FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Turnus rehabilitacyjno-terapeutyczny w Mielnie
Autor Wiadomość
panpepe 
mruczek


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2006-12-07, 23:11   Turnus rehabilitacyjno-terapeutyczny w Mielnie

Źródło: http://www.acentrum.com.p...nusy.php?item=9

Cytat:

Turnus rehabilitacyjno-terapeutyczny dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi.



Termin turnusu:
04-17.02.2007

Zapraszamy na turnus rehabilitacyjno-terapeutyczny dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi.

Podczas turnusu będą prowadzone różnorodne terapie, zajęcia rehabilitacyjne, edukacyjne oraz korekcyjno-rozwijające.

W trakcie turnusu odbywać się będą także szkolenia, warsztaty i wykłady dla rodziców i terapeutów, które umożliwią poznanie nowych metod terapii.

Cele turnusu:

. Wsparcie naturalnego rozwoju dziecka oraz integrację mechanizmów i procesów rozwojowych.
. Przewzorowanie i reedukacje niekorzystnych schematów ruchowych, nawyków i zachowań.
. Wsparcie wewnętrznych możliwości rozwoju fizycznego, emocjonalnego i umysłowego.
. Zapoznanie rodziców i specjalistów z nowymi, efektywnymi programami i metodami rehabilitacyjnymi i terapeutycznymi.
. Zapewnienie rodzicom profesjonalnej edukacji oraz wsparcia psychologicznego aby mogli wykorzystywać zdobyte umiejętności w indywidualnej pracy z dziećmi po turnusie.
. Otwarcie dzieci i ich rodziców na radosne i kreatywne uczenie się oraz rozwój.

Turnus przeznaczony jest dla dzieci z:

• mózgowym porażeniem dziecięcym,
• autyzmem (również syndromem Asperger'a),
• zespołem Downa i innymi wadami wrodzonymi,
• nadaktywnością psychoruchową (ADD, ADHD),
• epilepsją (również Zespołem Westa),
• zaburzeniami emocjonalnymi,
• trudnościami w uczeniu się, głęboką dysleksją, dysgrafią,
• zaburzeniami koncentracji i motywacji
• opóźnieniem w rozwoju intelektualnym

Rodzaje terapii:

Zajęcia indywidualne:

. rehabilitacja ruchowa i gimnastyka korekcyjna
. terapia neuromotoryczna
. integracja sensoryczna
. "Rytmiczny ruch" terapia proprioceptywna
. stymulacja systemu taktylnego
. terapia pedagogiczna wspomagająca rozwój umysłowy
. dogoterapia
. Metoda Dobrego Startu (dla dzieci w wieku szkolnym)
. zajęcia logopedyczne
. ćwiczenia rehabilitacyjne w basenie

Terapie grupowe

. gimnastka z elementami muzykoterapii
. terapia grupowa z elementami metody Weroniki Sherborne
. bajkoterapia i spotkania z baśnią.

KOSZT TURNUSU DLA DZECI

Koszt: 4800 PLN (zakwaterowanie w hotelu) pokoje 2 lub 3 os. w budynku o wysokim standardzie przystosowanym dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (pełny węzeł sanitarny, telefon, Tv-Sat).

Koszt obejmuje 14 dniowy pobyt z wyżywieniem dla uczestnika turnusu i jego opiekuna oraz minimum 50 zajęć terapeutycznych dla dziecka.

Koszt pobytu dodatkowego opiekuna - 1800zł

WARUNKI PRZYJĘCIA NA TURNUS

. Wypełnienie i odesłanie formularza zgłoszeniowego na adres:

FUNDCJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM PRZYJACIEL

Ul. Nowolipki 27lok 1a ; 01-010 Warszawa

. faxem pod numer 022 831 48 79 lub mailem na adres: info@przyjaciel.pl

. Dołączenie do formularza kserokopii wszelkich dokumentów oraz diagnoz medycznych dotyczących problemów uczestnika turnusu.

. Dokonanie całkowitej wpłaty za turnus do dnia 20.01.2007.

Dane do przelewu:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Przyjaciel
ul.Radiowa 9/36, 01-485 Warszawa

BGŻ SA 80203000451110000000128160

LOKALIZACJA TURNUSU

Turnus odbędzie się w Ośrodku Sanatoryjno - Wczasowym Unitral w Mielnie, ul. Piastów 6
www.unitral.pl
_________________
Płyń zawsze pod prąd rzeki, bo z prądem płyna same śmieci.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2006-12-08, 00:15   

Cena szokująca.
Jak ktoś oferuje wszystko, to znaczy, że nie wie na czym polega turnus terapeutyczny.
Nie dajcie się nabrać. Nie da się tylu rzeczy na raz rzetelnie przeprowadzić.

Na turnusie psychoterapeutycznym w Mrzeżynie mieliśmy około 60 indywidualnych zajęć z dziećmi, zajęcia obejmowały 4 podstawowe obszary, a nie kilkanaście, a koszt był 1070 PLN za dziecko i 910 za opiekuna. Szczerze powiem, że harmonogram i tak napięty był do niemożliwości.

Ktoś tu chce pod sczytnymi hasłami zrobić sobie niezłą kasę.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-12-08, 07:52   

Mam również nieodparte wrażenie, że turnus w Mielnie jest tylko ładnie ubrany marketingowo: profesjonalna strona WWW, fotki, profesjonalny opis zajęć, a i cenę niektórzy mogą chcieć sobie wytłumaczyć tym, że musi tyle kosztować, bo bardzo dużo oferuje... :-?
Byłabym również bardzo ostrożna.

Jeśli na tym turnusie jest tyle zajęć, a Janusz mówi, że już u nich na turnusie był napięty grafik - to gdzie czas wolny dla dziecka i rodzica? Przecież turnus to chyba także powinien być wypoczynek w jakimś stopniu - a nie tylko stymulacja, edukacja, wspomaganie, xterapia, yterapia itd.
 
 
panpepe 
mruczek


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2006-12-09, 00:43   

Ja myślę, że trochę tu tego za dużo, tzn. tych wszystkich terapii ;/ .
Podałem Wam jednak ten link bo może ktoś będzie zainteresowany i dysponuje zbędną kwotą czterocyfrową ;-) Przez przypadek znalazłem te namiary, szukając sobie ciekawych szkoleń w Polsce.
Sam jednak nie wybrałbym się na ten turnus ze swoja pociechą :-D
Osobiście - odradzam.
_________________
Płyń zawsze pod prąd rzeki, bo z prądem płyna same śmieci.
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2007-12-30, 18:24   

A ja jadę więc po powrocie opowiem. Cena faktycznie niemała. Co prawda zakwaterowanie w super hotelu więc i trochę to jest wytłumaczone. Terapii jest minimum 50 zajęć ale na dwanaście dni to daje ok 5 dziennie popół godziny. Ponieważ poprzeplatane ruchowe z pedagogicznymi więc dziecko to zniesie, ja stawiam na logopedę ipedagoga i mam to mieć. Zobaczymy.Czy ktoś już korzystał z zajęć w tej fundacji, Acentrum lub przyjaciel.Na ile są rzetelni i wywiązują się z obowiązków. A co do mnogości zajęć to akurat na turnusie w Mrzeżynie było ich mało. Trzy razy dziennie po 20min. Normalnie w domu Adam ma więcej nie mówiąc o innych turnusach. W Jadownikach jest 6-7 razy po 30 min plus grupowe.
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-01-02, 14:54   

Ośrodek Unitral w Mielnie znam - moja firma organizowała tam kilka szkoleń dla pracowników z noclegiem. Rzeczywiście standard ma niezły, warunki odpowiadają dobrej klasy hotelowi. Basen znacznie, znacznie mniejszy niż np. w Jadownikach. Widziałam tam głównie niemieckich emerytów, ale może na turnusy dla dzieci ściągają tam wyszkoloną kadrę.
Organizator - fundacja przyjaciel to ta, która wydaje to bezpłatne pismo, które poleciła kiedyś w odpowiednim wątku Marta Witecka. Wydają się znać na rzeczy, ale kto wie?
A Ty Boszka kiedy jedziesz na ten turnus z nimi? Bo też się nad nim zastanawiałam. :roll:
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-01-02, 17:39   

Ja jadę 6 stycznia. Turnus zaczyna się obiadem w niedzielę.W hotelu byłam przez tydzień na początku grudnia. Było super.Fakt dużo niemieckich emerytów ale oni świetnie reagowali na Adasia. Sylpa decyduj się szybciutko może są jeszcze miejsca chociaż ja zapisywałam się w sierpniu i już na rezerwową a potem były wolne dwa miejsca w październiku.
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-01-05, 20:48   

Boszka,
czekamy na pierwsze wrażenia. :-)
Jestem bardzo ciekawa, jakie będzie Twoje zdanie.
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-01-17, 20:20   

No to dzisiaj przedostatni wieczór na turnusie. Jest to zdecydowanie najlepszy turnus na jakim byłam. Przygotowany bardzo profesjonalnie z ogromną dbałością i o rodzica i dziecko. Zachowana jest równowaga między zajęciami ćwiczącymi mózg a tymi dla ciała.Terapia układu taktylnego i neuromotoryczna dla mojego Adasia rewelacja a wydawało mi się że absolutnie on tego nie wytrzyma. 45 minut na łóżku do masażu.A on cioci Anecie nawet na kolacji proponował żeby go masowała a szczególnie kolegę który płakał.Udzielono mi wielu wskazówek do pracy. Poza tym było szkolenie z udzielania pierwszej pomocy z możliwością prób reanimacji na fantomach, równiż dziecka.Był też wykład o ogólnym rozwoju psychomotorycznym dziecka i wpływie poszczególnych terapi na rozwój.Mieliśmy też prezentację super programu z Young Digital Planets do nauki dla dzieci. Jest to program 'Wspomaganie rozwoju'. Cena porażająca ale moze jakię ośrodki się nim zainteresują bo świetny. Wszedł na rynek w listopadzie.Poza tym do domu pocztą dostaniemy uwagi od terapeutów pracujących z dziećmi.Też ważne. To tyle. Ja już zapisałam się na następny ich turnus ale jestem na liście rezerwowej :-(
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-01-18, 12:44   

Mój syn wczoraj usnął na terapii taktylnej i spał 14 godzin. Dzisiaj wstał tak wypoczęty i szczęśliwy że jestem w szoku.
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2008-01-18, 14:46   

Cieszę się Boszko, że jesteście zadowoleni :spoko:
No a te 14 godzin snu - robi wrażenie :wow:
:papa: pozdrawiam Was!
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu