FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa
Autor Wiadomość
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-06, 08:43   Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa

Witam. Mam pytanie odnośnie testów robionych dzieciom tą metodą, ile razy je robicie i przez kogo powinny być robione. Nasz logopeda chce przeprowadzić Marcinkowi po raz drugi, ja się nie zgadzam bo boję się że okaże się jak bardzo jest zaniedbany synek i że za mało z nim pracuje... Jeśli już jest założony podobny temat, proszę o przekierowanie.
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
hoobs
nawijacz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-06, 09:46   

Ja przez rok chodziłam co 2-3 m-ce na kontrole do Poradni Rehabilitacyjnej przy szpitalu na Wrońskiego. Za każdym razem był tam oceniany wg tej metody. Czemu się obawiasz? Przecież oni nie robią tego, żeby wytykać Ci błędy. Wręcz przeciwnie możecie wspólnie pomyśleć nad tym co można usprawnić, jakie ćwiczenia zrobić , aby poprawić którąś z funkcji psychomotorycznych dziecka. To tylko obserwacja, analiza i interpretacja zachowania dziecka. Ja chciałam wiedzieć jak Patryk jest oceniany, na jaki wiek. Niektóre funkcje były znaczenie opóźnione (np. wiek chodzenia), ale przecież to jest wpisane w zespół. Przestałam tam jeździć jak wróciłam do pracy, ale później w PPP też był diagnozowany tą metodą.
Poza tym zgadzając się na te badania w tamtej poradni przysłużyłam się do kolejnych badań nad rozwojem dzieci z zD. Nie obawiaj się przecież i tak sama najlepiej wiesz z czym Marcinek sobie radzi, a z czym gorzej. A po latach już się nie pamięta, co robił w którym m-cu, w razie potrzeby zawsze można zaglądnąć do dokumentów :)
_________________
Basia - mama Patryka z zD (06.07.2010) i Kacpra (17.07.2015).
---------------------------
"W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-09-06, 13:21   Re: Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa

miecio napisał/a:
ja się nie zgadzam bo boję się że okaże się jak bardzo jest zaniedbany synek i że za mało z nim pracuje... .


Miecio... ja Cię proszę...
Jak możesz mieć z tego powodu wyrzuty?
Pracujesz tyle ile możesz, na ile pozwalają Ci fundusze i koniec kropka!
Dziecko kochane i akceptowane w rodzinie nigdy nie będzie zaniedbane.

Mam koleżankę, ktora ze swoim dzieckiem z zD nigdy nie była na żadnej szeroko rozumianej rehabilitacji, na turnusie.I w niczym to dziecko nie jest gorsze ani lepsze na tle innych dzieci zD w jej wieku.

Kochajcie się i bądźcie szczęśliwi :tak:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
agakomadowska 
trajkotek


Wiek: 52
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 1584
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-07, 21:41   

Moniko nie obawiaj się tej metody badania dziecka. Ja Oliwię zgłaszałam w Promyku dobrowolnie, bo były prowadzone kursy dla terapeutów przez panią doktor z Niemiec. Czasami słyszałam ochy i achy, a kiedyś, że Oliwia mówić nie będzie. Oliwia mówi postępy są, małymi kroczkami do przodu, bo ma problemy ze słuchem.
_________________
Agnieszka,mama Adrianka (31.01.2003) i Oliwki zD (08.01.2007)
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-09, 09:24   

Wyrzuty mam bo i depresje mam.. Zajęć mamy niby dużo, średnio 7,8 w ciągu tygodnia... trochę na fundusz trochę prywatnie i w WWR. W tygodniu pracuję raz 8 godzin i w każdy weekend i święta po 12 godzin. Pozostały wolny czas to obowiązki domowe i opieka nad małym. Niby czasu dużo a tak naprawdę niewiele.... Często nie chce mi się robić tego co terapeuci zadają do domu, szczególnie nasza pani logopedka p.Asia.. Z różnych powodów.. zmęczenia, braku czasu lub motywacji. Pomaga mi mąż, teściowa raz w tygodniu na 3,4 godziny.I tyle. Czuję, że jestem złą matką gdy słyszę pytanie" co nowego Marcinek się nauczył w tym tygodniu".. Robić papa i bić brawo uczyłam go pół roku, reszta też idzie z trudem. Na teście wyjdzie jak bardzo jest opóźniony bo za mało z nim pracuje. A czuję że nie dam rady więcej :cry:
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-09-09, 09:44   

Moniczko musisz zrozumiec jedno, że samą pracą z Miecia orła nie zrobisz. Ma tu znaczenie przede wszystkim jego potencjał z jakim się urodził. Owszem pewne rzeczy można wypracować, wspomóc go, żeby coś nasze dzieci zapamiętały trzeba dużej ilości powtórzeń, ale to nie wszystko.

Czy byłabyś szczęśliwsza gdybyś jeszcze więcej z nim pracowała? Pamiętaj, że Miecio będzie jaki będzie i nie możesz Jego ani siebie katować niezliczoną ilością godzin.

Macie też mieć czas na zabawę i na wspólne spacery. Miecio ma mieć też normalne dzieciństwo.

Mnie też nie raz przeleci przez głowę, że nie ćwczę z Zuzą w domu i mówię moim terapeutom, że nie mam czasu i wiedzą, że tego nie robię (wiem, może to i błąd), ale jak jest słońce wolę wyjść z dziećmi na dwór.
Obowiązki w domu też muszą być zrobione, do pracy chodzić muszę, trzecie dziecko też sobie zrobiłam ;-) przez co mam mniej czasu dla Zuzy, a ja jestem tylko 1 i nie potrafię się sklonować.

Chcę żeby Zuza była jak najbardziej samodzielna, ale widzę już, że w normie nie idzie tak więc jaka przysżłość ją czeka? - i tak będzie uzależniona od nas rodziców, tak więc jak czegoś nie opanuje to nie mam zamiaru się zadręczać, bo i po co.

A Miecio potrzebuje szczęśliwej mamy, pamiętaj o tym :* , odrzuć ponure myśli i nie wpędzaj się w depresję. Robisz bardzo dużo i nie bój się powiedzieć, że już więcej nie możesz, to nie przestępstwo ;-)
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
miecio 
gaduła

Wiek: 45
Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 165
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-09, 10:42   

Dziękuję wam dziewuchy :* poczułam się ciut lepiej :* Niestety ciągle zadręczam się wyrzutami i złymi myślami" co powiedzą inni"... Kocham mojego sysia z całego serca i właśnie wolę iść z nim do parku niż powtarzać coś po raz setny ;-)
_________________
Monika- mama Marcinka z zD (ur.27.09.2011) Marcinek
 
 
hoobs
nawijacz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-09, 13:20   

Teraz coraz brzydsza pogoda... Zamiast do parku, przyjedź do mnie na kawę. My sobie pogadamy, pośmiejemy się, a chłopaki się pobawią.
_________________
Basia - mama Patryka z zD (06.07.2010) i Kacpra (17.07.2015).
---------------------------
"W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-09-09, 17:49   

To nie Twoja wina, że synek ma zD. Kochasz go, opiekujesz się nim, stworzyłaś mu dom, karmisz go, ubierasz i bawisz się z nim. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że rodzice zdrowych dzieci czują się jak dumni jak bohaterowie i jeszcze dają sobie prawo do narzekania, jak zmęczeni są. A Ty jeszcze znajdujesz czas na to, żeby z dzieckiem 8 razy w tygodniu jechać na zajęcia i odwiedzać mnóstwo lekarzy. Nie wystarczy Ci, żeby być z siebie dumną? Nie licz zbytnio na to, że ktokolwiek oprócz innych rodziców dzieci z zD Cię zrozumie i doceni.

Terapeuci w Polsce w większości tak już mają, że oni popracują z dzieckiem przez godzinę w tygodniu i Ci wmówią, że jak nie będziesz codziennie z dzieciakiem przez godzinę powtarzać tego, co zadadzą, to postępów dziecko żadnych nie zrobi. Na letnim turnusie, na którym byłam z Marcelim była matka z Francji, której terapeuci z przedszkola mówili, żeby ona już z dzieckiem w domu nie pracowała, że mają normalnie spędzać czas.

Nie jestem przeciwna pracy z dzieckiem w domu, sama z Marcelim pracuję, ale terapeuci i lekarze (właśnie się otrząsam po wizycie tydzień temu, podczas której usłyszałam, że pewnie Marceli mało mówi, bo spełniam każde jego życzenie i on nie musi się wysilać, mówić, żeby coś dostać. Nikogo nie interesuje, że moja młodsza Kasia pięknie mówi.) powinni zrozumieć, że nie da się stworzyć dziecku prawdziwego domu, pracować zawodowo, wozić dzieciaka na zajęcia i jeszcze przez godzinę z nim ćwiczyć. Możesz wszystko inne rzucić i zająć się tylko dzieckiem i ćwiczeniem z nim, ale nie wiadomo, jak długo takie życie będziesz w stanie znieść. Lepiej żyć w miarę możliwości normalnie i dbać o dziecko na tyle, na ile to możliwe. Genów i tak nie pokonasz, chociażbyś przez 24 godziny na dobę ćwiczyła z nim.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
agakomadowska 
trajkotek


Wiek: 52
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 1584
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-10, 21:03   

Moniko ja też miałam jak ty wyrzuty sumienia, że za mało ćwiczę z Oliwią w domu. Jak czasami nazbierało się dużo zajęć, a jeszcze wizyty po lekarzach ,obowiązki w domu ,dopilnowanie lekcji syna, to miałam dosyć. Przed wakacjami miałam taki kryzys, zmęczenie notoryczne, aż sąsiadka mówiła, że źle wyglądam, schudłam. Wakacje laba :roll:
Pani Asia logopedka od razu powiedziała, że trzeba ćwiczyć w domu, bo ona sama niewiele zrobi. Odpuszczam czasami, bo bym zwariowała chyba.
_________________
Agnieszka,mama Adrianka (31.01.2003) i Oliwki zD (08.01.2007)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu