
Myślę, że każdy lekarz rehabilitacji medycznej lub neurolog napisze, że rower trójkołowy jest wskazany w rehabilitacji-przecież to oczywista oczywistość ;-)
Jeśli rzeczywiście masz problem, nie wiesz jak się do tego zabrać to zadzwoń może do tej firmy klik.W swojej ofercie mają rowery trójkołowe i wg reklamy na stronie pomagają załatwić formalności.
Powodzenia :spoko:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2013-03-25, 12:10   

Dzięki Alicjo. Dziś byłam w CPR, i tak troche mnie Pani zbyła z tropu, Bartosz ma rower ale jest juz za mały i tak pomyslałam że jeśli jest taka możliwość, to bym mu zmieniła, jeszcze zobacze u koleżanki jak on by sobie dawał radę, na takim rowerze juz dla dorosłych. Powiedziała że w każdej chwili taki wniosek można wziąść i pozałatwiać i złożyć. Po świętach się za to wezmę. :prosze: :prosze:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-03-25, 12:45   

kasia551210 napisał/a:
Dzięki Alicjo. Dziś byłam w CPR, i tak troche mnie Pani zbyła z tropu,


Panie chyba przechodzą specjalne szkolenie jak skutecznie pozbyć się petentów, częstą formułka jest : No wie Pani, może i się należy, ale nie warto składać wniosku, bo i tak nie mamy pieniędzy. :]
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2013-03-25, 15:11   

Kasiu, jeśli "ma zaburzoną koordynację ruchową. niema prawidłowej równowagi," jak sama napisałaś to chyba są wskazania do takiego roweru.
Zresztą ja np. pisałam o dofinansowanie roweru rehabilitacyjnego, bez słowa trójkołowy, bo według mojego PCPR należy się na sprzęt rehabilitacyjny domowy, a rower trójkołowy jest do jeżdżenia poza domem. Bez komentarza :cool2: . Czyli co PCPR to obyczaj ;-) .
Zaświadczeniem lekarskim był świstek podpisany przez lekarza rodzinnego: "wymaga sprzętu w postaci roweru rehabilitacyjnego" czy coś w tym stylu jednozdaniowo.
Składaj :tak: .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-03-25, 15:19   

Wyczytałam na innym forum, że kobitki składają wniosek na rower trójkołowy "na likwidację barier technicznych" ( rower niestacjonarny i nie kawalifikuje się do sprzętu rehablitacyjnego)

Ale jak Graża napisałaś co PCPR to inna interpretacja przepisów.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2013-03-25, 19:00   

Moje dziewczyny maja rowery z bocznymi kołami amortyzowanymi i w sumie jestem zadowolona. Nie bardzo mam porównanie z trzykołowym, nasz jest taki:
_________________
Kala 16 lat, Kasia 15 lat i reszta towarzystwa
  
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-03-25, 19:02   

Rower od p. Misiarza?
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2013-03-25, 19:03   

Tak, od Misiarza.
_________________
Kala 16 lat, Kasia 15 lat i reszta towarzystwa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu