FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka metoda rehabilitacji czy terapii na początek
Autor Wiadomość
ula oo 
gaduła
Żabcik


Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 436
Skąd: Zagórze
Wysłany: 2014-01-25, 17:44   Jaka metoda rehabilitacji czy terapii na początek

Michał ma półtora roku, będąc na mojej pierwszej grupie wsparcia niestety za dużo się nie dowiedziałam więc co na początek :?: :?: :?: zapisałam się na książkę ale trochę na nią poczekam więc proszę o podpowiedzi może ktoś w mojej poradni zareaguje jak będę wiedziała czego mogę oczekiwać dla mojego michasia....
_________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Mama Michałka z zD (ur. 31.07.2012 r.),Kacperka (7l.) i Ilonki (11l.)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-01-25, 18:00   

Półtora roku to chyba już nie początek :nzastanawianie:
Ale może Bobathy? może Vojta? wszystko zależy od dziecka
Jeśli nie możesz znaleźć tematu, masz pytanie - tutaj wątek ---> Gdzie to znaleźć - kto pyta nie błądzi
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
ula oo 
gaduła
Żabcik


Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 436
Skąd: Zagórze
Wysłany: 2014-01-25, 18:16   

Może to i dużo te półtora roku i może się to wydawać komuś dziwne ale jednak to nasz początek,Michaś dopiero w wakacje podjął pierwszą rechabilitację ruchową niestety my do ośrodka wczesnej interwencji w naszym poprzednim miejscu zamieszkania mieliśmy 70km a w domu jest jeszcze dwoje dzieci i nie mogłam sobie pozwolić wcześniej na luksus dojazdów bo nie miał siękto nimi zająć także i tu nie jest za dobrze bo w poradni do której chodzimy najpierw są brane pod uwagę dzieci chodzące do przedszkola znajdującego się w niej :-(
_________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Mama Michałka z zD (ur. 31.07.2012 r.),Kacperka (7l.) i Ilonki (11l.)
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2014-01-25, 22:34   

Na rehabilitację ruchową możesz zapisać się do Agi na ul. Goworowskiej i do szpitala na NDT Bobath potrzebujesz tylko skierowania a tak małe dzieci przyjmowane są praktycznie bez kolejki
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
gorzata86
milczek

Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-11-04, 22:06   

Wszystko zależy od konkretnego dziecka. Zawsze najpierw musi specjalista zobaczyć. Rehabilitantka moja dziecka p. Budzińska z Poznania zawsze ustawia indywidualną terapię do każdego dziecka. Wiadomo bywają podobne schodzenia, ale każdy maluch inny :)
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2014-11-04, 22:14   

Gorzata 86 - przedstaw nam się :arrow: w tym wątku bo jak na razie Twoje wpisy odbieram jako reklamę
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
agnesska27 
milczek

Wiek: 35
Dołączyła: 23 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: 2016-06-23, 10:04   

Dołączam się do pytania! Od czego zacząć? Wiadomo, że każde dziecko jest inne i każde ma inne potrzeby. Chciałabym jak najlepiej, z drugiej strony boję się ją przeforsować :( Co u Was sprawdziło się najlepiej? Będziemy korrzystać chyba z physioandtherapy w Gdańsku Proszę zapoznać sie z Regulaminem forum i nie wklejać tutaj reklam. myślicie, że to dobre miejsce na początek?
 
 
EwaEbe
cichosza

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 30
Wysłany: 2016-06-27, 11:01   

Ja zaczełam od masażu shantala już w szpitalu po narodzeniu. Potem codziennie dwa razy w domu. Przed operacja Zosi oczek, bylam u rehabilitantki zeby dowiedziec sie jak moge sama pomoc w domu zanim zaczniemy sie rehabilitowac ( oprocz masazy). Ze wzgledu na operacje oczu musialam poczekac na rehabilitacje. W szpitalu od razu zalecili bobatha. Ale decyzje podejmuje neurolog po badaniach.
Im wczesniej zacznie sie prace nad dzieckiem tym lepiej dla niego. A materialow jest naprawde sporo w necie wiec mozna skorzystac i dzialac samemu.

Ewa mama Zosi z zd Tomka i Adama
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu